Ślub i wesele

Dekoracja stołu weselnego

Kiedyś prawie wszystkie wesela była organizowane w jednym stylu, wszystkie sale były do siebie podobne. Udrapowane pod sufitem materiały, jasne ściany i podoczepiane gdzieniegdzie balony, ewentualnie jakieś styropianowe gołębie, lub obraz za parą młodą. Dekoracja stołu weselnego właściwie zawsze wyglądała tak samo. Białe obrusy, prosta zastawa, czasem pojawiały się jakieś wazony z kwiatami. 

Wesele w stylu rustykalnym

W dzisiejszych trendach weselnym króluje różnorodność i wesele w stylu skrojonym na miarę pary młodej, firmy prześcigają się w pomysłach na przekształcanie nietypowych miejsc w sale weselne. Stodoły, szklarnie, młyny, czy łodzie już nikogo nie dziwią. Za wyborem niebanalnego, wyjątkowego miejsca idą w parze równie oryginalne propozycje na dekoracje sal i stołów weselnych.

Najpopularniejsze od wielu lat są wesela w stylu rustykalnym. Państwo młodzi i goście przy drewnianych stołach, przykrytych jutowym bieżnikiem. Wśród delikatnych kwiatów, np. gipsówki, z podstawkami zrobionymi z nieobrobionego drewna i świecami umieszczonymi w świecznikach wykonanych ze szkła pochodzącego z recyklingu ozdobionego koronkowym materiałem, lub kokardą ze sznurka jutowego. Ma być sielsko i naturalnie, romantycznie, bez przepychu. 

Dekoracja stołu weselnego – styl elegancki

dekoracja stołu weselnegoW modzie ciągle też są wesela w stylu eleganckim, taki wystrój sali i dekoracja stołu weselnego będą idealne dla par, które uwielbiają wykwintność. Klasyczne kolory – czerń i biel, srebrne dodatki, perły, pióra w stonowanych kompozycjach kwiatowych i luksusowe tkaniny, kryształowe świeczniki. To wszystko powinno znaleźć się na weselnym stole, żeby nie było wątpliwości, że to wesele w stylu glamour. W charakterze dodatku można pokusić się o detale w barwie przydymionego fioletu, pudrowego różu czy krwistej czerwieni.

Wesele tematyczne

Jeśli stawiamy na wesele tematyczne, na przykład jesteśmy zapalonymi żeglarzami i przyjęcie urządzamy na łodzi możemy wybrać dość nietypowe weselne dekoracje. Styl żeglarski, marynarski, z motywem morza to kolory granatowe i czerwone. Idealnie komponujące się z bielą sukni panny młodej. Biało-granatowe paski mogą być wszędzie. Obrusy, serwetki, paski na torcie z czerwonymi dodatkami są kwintesencją morskiego klimatu. Niezbędną dekoracją będą muszle, rozgwiazdy, mniejsze i większe okazy. Poukładane na stołach, czy nadrukowane na winietkach, listy gości, czy menu. Na stołach można również poukładać małe statki w butelkach, mini kotwice, czy czapki marynarskie. Dobrym pomysłem będą również drewniane dodatki: świeczniki, czy podstawki nadadzą stylizacji naturalności. Na marynistycznym stole weselnym nie powinno też zabraknąć kwiatów. W towarzystwie bieli i granatu świetnie sprawdzą się sukulenty, czy kompozycje z goździków, eukaliptusa. 

Bez względu na to, na jaki styl wesela się zdecydujemy i jaką dekorację stołu weselnego wybierzemy nie możemy zapomnieć o tym, że cały pomysł powinien nam odpowiadać w 100%, tak abyśmy możliwie jak najlepiej czuli się w tym dniu. Dodatkowo wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i idealnie skomponowane, bo czasem jeden niedopracowany, niepasujący element może zepsuć całą stylizację i pozbawić ją uroku, a nikt nie chce wspominać swojego wesela poprzez pryzmat brakujących świec, czy nieświeżych, źle wyglądających kwiatów.

Zobacz także