dekoracja kościoła na ślub
Ślub i wesele

Dekoracja kościoła na ślub – co jest modne w tym sezonie?

Ślub jest wyjątkową chwilą w życiu pary młodej. Chcą oni przeżyć ten czas wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Organizacja ślubu i wesela jest czasochłonna i para młoda poświęca dużo czasu, aby dobrać odpowiednie dodatki. Dużą uwagę należy przyłożyć do dekoracji kościoła, który w tym wspaniałym momencie powinien wyglądać elegancko i gustownie. Czym udekorować kościół na ślub? Co jest obecnie modne?

Samodzielna dekoracja kościoła na ślub

Organizacja ślubu i wesela jest kosztowna. Jeśli ktoś chce nieco zaoszczędzić, to warto na pewno samodzielnie zrobić parę rzeczy. Jedną z nich jest dekoracja kościoła na ślub. Można pójść do kwiaciarni i wybrać kwiaty, które podobają się najbardziej parze młodej. W przygotowaniach mogą pomóc także najbliższe osoby. Para młoda może wspólnie ze świadkami, rodzeństwem czy przyjaciółmi umówić się dzień przed ślubem i udekorować kościół. Takie działanie z pewnością pozwoli sporo zaoszczędzić. Jeśli ktoś nie wie, jak przygotować takie dekoracje, to nie ma się czym przejmować. W internecie jest wiele filmików, które krok po kroku pokazują, jak przygotować ślubne kwiaty i ozdoby.

dekoracja kościoła na ślub

Dekoracja kościoła na ślub przez kwiaciarkę

Wiele par młodych, a szczególnie panien młodych chce, aby w dniu ślubu wszystko wyglądało perfekcyjnie. Kwiaty muszą być pięknie ułożone i pasować do stylu, w jakim urządzane jest przyjęcie. Najczęściej w takim dniu dekoracją kościoła i sali zajmują się profesjonalne kwiaciarki, które znają się na swoim fachu. Wybierając taką osobę czy firmę, można mieć pewność, że kościół będzie udekorowany najlepiej, jak jest to tylko możliwe. Dodatkowo zatrudniając kwiaciarkę, nie trzeba się przejmować samodzielną dekoracją, na którą bardzo często brakuje czasu przed ślubem.

Jakie dekoracje kościoła na ślub są obecnie modne?

Wszystkie kwiaty wyglądają pięknie, ale nie każde nadają się na uroczystość ślubną. Obecnie jednak bardzo modne są trendy rustykalne. Wiele par młodych decyduje się na kwiaty polne, które wspaniale wyglądają i można przy ich pomocy pięknie udekorować kościół czy salę weselną. Białe drobne kwiatki z połączeniem zieleni wyglądają elegancko, a zarazem niebanalnie. Do tego tiulowe kokardy, które powinny zdobić nie tylko krzesła pary młodej, ale także ławki w całym kościele. Dobrze jest także wzdłuż ławek postawić zielone kwiaty, które będą znakomicie wyglądać podczas prowadzenia panny młodej do ołtarza przez ojca. W tym sezonie przede wszystkim stawia się na proste i minimalistyczne rozwiązania, które wyglądają elegancko, a zarazem subtelnie.

kościół ślub

O czym należy pamiętać, dekorując kościół na ślub?

Dekoracja kościoła powinna współgrać z ubiorem pary młodej. Warto na pewno wybrać takie kwiaty, które będą także w bukiecie panny młodej. Dobrze jest także zdecydować się na dekorację kościoła w takim samym stylu, co dekoracja sali weselnej. Wówczas wszystko będzie spójne i wyjątkowe. W kościele bardzo ważne jest udekorowanie krzeseł pary młodej oraz ołtarza, który musi wyglądać perfekcyjnie. Nie wolno zapomnieć także o ławkach, które także warto przyozdobić drobnymi dekoracjami.

Zobacz także