kok na wesele
Blog

Czy kok na wesele do dobry pomysł?

Wesele to bardzo wyjątkowy dzień w życiu pary młodej. Przede wszystkim jest to uroczystość, do której należy się odpowiednio przygotować. Dotyczy to nie tylko pary młodej, ale także gości, którzy powinni być odświętnie ubrani. Panie dodatkowo powinny dobrać odpowiedni makijaż i fryzurę, które będą pasować do tej okoliczności. Czy kok na wesele jest odpowiedni? Czy warto umówić się do fryzjera na uczesanie, czy lepiej zrobić fryzurę samodzielnie w domu?

Fryzura na wesele – o czym warto pamiętać?

Podczas uroczystości ślubnej i weselnej wymagane jest od gości odpowiednie ubranie i zachowanie. Jest to szczególny dzień, w którym należy się dobrze prezentować. Zwłaszcza panie przywiązują dużą uwagę do makijażu, sukienki i fryzury. Należy jednak pamiętać, że jest to dzień pani młodej i to ona jest najważniejsza. Pani młoda musi błyszczeć w tym dniu i goście nie powinni przyćmiewać jej wyglądu. Dobrze jest zdecydować się na fryzurę, która będzie nie tylko ładnie wyglądać, ale będzie także wygodna. Włosy mają być ozdobą, ale nie mogą przeszkadzać. Panie mogą zdecydować się na delikatne upięcia, koki, a także rozpuszczone włosy. Ważne jest to, aby fryzura pasowała do sytuacji, stroju i osobowości.

kok wesele

Kok na wesele dla panny młodej

Jeszcze parę lat temu większość panien młodych miała na weselu koka. Jest to oczywiście dobre uczesanie, które pasuje do tej okoliczności. Koki można zrobić na różne sposoby. Może to być mocne upięcie, do którego będzie pasować welon i delikatna uroda. Można zdecydować się także na luźniejszego koka ze zwisającymi pasmami włosów. Takie uczesanie świetnie będzie się komponować z suknią w stylu boho. W ostatnim czasie bardzo popularne są koki w połączeniu z warkoczykami. Takie rozwiązanie znakomicie zgrywa się z suknią ślubną w stylu nowoczesnym. Wybierając koka, ma się pewność, że fryzura będzie się trzymać do końca i włosy nie będą przeszkadzać.

Z kokiem fantastycznie komponują się welony i opaski ślubne, które stają się coraz popularniejsze. Do koka pasują także znakomicie dłuższe kolczyki, które są chętnie wybierane przez panny młode. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest umówienie się na wizytę u fryzjera, który dobierze odpowiednie upięcie do wyglądu panny młodej, sukienki i biżuterii.

wesele robienie koka

Jakie uczesanie wybrać na wesele jako gość?

Panie bardzo często idąc na wesele jako gość, chcą wyglądać odświętnie. Z tego względu duża część decyduje się na wizytę u fryzjera w tym dniu. Jest to dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli ktoś nie ma zdolności w tej dziedzinie. Warto na pewno zdecydować się na fryzurę, która będzie się różniła od codziennego uczesania, ale nie wolno także przesadzić. Zbyt fantazyjne koki wyszły już z mody i obecnie najpopularniejsze są delikatne upięcia, które podkreślają urodę. Można także zdecydować się na rozpuszczone włosy i fale. Taka fryzura wygląda lekko i świetnie nadaje się na wesele. Bardzo ważne jest to, aby czuć się w takim uczesaniu dobrze i swobodnie. Na weselu przecież się tańczy i nikt nie chce się przejmować włosami, które mogą przeszkadzać i utrudniać zabawę.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *