Blog

Jak wybrać idealną suknię ślubną

Niemal każda dziewczynka planuje swój ślub i wesele od wczesnego dzieciństwa. Marzy o tym dniu, w którym będzie mogła poczuć się jak księżniczka z bajki, w towarzystwie swojego księcia. Nieodłącznym elementem tych marzeń jest suknia ślubna– biała, długa i najpiękniejsza na świecie.

Istotny element

Nie da się ukryć, że suknia jest również dla dorosłej kobiety jednym z najistotniejszych elementów przygotowań do ślubu. Każda z nas chce wyglądać w tym dniu wyjątkowo, może już nie koniecznie jak księżniczka, ale na pewno przepięknie. W dzisiejszych czasach suknie ślubne są takie, jak Panny Młode – bardzo różnorodne i oryginalne. Jak wybrać tę idealną?
Po pierwsze należy zastanowić się nad charakterem i miejscem ceremonii – czy będzie to ślub w kościele, w urzędzie, na plaży – i dopasować do tego strój. Nie musi to przecież być biała, długa suknia. Równie dobrze Panna Młoda może wystąpić w stroju do nurkowania, jeśli zaślubiny mają odbyć się pod wodą. Ale nawet klasycznych sukni ślubnych są tysiące, we wszystkich kolorach tęczy.

Typ figury a suknia ślubna

Aby wyglądać olśniewająco, należy dobrać krój sukni do swojego typu figury. Pomóc mogą w tym specjalistki z salonu sukien ślubnych i doświadczone krawcowe. Następnie należałoby określić swój budżet na strój ślubny i od tego uzależnić miejsca poszukiwań. Suknie ślubne można kupić w eleganckich salonach, szyte na miarę u zaufanej krawcowej, w komisach ślubnych czy z „drugiej ręki” przez internet. Na przymiarki najlepiej wybrać się około pół roku przed ceremonią. Warto też skorzystać z rady i opinii zaufanych osób, ale nie przyszłego Pana Młodego – on, zgodnie z tradycją, powinien zobaczyć suknię po raz pierwszy w dniu ślubu.

Zobacz także