Ślub i wesele

Fotografia ślubna – jak powinna wyglądać sesja ślubna?

Ważne dla nas chwile w życiu staramy się utrwalać i dokumentować – najczęściej poprzez fotografię. Ślub zaś jest nie tylko wydarzeniem ważnym w życiu dwojga osób – ba, najczęściej całych rodzin – ale przede wszystkim wydarzeniem wyjątkowym i szczęśliwym. Jakże byłoby żal, gdyby ten nadzwyczajny czas nie został utrwalony dla nowożeńców, ich rodzin i potomnych.

Jak wykonać zdjęcia ślubne?

Aby wykonać nie tylko pamiątkowe, ale ciekawe i nieszablonowe fotografie ślubne nieodzowny jest fotograf ślubny. Oczywiście każdy z nas potrafi robić zdjęcia, a przynajmniej tak uważa. Być może wielu z gości nowożeńców podjęłoby się tego odpowiedzialnego zadania. Czy wypada jednak prosić gości, aby pracowali na naszym weselu? Poza tym – zdjęcie zdjęciu nierówne. Ustawienie osób, dobór oświetlenia, współgranie cieni i świateł oraz kilka jeszcze innych istotnych dla ostatecznego rezultatu parametrów – to sprawy niebanalne i wcale niełatwe do zaaranżowania. Dlatego doświadczenie i profesjonalizm są tutaj tak samo ważne jak w wielu innych dziedzinach. Postawmy więc równanie: fotografia ślubna = fotograf ślubny.

Ważne dla nas chwile w życiu staramy się utrwalać i dokumentować - najczęściej poprzez fotografię. Ślub zaś jest nie tylko wydarzeniem ważnym w życiu dwojga osób - ba, najczęściej całych rodzin - ale przede wszystkim wydarzeniem wyjątkowym i szczęśliwym. Jakże byłoby żal, gdyby ten nadzwyczajny czas nie został utrwalony dla nowożeńców, ich rodzin i potomnych.    Jak wykonać zdjęcia ślubne?    Aby wykonać nie tylko pamiątkowe, ale ciekawe i nieszablonowe fotografie ślubne nieodzowny jest fotograf ślubny. Oczywiście każdy z nas potrafi robić zdjęcia, a przynajmniej tak uważa. Być może wielu z gości nowożeńców podjęłoby się tego odpowiedzialnego zadania. Czy wypada jednak prosić gości, aby pracowali na naszym weselu? Poza tym - zdjęcie zdjęciu nierówne. Ustawienie osób, dobór oświetlenia, współgranie cieni i świateł oraz kilka jeszcze innych istotnych dla ostatecznego rezultatu parametrów - to sprawy niebanalne i wcale niełatwe do zaaranżowania. Dlatego doświadczenie i profesjonalizm są tutaj tak samo ważne jak w wielu innych dziedzinach. Postawmy więc równanie: fotografia ślubna = fotograf ślubny.    Gdzie wykonać zdjęcia ślubne?    Ważne chwile z samych uroczystości zaślubin coraz częściej rozszerza, a czasami nawet zastępuje, plener ślubny. Zaś plener ślubny nad morzem to marzenie wielu nowożeńców - nie tylko zamieszkałych w miejscowościach nadmorskich, ale również tych, którzy po prostu kochają morze i ten niepowtarzalny urok plaż, morskich fal, mola... Rafał Kowalski Fotograf Ślubny Gdańsk - to ktoś, kogo poszukują zakochani nie tylko w sobie nawzajem, lecz również w nadmorskich pejzażach. Jakże cudnym dopełnieniem Waszych wspaniałych chwil może być gdańska starówka, oliwski park, nastrojowe morenowe wzgórza. Fotograf ślubny Sopot pomoże utrwalić Wasze piękne chwile na słynnym molo, pośród zieleni zdrojowego parku - wszędzie tam, gdzie zaprowadzą nowożeńców marzenia, a może wspomnienia. A potem, dla dopełnienia tego wszystkiego, będzie potrzebny fotograf ślubny Gdynia.    Komu powierzyć sesję zdjęciową?    Komuś kto wykonuje zdjęcia zawodowo, posiada doświadczenie, dysponuje odpowiednim sprzętem - to raczej oczywiste. Ale warto, aby wybrany fotograf był też kimś, kto doskonale czuje klimat miejsca, jakiego poszukuje młoda para, aby nowożeńcy czuli się z nim swobodnie i potrafili poddać się kreowanemu przez niego nastrojowi. Trzeba osoby potrafiącej wydobyć piękno dwojga ludzi i piękno ich miłości na tle wyjątkowych miejsc, które sobie upodobali. Fotograf powinien być twórcą, który zapisze w obrazie najlepsze emocje, uchwyci mgnienie chwili - tej jedynej, niepowtarzalnej. Jeśli dodatkowo pragniecie, aby tłem Waszego szczęścia były plenery Trójmiasta lub okolic, to warto przyjrzeć się zdjęciom kogoś, kto od lat działa na tym terenie.
Rafał Kowalski Fotograf Ślubny / www.rafalkowalski.pl

Gdzie wykonać zdjęcia ślubne?

Ważne chwile z samych uroczystości zaślubin coraz częściej rozszerza, a czasami nawet zastępuje, plener ślubny. Zaś plener ślubny nad morzem to marzenie wielu nowożeńców – nie tylko zamieszkałych w miejscowościach nadmorskich, ale również tych, którzy po prostu kochają morze i ten niepowtarzalny urok plaż, morskich fal, mola… Rafał Kowalski Fotograf Ślubny Gdańsk – to ktoś, kogo poszukują zakochani nie tylko w sobie nawzajem, lecz również w nadmorskich pejzażach. Jakże cudnym dopełnieniem Waszych wspaniałych chwil może być gdańska starówka, oliwski park, nastrojowe morenowe wzgórza. Fotograf ślubny Sopot pomoże utrwalić Wasze piękne chwile na słynnym molo, pośród zieleni zdrojowego parku – wszędzie tam, gdzie zaprowadzą nowożeńców marzenia, a może wspomnienia. A potem, dla dopełnienia tego wszystkiego, będzie potrzebny fotograf ślubny Gdynia.

Komu powierzyć sesję zdjęciową?

Komuś kto wykonuje zdjęcia zawodowo, posiada doświadczenie, dysponuje odpowiednim sprzętem – to raczej oczywiste. Ale warto, aby wybrany fotograf był też kimś, kto doskonale czuje klimat miejsca, jakiego poszukuje młoda para, aby nowożeńcy czuli się z nim swobodnie i potrafili poddać się kreowanemu przez niego nastrojowi. Trzeba osoby potrafiącej wydobyć piękno dwojga ludzi i piękno ich miłości na tle wyjątkowych miejsc, które sobie upodobali. Fotograf powinien być twórcą, który zapisze w obrazie najlepsze emocje, uchwyci mgnienie chwili – tej jedynej, niepowtarzalnej. Jeśli dodatkowo pragniecie, aby tłem Waszego szczęścia były plenery Trójmiasta lub okolic, to warto przyjrzeć się zdjęciom kogoś, kto od lat działa na tym terenie.

 

 

 

Zobacz także