Jesienny makijaż
Uroda

Jesienny makijaż w pięciu krokach

Efektowny make-up powinien być dopasowany nie tylko do urody kobiety, ale również panującej pory roku. W przypadku jesiennego sezonu idealnym rozwiązaniem jest stosowanie makijażu, bazującego na barwach spadających liści lub kolorów, odzwierciedlających słońce przykryte chmurami. Warto wiedzieć, jak stworzyć tego typu stylizację.

Naturalny podkład

Idealnym produktem kryjącym dla skóry jest mineralna baza stworzona z tlenku cynku. Typ podkładu można dobrać do własnych preferencji. Na rynku dostępne są bowiem bazy w formie sypkiej, kompaktowej lub płynnej. Naturalny podkład jest świetnym wyborem dla kobiet, zmagających się z alergią skóry. Wybór ten nie zapycha również porów, wpływając korzystnie na przyśpieszenie procesu gojenia się ran. Naturalny podkład stanowi idealną bazę do jesiennego makijażu. Dobrze przygotowuje on bowiem cerę do aplikacji kolorowych kosmetyków. Podkłady o odpowiednim składzie znaleźć można m.in. na stronie Eveline.pl.

Mocno podkreślone powieki

W jesiennym makijażu warto zadbać o wyrazisty charakter swojego spojrzenia. Kosmetyki w odcieniu nude lub beżu nie będą jednak dobrze komponować się z aurą nasyconą czerwonymi lub pomarańczowymi barwami. Warto zatem zastosować odpowiednie cienie do powiek w kolorze soczystego różu. Idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie mineralnego produktu. Dzięki takim cieniom można bowiem w łatwy sposób nadać swojemu spojrzeniu wyjątkowego błysku.

Różnobarwne kreski

Wiele kobiet w swoim codziennym makijażu wykorzystuje czarny lub brązowy eyeliner. Jesienna aura może jednak stanowić inspirację do tworzenia kreski w nietypowym kolorze. Warto zatem podkreślić swój kształt oka różowym, czerwonym lub fioletowym eyelinerem.

Kolorowe rzęsy

Barwną ekstrawagancję można wykorzystać również na swoich rzęsach. Jesienią warto postawić na złoty, srebrny lub pomarańczowy tusz do rzęs. Należy jednak pamiętać, by barwa rzęs dobrze komponowała się z kolorem użytym na powiekach.

Wyraziste usta

Jesienny makijaż warto wykończyć czerwoną szminką. Kolor ten nie wydaje się zbyt ekstrawagancki, jednak w połączeniu z odważnymi barwami zastosowanymi w obrębie oka będzie on stanowił nietypowe rozwiązanie.

Stworzenie efektownego, jesiennego makijażu nie jest trudne. Warto jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej harmonii. Wykorzystanie kombinacji wielu barw może bowiem dać efekt kiczu.

 

Zobacz także