Ślub i wesele

Kim jest wedding planner? Czy warto skorzystać z jego usług?

Nie od dziś wiadomo, że organizacja ślubu jest sporym wyzwaniem. To jeden z najpiękniejszych dni w całym życiu. Nie można więc się dziwić, że marzymy o tym, aby wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. Niestety tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na staranne zaplanowane uroczystości. Na głowie mamy sporą ilość codziennych obowiązków, przez co znalezienie wolnego czasu bywa trudne.

Profesjonalna organizacja uroczystości

Wedding planner to w pełni wykwalifikowany fachowiec, który zajmuje się profesjonalną organizacją ślubów. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych osób, które pragną zaoszczędzić sporą ilość czasu, a także zredukować liczbę obowiązków. Korzystając z wsparcia fachowca możemy również zmniejszyć ryzyko pojawienia się nieprawidłowości. Wszystko po to, aby dzień ślubu był wyjątkowy i niezapomniany.

Przed nawiązaniem współpracy z konsultantem ślubnym należy poważnie przemyśleć wybór odpowiedniej osoby. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że musimy złapać dobry kontrakt z usługodawcą. Ważne jest to, aby posiadał on podobną wizję, a także rozumiał wszystkie nasze potrzeby. Nie obędzie się bez konsultacji. Tylko podczas spotkania twarzą w twarz można realnie ocenić kontakt z konsultantem. Jest to również doskonała okazja do tego, aby omówić warunki umowy. Tutaj liczą się nawet najdrobniejsze szczegóły. Z pewnością nie należy podejmować decyzji „w ciemno”, gdyż po czasie może okazać się, że nie jesteśmy w pełni zadowoleni.

Kompleksowe wsparcie na każdym etapie współpracy

Konsultant ślubny zapewnia wsparcie na każdym etapie organizacji ceremonii. Oczywiście będzie on również obecny w dniu ślubu. Wedding planner Szczecin może zająć się oprawą muzyczną oraz florystyczną, wystrojem sali i kościoła, doborem menu i alkoholi, atrakcjami weselnymi, upominkami dla gości itd. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby konsultant był obecny podczas wyboru ślubnego stroju, makijażu, czy też fryzury. Zajmie się on również wszelkimi formalnościami. To fachowiec będzie dysponować naszym budżetem. Dba o terminowe uregulowanie należności. Nie musimy więc zaprzątać sobie głowy zaliczkami oraz zadatkami.

To od nas zależy zakres współpracy z konsultantem ślubnym. Na jego barki możemy przerzucić niemal wszystkie obowiązki związane z planowaniem ślubu oraz wesela. Trzeba jednak podkreślić, że żadna kluczowa decyzja nie zapadnie bez wcześniejszej konsultacji z przyszłą parą młodą. Nie bez znaczenia jest również jakość komunikacji. Istotne jest to, aby konsultant elastycznie dopasowywał się do swoich klientów.

Zobacz także