Jak wybrać salę weselną
Ślub i wesele

Jak wybrać salę weselną w wymarzonym stylu?

Znalezienie sali weselnej często jest jednym z pierwszych działań, które podejmują narzeczeni w ramach przygotowań i planowania ślubu. Obecnie możliwości jest wiele. Wesele można urządzić w domu weselnym, eleganckiej restauracji, ale także na dworku, w pałacu lub zamku. Jeżeli państwo młodzi planują wesele w konkretnym stylu, powinni postawić na salę, która już od wejścia będzie narzucała charakter przyjęcia. Jak wybrać salę weselną w wymarzonym stylu? Podpowiadamy.

Sala weselna a motyw przewodni wesela 

Na samym początku dobrze jest ustalić swoją wizję wesela. Wybór motywu przewodniego pozwoli nam wyselekcjonować jedynie takie obiekty, które są zgodne z naszymi preferencjami. Oczywiście są całkowicie neutralne sale, które dzięki odpowiednim dekoracjom można dostosować do swoich oczekiwań, lecz często metamorfoza takiego obiektu wymaga dużego nakładu pracy i poniesienia wysokich kosztów.

Z tego powodu najlepiej postawić na klimatyczne sale weselne. Łódź to miejscowość, gdzie obiekt dostosowany do swoich potrzeb z pewnością znajdą zarówno pary młode, które chcą urządzić przyjęcie weselne w stylu glamour, boho, rustykalnym, angielskim, minimalistycznym, jak i wielu innych.

Jeśli wiemy, że chcemy zorganizować wesele w stylu glamour, postawmy na elegancką sala weselną znajdującą się w hotelu urządzonym w takim klimacie, zamku czy pałacu. Dzięki temu dekoracje jedynie podbiją jej charakter. Z kolei, jeżeli chcemy zorganizować wesele w stylu boho, postawmy na sale w stylu stodoły otoczonej zielenią.

Sala weselna a liczba gości

Wybierając salę weselną w wymarzonym stylu, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej aspekty estetyczne, ale również wielkość. Taki obiekt powinien być dostosowany do liczby gości, którą chcemy zaprosić. Na sali musi znaleźć się miejsce na stoły, ale również spory parkiet. 

Organizując niewielkie wesele, lepiej postawić na mniejszy obiekt, ponieważ w takiej sytuacji unikniemy zjawiska pustego parkietu, czyli sytuacji, w której mimo tego, że wszyscy goście biorą aktywny udział w imprezie, na dużej i przytłaczającej sali w obiektywie kamery czy aparatu będą niemal niewidoczni. Jeżeli więc planujemy kameralne przyjęcie, lepiej wynająć mniejszą salę, dzięki czemu odległości od stołów do parkietu nie będą tak duże, co nie tylko będzie wyglądało lepiej na filmie czy na zdjęciach, ale przede wszystkim posłuży budowaniu rodzinnej atmosfery na imprezie.

Wybierając salę weselną, dobrze jest zwracać uwagę na estetykę takiego obiektu, ponieważ właściwie dobrany nie będzie wymagał dużego wkładu pracy w kwestii dekoracji, co za tym idzie, nakładów finansowych. Wybór takiego obiektu nie jest jednak prosty, ponieważ styl w jakim jest urządzony to tylko jeden z istotnych aspektów. Ważna jest również jego lokalizacja, ewentualna baza noclegowa, a także odległość od urzędu stanu cywilnego lub kościoła.

Zobacz także