słodki stół jak zrobić samemu
Ślub i wesele

Słodki stół jak zrobić samemu? Odpowiadamy

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić samemu słodki stół. Istnieją na to sprawdzone metody. Zrobienie samemu słodkiego stołu to bardzo dobry sposób na stworzenie wspaniałej imprezy.

Słodki stół

Jeżeli celem jest zorganizowanie samemu słodkiego stołu, trzeba przede wszystkim wybrać tematykę oraz kolorystykę. Najlepiej będzie postawić na taki motyw, który odpowiada naszej imprezie bądź przyjęciu. W przypadku, kiedy organizujemy imprezą urodzinową dla dziecka, można wybrać kolorowe słodycze oraz dekoracje związane z postaciami z bajek. Jeżeli jednak organizuje się wesele, można skoncentrować się na eleganckich oraz klasycznych dekoracjach. Bardzo istotną kwestią jest wybranie naczyń. Najlepiej będzie postawić na takie, które będą idealnie pasowały do tematu oraz kolorystyki naszego słodkiego stołu. Można zastosować na przykład szklane miseczki, pudełka bądź tace. Kolejną istotną kwestią jest wybranie słodyczy. Najlepiej postawić na różne rodzaje słodkości. Mają one odpowiadać naszemu tematowi oraz kolorystyce. Do wyboru jest wiele słodyczy. Mogą to być cukierki, batoniki, ciastka, lizaki czy czekoladki. Należy je ustawić w piękny sposób. Eksperci zalecają ułożyć je w formie piramidy bądź kształtu litery lub cyfry. Słodycze warto też ułożyć w linie bądź w kolumnę.

Zrobienie słodkiego stołu

Jeżeli celem jest zorganizowanie słodkiego stołu, trzeba dobrać do niego dekoracje. Najlepiej będzie wybrać takie, które uzupełnią nasz słodki stół. Warto postawić na balony, kwiaty, dekoracje z papieru bądź na różnego typu ozdoby tematyczne. Kolejną ważną kwestią jest dodanie oświetlenia. Najlepiej wybrać takie, które podkreśli piękno naszego słodkiego stołu. Do tego celu idealnie nadają się światełka, lampki LED, świece bądź lampki z kolorowymi światłami. Po ustawieniu wszystkiego we właściwy sposób możemy cieszyć się swoim słodkim stołem z rodziną oraz przyjaciółmi. Każdy powinien jednak pamiętać o tym, że wygląd słodkiego stołu zależny jest od kreatywności oraz pomysłowości. Warto jednak sugerować się wyżej wymienionymi poradami. Dzięki nim łatwiej przygotuje się pięknie zrobiony słodki stół.

Słodki stół jak zrobić samemu?

Istnieje kilka dodatkowych wskazówek, które mogą pomóc nam w stworzeniu świetnego słodkiego stołu. Przede wszystkim trzeba uważać na proporcje. Niestety nie każdy o tym pamięta. Bardzo istotne jest to, żeby zachowywać proporcje pomiędzy różnymi typami słodyczy. W przypadku, gdy wybieramy duże naczynia, najlepiej zapełnić je większymi słodyczami tj. czekolady. Jeżeli jednak stosuje się mniejsze, warto wypełnić je mniejszymi cukierkami bądź malutkimi ciastkami. Ważne jest też to, że słodki stół nie powinien być złożony wyłącznie ze słodyczy. Najlepiej dodać do niego parę zdrowych opcji. Mowa tutaj na przykład o owocach bądź orzechach. Celem jest to, żeby zapewnić balans pomiędzy słodyczami a zdrowymi przekąskami. Z pewnością ucieszy to gości. Ważne są też prywatne preferencje dotyczące słodyczy. Świetnie stworzony słodki stół zachwyci gości oraz domowników.

Zobacz także