fryzura ślubna
Blog

Fryzura ślubna w stylu BOHO

Fryzura ślubna to uzupełnienie całej stylizacji. Gdy wybierzemy już suknie ślubną, buty i dodatki, trzeba się zdecydować na odpowiednie uczesanie. Musi ono pasować stylem do całej kreacji. Inne uczesanie bowiem będzie odpowiednie do sukni w style księżniczki, a inne do zwiewnej stylizacji boho. Jeśli szukacie gotowych pomysłów, lub inspiracji, znajdziecie je na pokazach, czy targach mody ślubnej, które są bardzo często organizowane w większych miastach Polski.

Fryzura ślubna

fryzura ślubnaWyboru fryzury ślubnej nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Po pierwsze dlatego, że w tak ważnym dniu warto skorzystać z usług salonu fryzjerskiego, do którego mamy zaufanie, z którego usług korzystamy na co dzień, lub takiego, który ma wiele pozytywnych opinii wśród naszych znajomych. A w takim może być ciężko o miejsce na tydzień, a nawet miesiąc przed uroczystością. Po drugie dobrze jest umówić się na czesanie próbne, żeby sprawdzić, czy wybrana przez nas fryzura będzie pasować do kształtu naszej twarzy i czy będzie trwała. Uczesanie, które przy codziennych obowiązkach straci całkowicie swój kształt na pewno nie sprawdzi się podczas całonocnej zabawy, tańców i ciągłego ruchu. 

Styl boho – jak przygotować fryzurę ślubną?

Jeśli stoicie przed wyborem ślubnej fryzury, warto rozważyć styl boho. Sprawdzi się jeśli pragniecie fryzury z nutką świeżości i natury a także jeśli nie przeszkadza wam brak perfekcyjności. Będzie pasować do wielu ślubnych kreacji, tym bardziej, że w stylu boho mamy dostępnych kilka opcji. Możemy postawić na boho fale, czyli po prostu naturalne, delikatne, niedoskonale pofalowane włosy, można pozostawić je luźno opadające na ramiona lub spiąć lekko kilka pasm. 

Kolejną opcją jest boho warkocz, który zwykle jako pierwszy kojarzy się z tym stylem. Może być klasyczny, z trzech pasm, ale wtedy pasma nie mogą być mocno ściśnięte. Ponieważ taki warkocz ma być z założenia luźny i nie doskonały. Można też pokusić się o zaplecenie warkocza dobieranego wokół głowy, lub opadającego na ramie. Włosy powinny być lekko natapirowane i należy zostawić kilka zwisających, swobodnych pasm. Warkocz może też stanowić dodatek do rozpuszczonych włosów lub być elementem koka.

To właśnie kok jest kolejną propozycją w stylu boho, można upiąć włosy dowolnie, tak żeby pasma nie przylegały do głowy. Najczęściej takie upięcie, czy nawet węzeł z włosów wykonuje się nad karkiem z subtelnych fal.

Polecamy: https://www.wnetwesele.pl/rozpuszczone-wlosy-na-wesele-czy-to-dobry-wybor/

Dodatki do fryzury ślubnej w stylu boho

Charakterystyczne dla stylu boho są również ozdoby wpinane we włosy. Rzadko jest to welon, chyba że lekki, koronkowy. Do tego stylu najbardziej pasują wianki, ozdoby z kwiatami lub pojedyncze kwiaty wpięte we włosy. Oczywiście wszystko wykonane z żywych, świeżych kwiatów – natura, natura i jeszcze raz natura! We włosy można również wpleść delikatne tasiemki, spinki. Ważne żeby nie przesadzić, ponieważ nie mogą one przytłoczyć fryzury. Należy też pamiętać o tym, że wszystkie ozdoby muszą współgrać z bukietem panny młodej i ozdobą do butonierki dla pana młodego.

Przewagą uczesania w stylu boho nad innymi uczesaniami jest to, że jest dosyć proste w wykonaniu. I nawet jeśli jakieś pasma nie pozostaną na swoim miejscu do końca przyjęcia weselnego nic nie szkodzi. W końcu styl boho ma być naturalny i zwiewny, artystyczny nieład po kilku tańcach na parkiecie jest boho bez dwóch zdań!

Zobacz także