atrakcje na wesele
Ślub i wesele

Jakie atrakcje na wesele można przygotować?

Ślub i wesele to wyjątkowy dzień, który zmienia życie dwojga ludzi. Od tego momentu stają się oni małżeństwem i kroczą wspólnie nową drogą życia. Para młoda urządza przyjęcie weselne dla gości i chce zapewnić im w tym dniu różnego rodzaju atrakcje. Co ciekawego można zorganizować podczas tego wieczoru?

Atrakcje na wesele od pary młodej

Wesele organizuje para młoda lub rodzice pary młodej. Bez względu jednak na organizatora podczas tej uroczystości mają miejsce różnego rodzaju atrakcje. Przede wszystkim na weselu jest kilka rzeczy, które są już tradycją i większość par nie wyobraża sobie tego przyjęcia na przykład bez pierwszego tańca czy oczepin. Wesele prowadzi DJ lub zespół weselny, którzy organizują różnego rodzaju konkursy i zabawy, aby urozmaicić ten wieczór. Para młoda także przygotowuje niespodziankę dla swoich rodziców i niekiedy świadków w postaci podziękowań. Wiele par młodych chce zaskoczyć swoich gości. Takim zaskoczeniem może być menu, w którym znajdzie się płonący dzik serwowany przez szefa kuchni. Atrakcją na wesele może być także pokaz sztucznych ogni lub wypuszczenie balonów w niebo, które zostają rozdane gościom o określonej porze. Dzięki takim atrakcjom można nieco urozmaicić czas i zintegrować gości.

atrakcje wesele

Typowe i nietypowe atrakcje na wesele

Na większości uroczystości weselnych jest profesjonalny fotograf, który wykonuje reportaż z tej uroczystości. Czasami jednak para młoda wynajmuje dodatkowo fotobudkę, w której każdy z gości może zrobić sobie zdjęcie. W takim miejscu są różnego rodzaju śmieszne gadżety, które można wybrać do zdjęcia. Zdjęcia z fotobudki gotowe są w ciągu kilku chwil i każdy może sobie zabrać je na pamiątkę. Można także zatrudnić na ten dzień karykaturzystę, który będzie przez całą uroczystość wykonywać portrety gości. Taka pamiątka z pewnością zostanie doceniona. Ciekawym pomysłem jest zaproszenie na wesele osoby, która potrafi malować piaskiem. Kilka minut pokazu urozmaica imprezę. Również pokazy barmańskie czy laserowe stają się coraz bardziej popularne.

Atrakcje na wesele dla pary młodej

Goście zaproszeni na wesele są najbliższą rodziną lub przyjaciółmi, którzy znają się bardzo dobrze. W tym dniu wiele osób chce pokazać parze młodej, że są dla nich ważni. Można przygotować niespodziankę, która zaskoczy parę młodą. Może to być dedykowany taniec, który kojarzy się z jakąś sytuacją z przeszłości. Można dla pary młodej przygotować także piosenkę lub wiersz. Każda niespodzianka w tym dniu z pewnością będzie dla pary młodej czymś wyjątkowym, co utwierdzi ją w przekonaniu, że na weselu są goście bliscy sercu.

ztrakcje weselne

Gadżety weselne, które urozmaicą wesele

Atrakcje weselne to jedno, warto także zastanowić się nad gadżetami, które sprawią, że ten dzień będzie wyjątkowy. Dobrze jest na stołach ustawić winietki, które nie tylko wskażą miejsce gościom, ale także będą piękną ozdobą. Świetnie wyglądają także drobne prezenty upominki przy talerzykach dla gości z datą ślubu i cukierkiem w środku. Na napojach alkoholowych można powiesić zawieszki, a w kącie położyć księgę gości. Pięknie wygląda także napis LOVE stojący na sali tanecznej.

Zobacz także