sesja ciążowa w plenerze
Ślub i wesele

Sesja ciążowa w plenerze – jak znaleźć dobrego fotografa?

Zdjęcia są znakomitą pamiątką, do której się często wraca. Można przechowywać je w wersji papierowej, cyfrowej lub umieścić w albumie. Coraz więcej osób decyduje się na sesję ciążową. Sesja ciążowa w plenerze – gdzie można zrobić takie zdjęcia? Jak znaleźć fotografa, który zrobi profesjonalną sesję?

Sesja ciążowa w plenerze

Robienie zdjęć w studio fotograficznym jest już prawie niepraktykowane. W większości przypadków sesja robiona jest w plenerze, gdyż takie zdjęcia wyglądają bardziej naturalnie. W studio jest kilka gadżetów i ciężko jest zrobić różne ujęcia. Wybierając plener, można zdecydować się na park, morze, ruiny zamku czy wejście do pałacu. Jest wiele możliwości, a dodatkowo przyszli rodzice mogą wybrać miejsce, które jest bliskie ich sercu. Sesje ciążowe są coraz częściej wykonywane. Jest to pamiątka, która szczególnie spodoba się przyszłemu potomkowi. Wielu rodziców przygotowuje dla maluszka kronikę i zaczyna właśnie od sesji ciążowej.

sesja ciążowa

Jak wybrać plener na sesję ciążową?

Zdjęcia można wykonać w dowolnym miejscu. Wszystko zależy od pory roku, inwencji fotografa lub pomysłów przyszłych rodziców. Najczęściej zleceniodawcy decydują się na plener zaproponowany przez fotografa. To przecież on jest specjalistą w tej dziedzinie i wie, w którym miejscu zdjęcia będą wyglądać najlepiej. Przyszli rodzice mogą oczywiście zaproponować swoje miejsca i wspólnie wybrać najlepszą opcję. Sesja ciążowa w plenerze chętnie jest wykonywana nad morzem, jeziorem lub innym wodnym zbiornikiem. Można także zdecydować się na sesję w górach, jeśli oczywiście kobieta w ciąży będzie miała możliwość wjechania na dane pasmo górskie. Bardzo efektownie wyglądają zdjęcia w parku czy przy ruinach starego zamku.

Kiedy należy zrobić sesję ciążową?

W przypadku sesji ciążowych najczęściej czeka się do ostatnich miesięcy, kiedy to brzuch jest widoczny, ale przyszła mama ma jeszcze siłę i energię do działania. Najlepiej jest zdecydować się na taką sesję w siódmym miesiącu, choć niektóre mamy wybierają nawet ósmy i dziewiąty miesiąc, co jest czasami ryzykowne. Jeśli te miesiące wypadają w zimie, to niestety ciężko będzie wykonać całą sesję w plenerze. Można oczywiście kilka zdjęć zrobić, ale najlepiej wówczas znaleźć miejsce zamknięte, w którym będzie ciepło. Może to być pałac, zamek czy palmiarnia. W pozostałych miesiącach jest znacznie lepiej wybrać ładny dzień, podczas którego rodzice, a szczególnie przyszła mama, nie marzną.

sesja ciążowa plener

Jak wybrać fotografa do zrobienia sesji ciążowej w plenerze?

Branża fotograficzna jest bardzo rozwinięta i istnieje duża konkurencja w tej dziedzinie. W większych i mniejszych miejscowościach można znaleźć wiele ogłoszeń fotografów oferujących swoje usługi. Którego z nich wybrać? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na portfolio. Zdjęcia są najlepszym wyznacznikiem jakości. Oczywiście dobrze jest także poczytać opinie zamieszczone w internecie. Fotograf musi być osobą komunikatywną i empatyczną. Podczas sesji przyszli rodzice i fotograf muszą się ze sobą dogadywać. Można oczywiście też skorzystać z poczty pantoflowej i popytać znajomych.

Zobacz także