Farba do włosów cienkich
Uroda

Farba do włosów cienkich – jak ją wybrać?

Nadszedł czas na zmiany. Znudził Ci się kolor włosów i chcesz wprowadzić do swojego looku trochę świeżości. Jednocześnie masz obawy, bo Twoje kosmyki są cienkie, łamliwe i wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Nic dziwnego, że zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednią farbę do włosów. Nim udasz się na zakupy drogeryjne, sprawdź nasze tipy!

Dobrze się zastanów nad kolorem

I wcale nie chodzi tutaj o to, czy bardziej do twarzy Ci w jasnym, czy ciemnym blondzie, a raczej o to, że cienkie włosy nie lubią ciągłych zmian. Zastanów się więc, czy kolor, który chcesz nałożyć, będzie Ci pasował i czy nie będziesz musiała za chwilę go zmienić. Jeśli masz wątpliwości, skorzystaj z aplikacji, które pozwalają na zmianę koloru włosów, a także wypróbowanie makijażu i innych urodowych efektów. Niektóre z nich pozwalają na wybór koloru z palety lub jego ręczne dostosowanie. W ten sposób będziesz mogła ocenić, czy wymarzona fryzura naprawdę pasuje do Twojej urody.  

Przetestuj farbę na małym fragmencie włosów

Dobrą praktyką jest też przeprowadzenie testów przed ostatecznym farbowaniem. Możesz nałożyć farbę na przykład na kosmyk z tyłu głowy, którego nie będzie widać, gdy rozpuścisz włosy. Dzięki temu będziesz mógł ocenić, jak włosy reagują na farbę i czy uzyskasz oczekiwany kolor. Przy okazji przekonasz się, czy nie wystąpią podrażnienia lub reakcja alergiczna na składniki aktywne produktu.

Znajdź produkt o dobrym składzie

Jaka powinna być farba do włosów cienkich? Przede wszystkim najmniej inwazyjna. Wybieraj farby, które są wolne od szkodliwych substancji, takich jak amoniak i silikony, które mogą uszkadzać włosy. Farby bez amoniaku są zazwyczaj bardziej delikatne dla włosów. Na rynku dostępne są też farby, które w składzie mają naturalne oleje roślinne. Nie tylko nie obciążą cienkich kosmyków, ale również o nie zadbają.

Zwróć też uwagę, czy wybrany produkt ma dołączoną do opakowania odżywkę. Taki kosmetyk nasyci włosy składnikami odżywczymi tuż po koloryzacji i pomoże zachować wymarzony odcień na dłużej. A jeśli będziesz stosować ją regularnie aż do kolejnej koloryzacji, z pewnością z efektów będziesz zadowolona na dłużej.

A może szampon zamiast farby?

Jeśli masz wyjątkowo cienkie włosy, które ostatnio sporo przeszły, są przesuszone, matowe i łamliwe, najlepszym wyborem dla Ciebie będzie szampon koloryzujący. Czym różni się od farby? Szampony koloryzujące działają głównie na powierzchni włosów. Zawierają pigmenty kolorowe, które przyklejają się do zewnętrznej warstwy włosa i nadają mu nowy kolor. Efekt szamponu koloryzującego jest tymczasowy i zmywa się z czasem. Może trwać od kilku myć do kilku tygodni, w zależności od intensywności koloru i częstotliwości mycia włosów. Szampon koloryzujący jest wręcz idealny do poprawy naturalnego koloru włosów.

Z kolei farba zawiera chemiczne substancje aktywne, zwykle amoniak, który przenikają do struktury włosa i zmieniają jego naturalny kolor. Farba do włosów pozwala na uzyskanie intensywnego i trwałego koloru, który może być mocno zmieniony w stosunku do naturalnego odcienia włosów. Do tego jest trwała i może zapewnić efekt aż do kolejnego narostu włosów. Ale właśnie dzięki temu „przenikaniu” farba nie zawsze jest najlepszym wyborem do cienkich włosów. Dlatego decydując się na koloryzację włosów cienkich, dobrze się zastanów, jakich efektów oczekujesz.

Artykuł sponsorowany

Zobacz także