księga gości
Ślub i wesele

Pamiątkowa księga gości na weselu

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Biorąc go, nie tylko powinniśmy zastanowić się nad tym, co zrobić, aby cała ceremonia i wesele było idealne, należny również zadbać o to, aby po samym wydarzeniu pozostały nam pamiątki, które po latach będą nam przypominały o tym szczególnym dniu. Bardzo ważna jest w  tym wypadku księga gości.

Pamiątki z dnia ślubu

Najpopularniejszą pamiątką ślubu są zdjęcia. Utrwalają one najważniejsze momenty ceremonii: składanie przysięgi, pierwszy taniec pary młodej, rzucanie welonu o północy. Pozwalają również na zapamiętanie dobrej zabawy nie tylko nowożeńców, ale i innych gości. Wiele kobiet, jako pamiątki po swoim weselu, postanawia zatrzymać również swoją suknię ślubną, welon lub zasuszony bukiet kwiatów, z którym szła do ołtarza. Od gości weselnych otrzymujemy też wiele kartek z życzeniami, które również są popularną pamiątką z tego dnia. Wśród wszystkich tych rzeczy z dnia ślubu w ostatnich latach coraz większą popularność osiąga księga gości.

Księga gości jako pamiątka ślubna

księga gościDo prezentów ślubnych od gości dołączane są bardzo często kartki z życzeniami. Najczęściej są to gotowe życzenia zawarte już w zakupionej kartce, które nie niosą ze sobą żadnego większego ładunku emocjonalnego. Zdarza się również, że dostajemy kilka kartek z dokładnie tymi samymi życzeniami. Księga gości natomiast zawiera w sobie prawdziwe życzenia, zabawne rady oraz niekiedy również śmieszne wierszyki zapisane od bliskich, które po latach stanowią dla nas bardziej wartościową pamiątkę. Księga gości na weselu poza życzeniami może również zawierać podziękowania, skierowane w stronę pary młodej, za udaną zabawę na ich weselu.

Nowoczesne księgi gości

Wśród ksiąg gości na weselach do niedawna prym wiodły przede wszystkim klasyczne, elegancko oprawione, z bogato zdobionymi kartami w środku. Dodatkowo na okładce takiej księgi nierzadko umieszczane było zdjęcie pary młodej lub symbole kojarzące się ze ślubem. Jednak pomysły na księgę gości mogą być najróżniejsze, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jeśli zależny nam na tym, aby pamiątka ta miała formę książkową, możemy zdecydować się na urozmaicenie jej jakimiś dodatkami. Księga gości ze zdjęciami osób, które się do niej wpisały zyskuje w ostatnim czasie coraz większą popularność. Wystarczy wynająć budkę robiącą zdjęcia, którą umieszcza się niedaleko księgi. Goście poza wpisaniem życzeń dołączają do nich swoje zdjęcie wykonane w fotobudce. Jest to jeszcze lepszy pomysł na pamiątkę, a dodatkowo samo robienie sobie zdjęć w fotobudce jest dobrym pomysłem na urozmaicenie zabawy gości.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zrezygnowali z opcji książkowej. To od nas tylko zależy, w jakiej formie chcemy zachować życzenia od naszych gości. Księga gości w postaci butelki z wrzucanymi do środka życzeniami również jest pomysłem nietuzinkowym, podobnie jak księga gości w formie obrazu, na którym namalowane jest niebo, a goście życzenia przymocowują do obrazu na karteczkach w kształcie chmur.

Wśród naszych pomysłów na pamiątki, które po latach pozwolą nam wracać do dnia naszego ślubu, warto mieć księgę gości. Wpisy od uczestników ślubu pozwolą nam przypomnieć sobie niesamowitą atmosferę tamtego dnia. Pozwolą nie tylko na chwilę wzruszenia, ale zapewne również na częste momenty śmiechu.

Zobacz także