sukienka dla druhny
Ślub i wesele

Jaka sukienka dla druhy będzie odpowiednia?

Bycie druhną to bardzo odpowiedzialne zadanie. W tym dniu panna młoda potrzebuje bliskiej osoby, która nie tylko wesprze ją, ale będzie również pomagać w przygotowaniach i podczas ślubu. Druhna musi pięknie wyglądać, ale oczywiście nie może przyćmić panny młodej. Jaka zatem sukienka dla druhny będzie najlepsza?

Sukienka dla druhny – kto powinien ją wybrać?

Z amerykańskich filmów najczęściej wynika, że sukienki dla druhny wybierane są przez pannę młodą. To ona decyduje, jaki kolor i krój ma mieć suknia i musi ona pasować do stylu wesela. W Polsce taki zwyczaj nie jest praktykowany, choć coraz częściej para młoda aranżuje wesele w jakimś stylu i podpowiada gościom, jakie stroje będą najlepiej pasować do tej okazji. W takim wypadku panna młoda może także poprosić swoją druhnę, aby włożyła sukienkę w konkretnym kolorze. Najczęściej jednak sukienka wybierana jest przez druhnę, która oczywiście wie, że musi wyglądać elegancko i stylowo, ale niezbyt strojnie. Najlepszym rozwiązaniem jest wspólne wyjście świadkowej z przyszłą panną młodą na zakupy i wybranie pięknej kreacji.

sukienki dla druhen

Sukienka dla druhny – krótka czy długa?

Wybierając sukienkę, przede wszystkim należy zdecydować, czy ma być ona długa, a może krótka. Jeśli pada wybór na tę drugą opcję, to należy pamiętać, że mini nie jest odpowiednia. Wesele to nie dyskoteka, a przyjęcie, na którym trzeba wyglądać elegancko i schludnie, a nie seksownie i prowokująco. Najlepiej wybrać taką długość, w której będzie można poczuć się swobodnie. Można zdecydować się zarówno na midi, jak i na maksi. Najważniejsze jest to, aby sukienka pasowała do figury. Wysokie i szczupłe panie zdecydowanie mogą włożyć długą sukienkę z wyciętym rozporkiem. Panie z figurą jabłka lub gruszki doskonale będą wyglądać w midi krojach nieco luźniejszych w biodrach.

Jaki kolor sukienki wybrać?

Druhna jest osobą, która powinna cały czas znajdować się blisko panny młodej. Dobrze jest zatem, aby wyglądała pięknie i elegancko. Kolor sukienki nie powinien być zbyt intensywny. Na pewno nie może być to także biel, gdyż w tym dniu jedynie panna młoda może założyć białą suknię. Czerń też nie jest wskazana, gdyż kojarzy się z zupełnie inną uroczystością. Najlepiej postawić na pastelowe kolory, które wyglądają bardzo elegancko. Można wybrać niebieską sukienkę w groszki lub jasno-różową w delikatne kwiatuszki. Dobrze jest, aby sukienka pasowała do karnacji. Blondynki powinny zdecydowanie wybrać jaśniejsze kolory, a brunetki nieco ciemniejsze.

druhny sukienki

Czy wystarczy jedna sukienka dla druhny?

Coraz częściej goście weselni przebierają się w trakcie uroczystości. Z tego względu także druhny kupują dwie sukienki. Jedna jest bardziej elegancka i noszona jest to północy. Druga zakładana jest po oczepinach, kiedy to impreza staje się nieco mniej formalna. Także panna młoda często zmienia swoją suknię na nieco wygodniejszą i szaleje na parkiecie. Oczywiście kupno drugiej sukienki zależy tylko i wyłącznie od druhny. Można kupić jedną sukienkę lub dwie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Zobacz także