najpopularniejsze ciasta na wesele
Ślub i wesele

Jakie są najpopularniejsze ciasta na wesele?

Wiele osób nie wie, jakie zamówić ciasta na wesele. Warto wiedzieć o tym, że mowa tutaj o jednym z najistotniejszych elementów przyjęcia weselnego. Dlatego dobrze wiedzieć o tym, jakie są najpopularniejsze ciasta na wesele.

Popularne ciasta na wesele

Okazuje się, że zarówno para młoda, jak i goście, z niecierpliwością czekają na chwilę, kiedy będą mogli spróbować wspaniałych słodkości przygotowanych na takie wydarzenie. Jeżeli mowa o najpopularniejszych ciastach na wesele, nie można zapomnieć o torcie weselnym. Jest to nieodłączny element każdego wesele. Przeważnie serwowany jest pięknie udekorowany tort, który składa się z paru warstw biszkoptu, przekładanych kremem oraz wszelkimi owocami. Od paru lat bardzo popularne są torty w stylu naked cake, czyli ciasta odsłaniające warstwy bez pokrycia kremem. Można je zamówić w wielu cukierniach w Polsce. Innym popularnym ciastem weselnym jest sernik. Mowa tu o propozycji na wesele, która zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Okazuje się, że serniki mogą mieć wszelakie smaki oraz wersje. Często jest to klasyczne ciasto na zimno, ale można też podać wersje z owocami bądź czekoladą.

Dobre ciasta

Kolejnym popularnym ciastem weselnym jest makowiec. Jest on na stałe wpisane w tradycję weselną w naszym kraju. Warto zaznaczyć, że makowiec to ciasto z makiem, które nierzadko pojawia się na weselach. Wyróżnia się tym, że jest lekko słodki, a przy tym sycący. Z tego powodu goście weselni coraz chętniej sięgają po makowca. Kolejnym popularnym ciastem na wesele jest piernik. To wspaniały wypiek świetnie sprawdzający się na zimowych weselach. Wyróżnia się intensywnym smakiem oraz aromatem przypraw korzennych, dlatego bardzo dobrze pasuje do zimowego sezonu. Ciekawą alternatywą dla wyżej wymienionych ciast jest babka, która kojarzy się głównie z tradycyjną, rodzimą kuchnią. Może mieć różne wersje oraz smaki, dlatego każda osoba dobierze coś idealnego dla siebie. Popularne są nie tylko klasyczne babki piaskowe, ale też nowoczesne wersje z owocami czy czekoladą.

Ciasta na wesele

Na weselu często podawane jest tiramisu. Mowa tutaj o propozycji dla miłośników włoskiej kuchni. Tego typu ciasto jest na bazie biszkoptów, namoczonych w kawie oraz likierze. Tiramisu przekładane jest kremem mascarpone. Trzeba wiedzieć o tym, że wyżej wymieniona lista ciast nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Na przyjęciach weselnych pojawiają się też inne propozycje. Wiele w tej kwestii zależy od regionu oraz tradycji kulinarnej. Dobrze jednak wiedzieć o tym, żeby zawsze dobierać ciasta w taki sposób, żeby były one dostosowane do gustów oraz preferencji gości i pary młodej. Co istotne, podczas wyboru ciast na wesele najlepiej też zwrócić uwagę na estetykę oraz wszelkie dekoracje. Wypieki powinny być pięknie udekorowane oraz właściwie zaprezentowane na stole. Powinien to być priorytet dla każdego organizatora przyjęcia weselnego. Celem jest to, żeby ciasta zachęcały do spróbowania kolejnych kawałków. Bardzo ważne jest też to, żeby zastanowić się nad ilością ciast.

Zobacz także