stół pary młodej
Ślub i wesele

Stół pary młodej – klasyka czy ekstrawagancja

Kiedy przyszła para młoda podejmie już decyzję, kto powinien zasiąść z nimi przy ich stole, kto w pobliżu, tak żeby nikt (żadna ciocia, czy babcia) nie poczuł się urażony, pozostaje im wybrać dekoracje, jakimi stół pary młodej będzie ozdobiony. Będą one oczywiście zależne od motywu przewodniego całego wesela. Ale w końcu to para młoda jest na weselu najważniejszym elementem, więc ich stół powinien być wyjątkowy! 

Dekoracje na stole pary młodej – styl rustykalny

stół pary młodejKiedyś do stworzenia dekoracji wystarczyły kwiaty położone na stole. Dziś stół pary młodej i cała jego okolica zwracają na siebie uwagę od razu po wejściu do sali weselnej. Przestrzeń za parą młodą jest zwykle zaaranżowana, sam stół zastawiony kwiatami i dodatkami. Imiona, albo inicjały pary młodej są bardzo częstym dodatkiem. Często spotyka się również napisy „Mąż” i „Żona”. Bez względu na to, na co zdecydują się przyszli małżonkowie wszystko musi być dograne w najmniejszych szczegółach.

Jeśli całe wesele jest w stylu rustykalny, to najlepiej jeśli stół pary młodej będzie drewniany. Ewentualnie przykryty prostym jasnym obrusem. A na nim obowiązkowo powinien znaleźć się bieżnik z naturalnej tkaniny (najczęściej jest to juta). Do tego białe świece w transparentnych świecznikach (najlepiej jeśli będzie to szkło z recyklingu – słoiki, buteleczki). Na stole poza drobnymi, najlepiej polnymi kwiatami może znaleźć się mech. A nad głowami pary młodej można powiesić papierowe girlandy i lampiony, które po zmroku nadadzą stylizacji romantyczności i magii. 

Stół pary młodej w stylu glamour

Jeśli zdecydowaliśmy się na wesele w stylu glamour to stół pary młodej powinien również taki być. A co oznacza glamour? Dosłownie nic innego jak 'na bogato’ . Styl ten kojarzy się z blaskiem, przepychem i bogactwem. Najlepiej postawić na biały, prosty obrus, na którym wszystkie dodatki (kryształki, perełki, świece w kryształowych świecznikach), będą prezentować się naprawdę wytwornie. Bukiety na stole najlepiej ułożyć w zgrabne kule w odcieniach bieli, zieleni, z dodatkiem pudrowego różu i umieścić je w wysokich, jednokolorowych wazonach. Będzie elegancko, ale romantycznie. Aby dodatkowo wzbogacić stylizację, można dodać do zastawy złote lub srebrne talerze.

Jeśli nie lubimy przepychu, możemy postawić na prosty, elegancki wystrój, który jest zawsze na czasie. Bez niecodziennych dodatków jak mech, czy świecące talerze. Wybieramy biały obrus, delikatny biały napis Mąż i Żona, jedyną ozdobą są kwiaty w białych wazonach. Ich kolor zależny jest od koloru przewodniego całego ślubu. W stonowanej, eleganckiej stylizacji świetnie sprawdzi się głęboka czerwień, która przełamie na stole pary młodej monotonię. Stylizację można uzupełnić rozsypanymi na stole perłami, które świadczą o ekskluzywności i elegancji.

Pomysły na stół pary młodej są tak różnorodne jak sami przyszli małżonkowie. Plusem jest to, że nie musimy korzystać z gotowców. Jeśli element jakiejś stylizacji nam nie pasuje nie musimy go używać, możemy go usunąć i zastąpić czymś innym. Jeśli mamy ochotę możemy też próbować łączyć styl rustykalny z glamour, możemy postawić na stylizacje pełne kolorów – w poradnikach dla przyszłych par młodych można znaleźć mnóstwo inspiracji i pomysłów, które na pewno natchną nas do czegoś wyjątkowego – ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Zobacz także