kok na wesele
Ślub i wesele

Czy koki na wesele to dobry pomysł?

Wesele to bardzo wyjątkowy dzień w życiu pary młodej. Przede wszystkim jest to uroczystość, do której należy się odpowiednio przygotować. Dotyczy to nie tylko pary młodej, ale także gości, którzy powinni być odświętnie ubrani. Panie dodatkowo powinny dobrać odpowiedni makijaż i fryzurę, które będą pasować do tej okoliczności. Czy koki na wesele będą odpowiednie? Czy warto umówić się do fryzjera na uczesanie, czy lepiej zrobić fryzurę samodzielnie w domu?

Czego dowiesz się z artykułu:

  • fryzura na wesele – o czym warto pamiętać?
  • koki na wesele dla panny młodej
  • jakie uczesanie wybrać na wesele jako gość?

Zobacz także: Jakie kolory pasują do różowego?

Fryzura na wesele – o czym warto pamiętać?

Podczas uroczystości ślubnej i weselnej wymagane jest od gości odpowiednie ubranie i zachowanie. Jest to szczególny dzień, w którym należy się dobrze prezentować. Zwłaszcza panie przywiązują dużą uwagę do makijażu, sukienki i fryzury. Należy jednak pamiętać, że jest to dzień pani młodej i to ona jest najważniejsza. Pani młoda musi błyszczeć w tym dniu i goście nie powinni przyćmiewać jej wyglądu. Dobrze jest zdecydować się na fryzurę, która będzie nie tylko ładnie wyglądać, ale będzie także wygodna. Włosy mają być ozdobą, ale nie mogą przeszkadzać. Panie mogą zdecydować się na delikatne upięcia, koki, a także rozpuszczone włosy. Ważne jest to, aby fryzura pasowała do sytuacji, stroju i osobowości.

kok wesele

Koki na wesele dla panny młodej

Jeszcze parę lat temu większość panien młodych miała na ślubie koka. Jest to oczywiście dobre uczesanie, które pasuje do tej okoliczności. Koki na wesele można zrobić na różne sposoby. Może to być mocne upięcie, do którego będzie pasować welon i delikatna uroda. Można zdecydować się także na luźniejszego koka ze zwisającymi pasmami włosów. Takie uczesanie świetnie będzie się komponować z suknią w stylu boho lub rustykalnym. W ostatnim czasie bardzo popularne są koki w połączeniu z warkoczykami. Takie rozwiązanie znakomicie zgrywa się z suknią ślubną w stylu nowoczesnym. Wybierając koka, ma się pewność, że fryzura będzie się trzymać do końca i włosy nie będą przeszkadzać.

Z kokiem fantastycznie komponują się welony i opaski ślubne, które stają się coraz popularniejsze. Do koka pasują także znakomicie dłuższe kolczyki, które są chętnie wybierane przez panny młode. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na wizytę u fryzjera, który dobierze odpowiednie upięcie do wyglądu panny młodej, sukienki i biżuterii.

Jak zrobić upięcie kok na wesele?

Koki na wesele są łatwe do zrobienia i mogą być zarówno eleganckie, jak i szykowne. Aby wykonać taką fryzurę, wszystko czego potrzebujesz to kilka narzędzi: grzebienia, gumki do włosów i wsuwki. Pierwszym krokiem jest umycie i ułożenie włosów. Możesz je rozdzielić na trzy sekcje:

  • od dołu głowy, aż nad uszami;
  • od uszu, aż do dolnej części skroni;
  • od dolnej części skroni do czubka głowy.

Przy układaniu kosmyków, postaraj się, aby były one gładkie i jednolite. Kolejnym krokiem jest ich zaczesanie do tyłu i związanie w wysoki kucyk. Zabezpiecz go ciasno gumką do włosów. Następnie, zacznij od dołu i zaczepiaj pojedyncze pasma wsuwkami. Ostatnim krokiem jest formowanie koka. Przy pomocy grzebienia, uformuj go i zacznij związywać mocną gumką. Na koniec, możesz także użyć lakieru do włosów, aby utrwalić fryzurę.

wesele robienie koka

Jakie uczesanie wybrać na wesele jako gość?

Panie bardzo często idąc na wesele jako gość, chcą wyglądać odświętnie. Z tego względu duża część decyduje się na wizytę u fryzjera w tym dniu. Jest to dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli ktoś nie ma zdolności w tej dziedzinie. Warto na pewno zdecydować się na fryzurę, która będzie się różniła od codziennego uczesania, ale nie wolno także przesadzić. Zbyt fantazyjne koki wyszły już z mody i obecnie najpopularniejsze są delikatne upięcia, które podkreślają urodę. Można także zdecydować się na rozpuszczone włosy i fale. Taka fryzura wygląda lekko i świetnie nadaje się na wesele. Bardzo ważne jest to, aby czuć się w takim uczesaniu dobrze i swobodnie. Na weselu przecież się tańczy i nikt nie chce się przejmować włosami, które mogą przeszkadzać i utrudniać zabawę.

Koki na wesele – podsumowanie

Koki na wesele to świetny pomysł, jeśli chcesz aby Twoja fryzura była zapamiętana i zauważona. Jest ona zarówno stylowa jak i praktyczna, ponieważ pozwala na swobodne tańczenie i wygląda pięknie bez względu na to, jaki styl ubierzesz. Poza tym, koki są bardzo wszechstronne i łatwe do wykonania, dzięki czemu możesz je dostosować do swojego charakteru i osobowości. Wybierając taką fryzurę na wesele, możesz mieć pewność, że będziesz wyglądać niezwykle i profesjonalnie.

Zobacz także