Blog

Dekoracja stołu weselnego

Kiedyś prawie wszystkie wesela była organizowane w jednym stylu, wszystkie sale były do siebie podobne. Udrapowane pod sufitem materiały, jasne ściany i podoczepiane gdzieniegdzie balony, ewentualnie jakieś styropianowe gołębie, lub obraz za parą młodą. Dekoracja stołu weselnego właściwie zawsze wyglądała tak samo. Białe obrusy, prosta zastawa, czasem pojawiały się jakieś wazony z kwiatami. 

Wesele w stylu rustykalnym

W dzisiejszych trendach weselnym króluje różnorodność i wesele w stylu skrojonym na miarę pary młodej, firmy prześcigają się w pomysłach na przekształcanie nietypowych miejsc w sale weselne. Stodoły, szklarnie, młyny, czy łodzie już nikogo nie dziwią. Za wyborem niebanalnego, wyjątkowego miejsca idą w parze równie oryginalne propozycje na dekoracje sal i stołów weselnych.

Najpopularniejsze od wielu lat są wesela w stylu rustykalnym. Państwo młodzi i goście przy drewnianych stołach, przykrytych jutowym bieżnikiem. Wśród delikatnych kwiatów, np. gipsówki, z podstawkami zrobionymi z nieobrobionego drewna i świecami umieszczonymi w świecznikach wykonanych ze szkła pochodzącego z recyklingu ozdobionego koronkowym materiałem, lub kokardą ze sznurka jutowego. Ma być sielsko i naturalnie, romantycznie, bez przepychu. 

Dekoracja stołu weselnego – styl elegancki

dekoracja stołu weselnegoW modzie ciągle też są wesela w stylu eleganckim, taki wystrój sali i dekoracja stołu weselnego będą idealne dla par, które uwielbiają wykwintność. Klasyczne kolory – czerń i biel, srebrne dodatki, perły, pióra w stonowanych kompozycjach kwiatowych i luksusowe tkaniny, kryształowe świeczniki. To wszystko powinno znaleźć się na weselnym stole, żeby nie było wątpliwości, że to wesele w stylu glamour. W charakterze dodatku można pokusić się o detale w barwie przydymionego fioletu, pudrowego różu czy krwistej czerwieni.

Wesele tematyczne

Jeśli stawiamy na wesele tematyczne, na przykład jesteśmy zapalonymi żeglarzami i przyjęcie urządzamy na łodzi możemy wybrać dość nietypowe weselne dekoracje. Styl żeglarski, marynarski, z motywem morza to kolory granatowe i czerwone. Idealnie komponujące się z bielą sukni panny młodej. Biało-granatowe paski mogą być wszędzie. Obrusy, serwetki, paski na torcie z czerwonymi dodatkami są kwintesencją morskiego klimatu. Niezbędną dekoracją będą muszle, rozgwiazdy, mniejsze i większe okazy. Poukładane na stołach, czy nadrukowane na winietkach, listy gości, czy menu. Na stołach można również poukładać małe statki w butelkach, mini kotwice, czy czapki marynarskie. Dobrym pomysłem będą również drewniane dodatki: świeczniki, czy podstawki nadadzą stylizacji naturalności. Na marynistycznym stole weselnym nie powinno też zabraknąć kwiatów. W towarzystwie bieli i granatu świetnie sprawdzą się sukulenty, czy kompozycje z goździków, eukaliptusa. 

Bez względu na to, na jaki styl wesela się zdecydujemy i jaką dekorację stołu weselnego wybierzemy nie możemy zapomnieć o tym, że cały pomysł powinien nam odpowiadać w 100%, tak abyśmy możliwie jak najlepiej czuli się w tym dniu. Dodatkowo wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i idealnie skomponowane, bo czasem jeden niedopracowany, niepasujący element może zepsuć całą stylizację i pozbawić ją uroku, a nikt nie chce wspominać swojego wesela poprzez pryzmat brakujących świec, czy nieświeżych, źle wyglądających kwiatów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *