ile napoju na wesele
Ślub i wesele

Ile napoju na wesele? Odpowiadamy

Organizacja przyjęcia weselnego nie jest prostym zadaniem. Jest to ogromne wyzwanie, zwłaszcza w kwestii zaplanowania menu. Istnieją jednak porady, które pomogą w zorganizowaniu wesele. Warto dowiedzieć się, ile napoju na przyjęcie weselne trzeba zakupić.

Ile napoju na wesele?

Okazuje się, że pary młode mają często problem z tym, ile zakupić napoju na wesele. Jest to uzależniona od paru czynników. Mowa tutaj głównie o tym, ile będzie gości na przyjęciu i jaki jest czas trwania wesela. Do tego trzeba doliczyć preferencje alkoholowe gości i nie tylko. Warto dodać, że podstawową zasadą jest przygotowanie właściwej ilości napojów. Celem jest to, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich gości uczestniczących w przyjęciu weselnym. Jeżeli mowa o alkoholu, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę, iż nie wszyscy goście będą pili, dlatego bardzo dobrze będzie zapytać o ich preferencje alkoholowe i na tej podstawie określić ilość alkoholu, którą powinno się kupić. Co istotne, orientacyjnie na jedną osobę przypada około 1-2 drinków na 60 minut wesela. Bardzo ważne jest to, że podczas cieplejszych dni goście w wielu przypadkach piją więcej napojów.

Organizacja przyjęcia weselnego

Trzeba wiedzieć o tym, że w zależności od liczby gości, przeważnie przyjmuje się, że na weselu powinno być około jednej butelki wina na dwie osoby oraz jednej butelki wódki na 10-17 osób. W przypadku, kiedy para młoda zdecyduje się na piwo, powinna przygotować około 1-2 piw na osobę w czasie jednej godziny. Co więcej, bardzo istotne jest, żeby nie zapominać o napojach bezalkoholowych tj. soki, napoje gazowane oraz woda. Według ekspertów, na jedną osobę powinno przypadać minimum jeden bądź dwa napoje bezalkoholowe podczas jednej godziny. Ostatecznie ilość napojów na przyjęciu weselnym uzależniona jest od indywidualnych preferencji oraz potrzeb każdej pary młodej. Do tego trzeba też doliczyć liczbę gości oraz długość trwania wesela. Bardzo dobrze zawsze przygotować dodatkowe napoje, żeby uniknąć braku alkoholu bądź innych napojów na przyjęciu weselnym.

Alkohol na weselu

Kolejnym bardzo istotnym aspektem podczas organizacji przyjęcia weselnego jest również przemyślenie, czy planowane jest otwarcie baru otwartego, czy może zamkniętego. Okazuje się, że w przypadku tej pierwszej opcji para młoda powinna wziąć pod uwagę to, że ilość spożytego alkoholu przez gości może przekroczyć pierwotne założenia. Wtedy należy rozważyć limitowanie spożycia alkoholu bądź też doliczenie dodatkowej kwoty do rachunku za napoje podawane na przyjęciu weselnym. Bardzo ważne jest również to, żeby pamiętać o tym, iż organizacja wesela to też szacowanie liczby gości, którzy będą pijący. Jeżeli mowa o niestandardowych weselach tj. wesela tematyczne bądź wesela na świeżym powietrzu, ilość spożywanych napojów alkoholowych może być nieco inna aniżeli na standardowym przyjęciu weselnym. Ważne jest też to, żeby alkohol był najlepszej klasy. Zawsze warto go mieć trochę w zapasie. Alkohol jak i inne napoje warto kupować od renomowanych producentów

Zobacz także