Uroda

Jak stworzyć bardzo trwały makijaż? Najlepsze sposoby!

Codzienny makijaż to zupełnie coś innego niż taki na wielkie wyjście. Przede wszystkim malując się na specjalna okazję chcemy, aby makeup przetrwał całą noc! Zależy nam najbardziej na jego trwałości oraz zachowaniu jak najdłużej idealnego stanu. Jeśli chcemy właśnie taki efekt osiągnąć, musimy znać kilka najważniejszych kwestii. Tricki makijażowe, które przedłużą trwałość całej stylizacji wcale nie są skomplikowane! Koniecznie je poznaj i przetestuj. Przekonaj się sama, że to naprawdę działa! Co więc musisz wiedzieć o trwałym, świetnie wyglądającym makijażu przez cała noc? Wszystkie informacje znajdziesz właśnie tutaj – w naszym artykule!

Makijaż na wielkie wyjście – co jest teraz najmodniejsze?

Zacznijmy jednak od samej stylizacji. Warto wiedzieć, jaki styl w makijażu jest obecnie na topie. W tej dziedzinie panuje bardzo duża dowolność. Istnieje wiele stylów, technik i form makijażu, które wszystkie są piękne! Jeśli jednak jesteś początkującą osobą, warto mieć czym się zainspirować. Najlepiej oglądnij filmiki tutorialowe na YouTubie. Warto postawić na coś, co jest łatwe, ale z efektem WOW! Może stonowane kolory, nude i brąz, ale z akcentem w mocnym kolorze? Znajdź coś, co naprawdę Cię zainspiruje!

Tricki, które pozwolą na przedłużenie trwałości makijażu

Cały makijaż powinniśmy zacząć od bazy. Nakładamy taką, która jest dostosowana do naszego typu cery. Kolejny krok to podkład i korektor. Aby utrwalić te dwa kosmetyki stosujemy puder. Najlepiej mieć osobny produkt pod oczy, gdyż skóra tam jest niezwykle delikatna i nie powinna być przeciążona. Przed przystąpieniem do makijażu oka na powieki nakładamy bazę pod cienie. Na koniec, gdy mamy już cały makijaż, utrwalamy go fixerem. To mgiełka, którą rozpyla się na całej powierzchni twarzy. Jeśli szukasz sprawdzonych kosmetyków do utrwalania makijażu, wejdź tutaj: https://www.papilot.pl/uroda/49427/trwaly-makijaz-na-festiwal-testujemy-kosmetyki-makeup-revolution
Skoro już wiemy jak utrwalić makijaż kosmetykami do tego przeznaczonymi, warto porozmawiać także o odpowiednim przygotowaniu samej skóry. Przed wielkim wyjściem warto wykonać peeling twarzy i odpowiednio ją nawilżyć. Wtedy makijaż będzie wyglądał gładko, dobrze się utrzyma i będzie naprawdę piękny! Pielęgnacja to połowa sukcesu. Druga to dopiero makijaż! Dlatego koniecznie zadbaj o odpowiednio przygotowaną cerę.

Makijaż gotowy na wszystko!

Z naszymi poradami stworzysz makijaż, który naprawdę przetrwa całą noc! Nie będziesz musiała się martwić i poprawiać go w trakcie imprezy, kolacji czy innej okazji. Bądź pewna tego, że wyglądasz przepięknie!

Zobacz także