Jakie kosmetyki
Uroda

Jakie kosmetyki przydadzą się na wyjazd?

Gdy wybieramy się na krótki wyjazd na weekend, to zazwyczaj nie chcemy brać dużo rzeczy. Warto przemyśleć co schować do kosmetyczki, aby nie mieć pełnych walizek, a nie zapomnieć najważniejszych kosmetyków. Wybierz kosmetyki, które są wielozadaniowe lub mają kompaktowy rozmiar, a spakujesz się bez problemu.

Nie zapomnij kosmetyku, który hamuje pocenie się

Podstawowy kosmetyk dzięki któremu można zadbać o higienę to dezodorant. Maskuje on nieprzyjemny zapach i dzięki temu można czuć się czysto i świeżo przez cały dzień. Jaki wybrać dezodorant męski? Przede wszystkim taki, który nie zawiera alkoholu. Jeśli wyjazd jest nastawiony na intensywne uprawianie sportu, to jednak warto pomyśleć o nieco mocniejszej wersji tego kosmetyku, czyli o antyperspirancie. Na wyjazd będzie idealny antyperspirant w kulce lub w sztyfcie, bo jest małych rozmiarów i z łatwością można go schować do torby czy do kosmetyczki. Możesz wybrać wersję zapachową lub bezzapachową, gdy używasz dodatkowo perfum i nie chcesz zakłócać ich zapachu. Działanie antyperspirantu utrzymuje się nawet kilkanaście godzin, więc nie musisz martwić się o pocenie do samego wieczora. Antyperspirant to ważny kosmetyk w codziennej higienie ciała, który wyraźnie pomaga w zredukowaniu pocenia się. 

Wybierz żel pod prysznic i do ciała w jednym

Kolejny kosmetyk bardzo ważny na wyjazd, to oczywiście żel pod prysznic. Dzięki niemu szybko się odświeżysz w trakcie kąpieli i poczujesz się czysto i świeżo. Najlepiej wybrać żel pod prysznic, który pozwoli myć i ciało i włosy, bo unikniemy wtedy zabierania szamponu. Zwróć uwagę na zapach, bo jest to także element aromaterapii, która pobudza do działania rano i pozwoli na przyjemny prysznic. Możesz spróbować znaleźć naturalny żel pod prysznic, pozbawiony parabenów i substancji SLS, a oparty na substancjach myjących pochodzenia roślinnego. Jeśli używasz perfum, możesz także dobrać żel pod prysznic tego samego producenta. Wtedy masz utrwalone nuty zapachowe przez cały dzień i możesz cieszyć się pięknym zapachem. Miniaturki takich żeli pod prysznic starczą akurat na weekend. Możesz także kupić plastikowe opakowanie i samodzielnie przełożyć tam kosmetyk z większej butelki. 

Chusteczki odświeżające to sprytny pomocnik

Jeśli jesteś dużo poza domem na wyjeździe, to na pewno bywasz w wielu miejscach, gdzie niekoniecznie masz dostęp do wody. Wtedy niezastąpione będą chusteczki odświeżające. Możesz wybrać wariant do twarzy, chusteczki antybakteryjne czy chusteczki nawilżane do całego ciała. Ze względu na małe rozmiary można zabrać takie opakowanie gdziekolwiek ze sobą i wtedy masz zawsze czyste i odkażone ręce. W czasie upałów przydadzą się również do przemywania twarzy i całego ciała. Chusteczki antybakteryjne zastąpią mycie rąk w sytuacjach, gdy nie ma łatwego dostępu do wody. Jest to produkt, który występuje w wersji mini, a także w wersji travel pack, czyli większego opakowania. Wersja mini przyda się do plecaka, a travel pack to pojemność idealna do auta lub dla całej rodziny. 

Materiał zewnętrzny

Zobacz także