Biznes look
Moda

Biznes look – co założyć do biura?

Stylizacje biurowe zwykle charakteryzują się prostotą oraz nienaganną, uniwersalną elegancją. Dyktowany jest nie tylko poczuciem estetyki, ale także panującym w firmie dress codem. Nie oznacza to jednak, że musisz poddawać się nudzie. Biznes look może być pełen kolorów!

Barwy, które dominują w biurach

Biznes look najczęściej opiera się monochromatycznych połączeniach – czerni i bieli, czerni i beżu, zieleni i granacie. Tu istotne jest odpowiednie połączenie kolorów, by nie „gryzły się” one ze sobą. Dla przykładu – granat i czerń niezbyt się lubią. Jednym z pomysłów, które możesz wykorzystać w swoim stroju, jest połączenie głębokich barw w jednym stroju, na przykład głębokiej czerwieni z czernią. To zestawienie bardzo bezpieczne i gustowne, które nigdy cię nie zawiedzie. Jeśli chcesz trochę zaszaleć, możesz dołączyć do całości białą marynarkę, która pasuje zarówno do czerwieni, jak i czerni.

 

Nie tylko koszule

Najczęstszym wyborem kobiet chcących wyglądać profesjonalnie w biurowym środowisku, jest oczywiście koszula. Jednak te mogą znudzić się po jakimś czasie. Bluzki damskie to doskonała alternatywa, która wprowadza trochę świeżości do stroju. Możesz łączyć je ze spódnicami i spodniami – jeansowymi czy materiałowymi. Tutaj nie ma ograniczeń – wybieraj bluzki z kolorowymi printami, na przykład kwiatami czy figurami geometrycznymi. Najbezpieczniej jest łączyć je z monochromatycznym dołem o kontrastującej bądź zbliżonej kolorystyce. Na przykład bluzka z wzorami, w których dominującym kolorem jest żółty, będzie świetnie pasować do żółtych spodni czy spódniczki.

 

Sukienki zawsze w modzie

Najprostszym sposobem na biznes look jest oczywiście wyciągnięcie z szafy sukienki. Uniwersalny krój, elegancja, stonowane kolory. To przepis na sukces w każdym biurze. Możesz jednak trochę poszaleć z dodatkami – zadbaj o kontrastujący pasek, którym podkreślisz swoją talię, bądź marynarkę w soczystym kolorze.

 

Biznes look nie jest wcale tak sztywny, jak mogłoby się wydawać. Możesz z nim eksperymentować dopóty, dopóki całościowy efekt będzie profesjonalny i elegancki. Więcej na temat mody biurowej i inspiracji do jej tworzenia znajdziesz na stronie Bialcon.pl.

 

Zobacz także