kolor przewodni wesela
Ślub i wesele

Weselne dylematy – kolor przewodni Wesela

Po decyzji o ślubie, wybraniu dogodnego terminu i miejsca ceremonii, oraz zamknięciu listy gości przed parą młodą jeszcze wiele ustaleń. Od wyboru świadków, przez znalezienie odpowiedniej sali, na której odbędzie się przyjęcie, na wyborze stroju i doborze dodatków kończąc. Ważne jest również to, aby wybrać odpowiedni kolor przewodni wesela.

Usługi asystenta ślubnego

Część narzeczonych, żeby ułatwić sobie ten okres przedślubny, który i tak jest wypełniony formalnościami, których trzeba dopilnować w urzędzie stanu cywilnego, czy w kościele (w zależności od tego, na jaki rodzaj ślubu się zdecydowaliśmy), stawia na usługi coraz popularniejszych w ostatnim czasie ślubnych asystentów. Bez względu na to, czy organizację całego wesela zleciliśmy specjalistom, czy też wszystko jest na naszej głowie o wyborze motywy przewodniego musimy zdecydować sami. Asystent ślubny może pomóc, doradzić. Ale prawdziwy profesjonalista nigdy nie podejmie tej decyzji za parę młodą. Są tacy, którzy mają gotową koncepcję już od mniej więcej okresu, gdy mieli 7 lat. Jednak dla większości, głównie tej męskiej części, zbliżający się termin ślubu będzie pierwszą okazją żeby się nad tym zastanowić. 

Kolor przewodni wesela na wiosnę

kolor przewodni weselaKażdy kolejny rok przynosi nowe trendy w modzie weselnej, nowe pomysły i rozwiązania. Odchodzi się już od sal z udrapowanymi materiałami w jasnych kolorach i balonów. Wybranie motywy ślubnego wraz z paletą kolorów, na których oprzemy wszystkie stylizacje. Poczynając od zaproszeń, przez winietki, na kwiatach do butonierek kończąc to skomplikowana sprawa. Motyw, a co za tym idzie kolor przewodni wesela, powinien być bowiem dostosowany do sali, na której organizujemy nasze przyjęcie, do pory roku, od której będzie zależeć między innymi dostępność kwiatów. No i oczywiście od naszych preferencji – inne kolory będą bowiem odpowiednie do wesela w stylu rustykalnym, a inne w stylu glamour, czy vintage.

Jeśli chodzi o śluby wiosną to jednym z najpopularniejszych kolorów jaki wybierają pary jest żółty. Wprowadzenie tej barwy do stylizacji ślubnej i użycie jej do dekoracji weselnej sali, stołów, to genialny pomysł na uroczystość tętniącą pozytywnymi wibracjami. Można wykorzystać bogactwo żółtych kwiatów: tulipanów, żonkili, jaskrów. Żółty dobrze komponuje się z innymi pastelami, bielą, kolorami ziemi Świetnie sprawdzi się, na zasadzie kontrastu z szarościami. Odcienie żółtego będą pasować do wesela w stylu naturalnym, wiejskim.

Jak dobrać kolor przewodni wesela na różne pory roku?

Ślub latem daje chyba największe możliwości jeśli chodzi o wybór koloru. Ogromna dostępność kwiatów pozwala na istne kolorowe szaleństwo. Nie ma w zasadzie aranżacji, której nie można by zrealizować. Swoje odrodzenie przeżywa złoto, które zastępowane jest czasem miedzią. Są to kolory, które, przy odpowiednim doborze dodatków, sprawdzą się właściwie we wszystkich stylizacjach – eleganckiej, królewskiej, czy boho.  Na ślub jesienią polecane są fiolety. Coś dla wielbicieli wrzosów i lawendy. Fiolet w każdym wydaniu i strukturze potrafi stworzyć niepowtarzalny klimat wesela niczym z bajki. Modne w tym sezonie będzie właśnie łączenie filetów nie z innymi kolorami, ale z ich pochodnymi. Ciemne odcienie z jasnymi, chłodne z ciepłymi itd.  Na zimną porę roku można wybrać zimne odcienie, które są nowym trendem roku 2019. Błękity łączymy z szarościami, a granaty ze srebrem, które idealnie pomoże oddać zimowy klimat uroczystości, odbijając światło tak jak kryształki lodu.

Bez względu na to, na jaki kolor się zdecydujemy, podążając za trendami, czy też wyłamując się, wybieranie motywu i koloru przewodniego to może być świetna zabawa i pierwszy trening kompromisów dla przyszłej pary młodej.

Zobacz także