Jak wybrać pierścionek
Ślub i wesele

Jak wybrać pierścionek?

Pierścionek zazwyczaj kojarzy się nam z zaręczynami. I słusznie. Zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny wręczenie pierścionka jest momentem wyjątkowym, a chwilę tą pamiętamy przez lata. Wybór i zakup pierścionka tylko pozornie wydaje się prosty. Odwiedzając dowolny salon jubilerski szybko okazuje się, iż niuansów związanych z biżuterią jest tak wiele, iż zakup pierścionka zaręczynowego staje się sporym wyzwaniem. Jak sobie ułatwić to zadanie? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Pierścionek zaręczynowy to najważniejszy element kobiecej biżuterii

Mając to na uwadze przyszły Pan Młody często jest bardzo zestresowany. Nie dość, że sam musi kupić pierścionek, który powinien spodobać się przyszłej małżonce, to jeszcze ma to być niespodzianka. Na co dzień nie kupujemy biżuterii i nasza wiedza na jej temat jest zwykle bliska zeru. Na szczęście możemy liczyć na pomoc profesjonalistów w salonie jubilerskim, do którego udamy się po ten wyjątkowy prezent.

Oto 3 wskazówki pomocnych przy ostatecznym wyborze

1. Budżet
Chcąc nie chcąc nie da się uniknąć kwestii finansowych, a są one, jeśli nie najważniejsze to bardzo ważne. Określenie kwoty, którą możemy przeznaczyć na pierścionek z kolorowymi kamieniami pozwoli mocno zawęzić nasz wybór. Rozpiętość cen biżuterii jest ogromna. Stosując analogię, chociażby z zegarków bez problemu kupimy zarówno czasomierz za 500 zł, jak i za 50 tys. zł. Mając budżet 1000-1500 zł nasz doradca w salonie, od razu skieruje naszą uwagę na produkty z danej półki cenowej.

2. Gust przyszłej Panny Młodej
Ten punkt zależy w dużej mierze od naszej znajomości upodobań narzeczonej. Pomocne są obserwacje, jaką lubi biżuterię, jakie tradycje panują w jej rodzinie, czy przywiązuje dużą wagę do takich szczegółów jak wartość biżuterii. Przyda nam się również znajomość jej stylu ubierania, ulubione kolory oraz to ceni sobie nowoczesność czy bardziej tradycję. Bogatsi o tę wiedzę mamy o wiele większe szanse trafić z wyborem.

3. Pierścionek na okazję czy na co dzień?
Trzecią kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy okazji wyboru pierścionka jest to, czy ma on być raczej prezentem z okazji zaręczyn, czy też biżuterią, która nasza wybranka będzie mogła nosić na co dzień. W przypadku drugiej opcji pierścionek powinien być przede wszystkim trwały. To z kolei determinuje dobór materiałów, z którego powinien być wykonany. W doborze kamienia do pierścionka pomocny może być gemmolog.

Kim jest gemmolog?

Ten dość obco brzmiący termin określa wąską specjalizację w branży jubilerskiej. Mówiąc najprościej gemmolog zajmuje się odróżnianiem kamieni szlachetnych, ich wyceną, wykrywaniem imitacji. Praca w tym zawodzie wymaga posiadania wiedzy z kilku dziedzin oraz dużej spostrzegawczości. Biorąc pod uwagę jak wysokie ceny potrafi osiągać biżuteria opinia gemmologa jest często niezbędna. I choć nie są to przypadki częste z pewnością nikt nie chciałby mieć do czynienia z sytuacją, w której zakupiony sygnet z rubinem, okaże się sygnetem z kamykiem do złudzenia przypominanym ten szlachetny kamień. Planując zakup biżuterii, szczególnie tej z najwyższej półki zawsze warto skorzystać z porady eksperta.

Podsumowując, z niewielką pomocą specjalistów i znajomością gustu narzeczonej każdy przyszły Pan Młody może kupić pierścionek, pomimo że początkowo może wydawać się to bardzo trudnym zadaniem.

 

Zobacz także