jak udekorować tort domowymi sposobami
Ślub i wesele

Jak udekorować tort domowymi sposobami?

Każdy wie, że przygotowany w domu tort smakuje wyśmienicie. Oczywiście nie każdy ma zdolności, aby go udekorować, ale są sposoby, dzięki którym będzie to łatwe i przyjemne zadanie. A zatem, jak udekorować tort domowymi sposobami? Dlaczego warto w ogóle upiec tort w domu?

Czego dowiesz się z artykułu:

  • domowe wypieki
  • jak udekorować tort domowymi sposobami?
  • dekorowanie tortu – co się przyda?
  • dekorowanie tortu może być świetną zabawą!
  • dlaczego warto upiec tort w domu?

Domowe wypieki

Choć w każdej większej lub mniejszej miejscowości jest cukiernia, to jednak domowe wypieki smakują najlepiej. Przede wszystkim wie się, co jest w środku i można użyć takich dodatków, które każdy lubi. Zamawiając tort nawet z najlepszej cukierni, nigdy nie wiadomo, czy w składzie nie znajdzie się coś mniej smacznego lub może cukiernik będzie miał gorszy dzień. W domu można przygotować praktycznie każde ciasto i tort. Choć pieczenie tortu może wydawać się skomplikowane, to wcale takie nie jest. Wystarczy upiec biszkopt i zrobić krem. Zamiast kremu może być bita śmietana, owoce i domowy wypiek gotowy.

Jak udekorować tort domowymi sposobami?

Upieczenie tortu to jedna sprawa, kolejną jest jego dekoracja. Każdy zwraca uwagę w pierwszym momencie na wygląd. Tort jest wyjątkowym wypiekiem, który nie tylko ma smakować, ale też dobrze się prezentować. Może ciężko wielu osobom sobie wyobrazić, że nie potrzebne są specjalne urządzenia czy zdolności, aby tort wyglądał wyjątkowo. Wystarczy trochę wyobraźni i kreatywności, a tort będzie wyglądać jak z bajki. Oczywiście dekoracje powinny być dopasowane do okoliczności, na jaką pieczony jest tort. W przypadku dzieci powinien być to kolorowy wypiek, a tort ślubny raczej jest biały lub kremowy.

Dekorowanie tortu – co się przyda?

Do dekoracji tortu można użyć składnika, który jest ogólnie dostępny, a mianowicie owoców. Można na wierzch położyć maliny, truskawki lub jagody. Z owoców można stworzyć fajne wzorki lub rozsypać je nierównomiernie tworząc artystyczny nieład. Na torcie urodzinowym doskonale wyglądać będą baloniki. Można także użyć owoców liofilizowanych, które równie dobrze wyglądają. Tort ślubny pięknie będzie wyglądać ze świeżymi kwiatami. Oczywiście podstawową dekoracją jest krem, który czasami wystarczy jako ozdoba. W sklepach dostępne są też specjalne posypki, przy których pomocy można pięknie przyozdobić tort szybko. W przypadku dziecięcego tortu można użyć figurek ulubionych bohaterów z bajek lub filmów.

Dekorowanie tortu może być świetną zabawą!

Samodzielnie udekorowany tort może przynieść wiele radości i satysfakcji. Warto czasami spędzić czas w kuchni wspólnie z dziećmi i współmałżonkiem i przygotować samodzielnie tort na urodziny czy inne przyjęcie. Dekorowanie może być wspaniałą zabawą. Nie chodzi o to, aby tort wyglądał jak z katalogu, ale żeby był zrobiony od serca i z radością. Można podzielić tort na części i każdy dekoruje ją wedle własnego uznania. To może przynieść wiele uśmiechu, a efekt może przerosnąć wszelkie oczekiwania.

Dlaczego warto upiec tort w domu?

Domowe wypieki są nie tylko zdrowsze od tych robionych na masową skalę, ale także smakują lepiej. Każdy smakosz słodkości będzie wiedział, że do pieczenia używane były jedynie naturalne i domowe składniki, a nie gotowe mieszanki.

Zobacz także