bukiety ślubne
Ślub i wesele

Bukiety ślubne – idealna wiązanka

Ślub – zarówno dla Panny Młodej, jak i Pana Młodego – to wydarzenie, które zdarza się raz na całe życie. Nieważne więc, czy w grę wchodzi suknia ślubna, dekoracja sali, czy makijaż. Absolutnie wszystko musi być idealnie piękne, dopięte na ostatni guzik i – co najważniejsze – powiązane ze sobą. Każdy element powinien nawiązywać do reszty, również bukiety ślubne. Warto więc odpowiednio przemyśleć wybór bukietu ślubnego.

Idealne bukiety ślubne, czyli…?

bukiety ślubneWymarzony bukiet ślubny to kwestia dość sporna, ponieważ – jeśli już mówić o perfekcji – powinna to być wiązanka, która równocześnie nawiąże do innych elementów całego wydarzenia oraz do gustu Panny Młodej. Jeśli bowiem bukiet nie będzie podobał się przyszłej żonie, wówczas będzie on kompletnie złym pomysłem. Jak więc znaleźć właściwą wiązankę?

Bukiet ślubny a… figura i wzrost Panny Młodej

Nie każdy ma świadomość, że w wyborze wiązanki ślubnej istotną rolę pełni wzrost i figura Panny Młodej. Osoby niskie i o subtelnej budowie nie powinny wybierać bukietów długich i masywnych. Im mniejsza budowa ciała, tym mniejsza wiązanka.  Wysokie Panny Młode z kolei, bądź też te o nieco okrąglejszych kształtach powinny zdecydować się na okazałe i długie bukiety, które nadadzą im elegancji oraz wysmuklą optycznie sylwetkę. Zbyt mała wiązanka może – przysłowiowo – zginąć. 

Jakie kwiaty wybrać do wiązanki ślubnej?

Z całą pewnością najważniejszą rolę w wiązankach ślubnych pełnią oczywiście kwiaty. Najpopularniejsze są bezsprzecznie róże, jednakże ogromnym uznaniem mogą pochwalić się również między innymi goździki, tulipany, storczyki, dalie, a także cantedeskie. Wiele przyszłych żon wybiera także piwonie, które – co ciekawe – w 2019 roku są najbardziej modne. 

Wiązanka ślubna z piwonii

Bukiety ślubne z piwonii z całą pewnością spełnią się w swojej roli na ślubach organizowanych w maju, czerwcu, bądź też w lipcu. Kwiaty te są znane ze swojej subtelności, a równocześnie dostojności. Ich dodatkowym atutem jest bogata paleta barw, gęste i duże główki kwiatów, lekkie płatki i niezliczona ilość możliwych kompozycji. Co ciekawe, mają one również nieco z romantyczności, dlatego też każdy florysta doskonale wie, jak stworzyć z piwonii bukiety oryginalne i urzekające każdego z gości. 

Piwonie występują w kolorach pastelowych, takich jak purpura, róż, biel i tym podobne, a także barwach mocnych, między innymi w czerwień oraz fiolet. Niektóre z nich mogą być również dwubarwne.

Bukiety ślubne z róż

Piwonie to niewątpliwie doskonały wybór, jednak dla tych, którzy nie są nimi przekonani, polecane są również róże. Jest to wybór klasyczny, który już od wielu lat wiedzie prym na ślubach oraz weselach. Kwiaty te można odpowiednio dopasować do stylu wydarzenia pod względem koloru. Herbaciane, białe, kremowe, różowe, fioletowe, niebieskie – paleta barw jest wręcz nieskończona.

Bukiety o dzikim charakterze

Kobiety, które wcale nie chcą iść w klasykę, ale w oryginalność, powinny pomyśleć nad wiązankami ślubnymi z kwiatów ogrodowych. Floryści świetnie komponują ze sobą między innymi tulipany, róże ogrodowe, lawendę, trawę, wrzosy, a nawet liście. Wszystko jednak jest uzależnione od tego, kiedy odbywa się ślub – wiosną, latem, jesienią czy też zimą.

Zobacz także