buty ślubne taneczne
Ślub i wesele

Buty ślubne taneczne – jak wybrać?

Ślub to wyjątkowa chwila nie tylko dla pary młodej, ale również zaproszonych gości. W tym dniu wszyscy muszą wyglądać elegancko. Wiele pań i panów kupuje nowe kreacje i buty na tę okoliczność. W przypadku butów warto na pewno zabezpieczyć się w drugą parę, aby móc przetańczyć całą noc. Jak wybrać buty ślubne taneczne?

Eleganckie buty na wesele

Wesele to impreza taneczna. Można nie tylko porozmawiać z rodziną, której dawno się nie widziało, ale także potańczyć do białego rana. Najczęściej uroczystość weselna trwa kilkanaście godzin, a więc na pewno warto ubrać się wygodnie. Szczególnie dużą uwagę należy przyłożyć do butów. Obuwie musi być eleganckie. Panowie na ślub i wesele przychodzą najczęściej w garniturach, a do takiego stroju pasują eleganckie buty. Panie ubierają sukienki i najczęściej szpilki lub buty na niewielkim obcasie. Niestety często nowe buty mogą nieco cisnąć i powodować dyskomfort. Warto zatem włożyć buty, które są wypróbowane. Można kupić je kilka tygodni wcześniej i rozchodzić. Dobrym sposobem jest włożenie obuwia, które znajduje się w szafie od paru sezonów i jest noszone do pracy czy na eleganckie kolacje.

buty taneczne

Buty ślubne taneczne w sportowej odsłonie

Od paru sezonów coraz powszechniejsze jest łączenie różnych stylów w modzie. Garnitur ze sportowym obuwiem przestaje dziwić. Również panie bardzo chętnie zestawiają eleganckie sukienki z trampkami. W sklepach z odzieżą ślubną można znaleźć sportowe trampki w kolorze białym z kryształkami, które coraz częściej są wybierane jako obuwie na wesele. Panna młoda chce wyglądać w tym dniu wyjątkowo, ale wie, że zabawa będzie trwać przez wiele godzin i w tym czasie chce czuć się swobodnie. Bardzo często pod długą suknią ślubną i tak nie widać obuwia, a poza tym takie trampki wyglądają znakomicie. Dodatkowo idealnie nadają się na uroczystość taneczną, którą przecież jest wesele. Trampki coraz częściej wybierają także goście. Na początku panie przychodzą w szpilkach, a panowie w eleganckich lakierkach, ale po dwóch godzinach przebierają buty na wygodniejsze. Dzięki temu można skupić się na zabawie, nie martwiąc się o odciski czy ból stopy.

buty taneczne ślubne

Jak wybrać buty na wesele?

Wybór obuwia na wesele jest bardzo ważnym zadaniem. Przede wszystkim buty muszą pasować do kreacji. Panowie najczęściej decydują się na czarne lub brązowe obuwie. Można wybrać eleganckie lakierki lub mokasyny. Coraz częściej także sportowe trampki w kolorze czarnym są chętnie wybierane. Panie zdecydowanie lubią obcasy, jednak w takich butach ciężko jest przetańczyć całą noc. Wiele kobiet podczas ślubu i pierwszych godzin jest właśnie w takich butach, ale po pewnym czasie przebiera je na sandałki na płaskiej podeszwie lub trampki. Najważniejsze jest to, aby buty były wygodne. Przecież na wesele się idzie po to, aby potańczyć i się świetnie bawić, a w zbyt ciasnych czy na wysokim obcasie ciężko będzie szaleć w pełni na parkiecie. Najlepszym rozwiązaniem jest właśnie zabranie ze sobą drugiej pary, którą będzie można włożyć, gdy pierwsze buty zaczną nieco przeszkadzać lub powodować dyskomfort.

Zobacz także