Poradnik

Dekoracje urodzinowe – raj nie tylko dla dzieci

Dekoracje urodzinowe wielu ludziom mogą kojarzyć się z gromadką biegających dzieci w kolorowych czapeczkach z trąbkami. Nic bardziej mylnego. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na zakup różnorodnych ozdób i gadżetów, które uświetnią zabawę, a wnętrzom dodadzą stylu.

 

Raj dla dziecka i ułatwienie dla rodzica

Organizując urodziny dla dziecka, warto pamiętać o dekoracjach urodzinowych, które sprawią radość najmłodszym gościom przyjęcia. Na rynku dostępnych jest wiele kolorowych zestawów imprezowych, które zapewne spodobają się niejednemu dziecku. Należy jednak pamiętać, aby wziąć pod uwagę również preferencje dziecka, jego ulubione bajki, bohaterów itp. Dzięki temu można wyznaczyć motyw przewodni urodzin i dostosować do niego ozdoby. W dzisiejszych czasach to żaden problem, ponieważ asortyment sklepów pod tym względem jest bardzo szeroki.

Dobrym rozwiązaniem podczas przyjęć dla najmłodszych będzie jednorazowa zastawa stołowa. Jest to też udogodnienie dla rodziców, które w szybki sposób pozwoli zaprowadzić porządek po urodzinach. Jednorazowe talerzyki czy kubeczki nie muszą być wcale nudne, zamiast zwykłych białych warto poszukać coś kolorystycznie pasującego do całości wystroju.
Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się piniaty. Tak samo, jak w przypadku innych dekoracji urodzinowych, wariantów kolorystycznych i kształtów jest bardzo dużo. Jest to świetna zabawa dla dzieci, polegająca na rozbiciu piniaty przez solenizanta, która wypełniona jest słodkościami. Takie urozmaicenie ucieszy nie tylko jubilata, ale wszystkich gości.

 

Nie tylko dla dzieci

Dekoracje urodzinowe nie są zarezerwowane tylko dla najmłodszych pociech. W mediach społecznościowych wiele osób publikuje relacje z pięknie przystrojonych sal urodzinowych. Wielokrotnie są to stylowe balony z napisami, kurtyny, pasujące do siebie serwetki i jednorazowa zastawa. Takie ozdoby nadają przyjęciu klimatu i prestiżu.

Aby bardziej spersonalizować swoje dekoracje urodzinowe, warto zaopatrzyć się w bardzo modne balony foliowe z liczbą lat jubilata. Można ich użyć nie tylko jako wystroju wnętrz, ale rekwizytu do zdjęć, które będą pamiątką niezapomnianych chwil.
Balony i inne ozdoby będą dobrym rozwiązaniem, aby stylowo urządzić wnętrza. Można wtedy zainwestować w dekoracje w kolorach: złota, srebra czy pudrowego różu, dobrze wypadają też łączenia kolorystyczne, np. złoto+czerń. Goście na pewno zwrócą uwagę na modny wystrój pomieszczenia.

Dzięki dekoracjom urodzinowych możemy nadać przyjęciu wyjątkowości. Dzisiejszy rynek oferuje wiele rozwiązań i możliwości, które pozwolą nam dobrać ozdoby idealnie do naszych upodobań i możliwości.

Zobacz także