ślub
Ślub i wesele

ŚLUBNE PORADY, KTÓRE SIĘ NIESPRAWDZĄ

Okres przedślubnych przygotowań jest bardzo intensywny i choć potrafi dostarczyć wiele pięknych i radosnych emocji, zdarza się również, że jest chwilami stresująco. Spraw do załatwienia jest sporo. Przed Parą Młodą stoi dużo decyzji do podjęcia i to naturalne, że często w trudnych momentach zasięgają rad u bliskich im osób. Dobrze mieć w swoim gronie zaufane osoby, które ich znają i potrafią doradzić. Musimy jednak pamiętać, a prowadząc Agencję ślubną Czary Marry, doradzam parom zawodowo, że jeśli chodzi o ślub i wesele, nie ma jedynych i uniwersalnych rozwiązań. Każde wesele i ślub są inne i niepowtarzalne, każda Para ma inne gusta i upodobania, każdy gość ma różne oczekiwania. 

 

Są jednak porady, które praktycznie zawsze są tymi, których przyszli małżonkowie nie powinni słuchać. 

 

 

ŚLUB CYWILNY TO ŚLUB BEZ EMOCJI. ŚLUB KOŚCIELNY JUŻ DAWNO PRZESTAŁ BYĆ MODNY.

 

Efektem obu rodzajów ceremonii: dotyczy zarówno ślub cywilny jaki i ślub konkordatowy, są skutki cywilnoprawne. W obliczu polskiego prawa Para Młoda staje się mężem i żoną. Od tego momentu może się razem rozliczać, dziedziczyć po sobie, mają (najczęściej) wspólnotę majątkową i korzystają ze wszystkich tych prawnych udogodnień sformalizowanego związku.

Pewnie, symbolika uroczystości jest bardzo istotna. Powinna być jednak ona istotna DLA PARY MŁODEJ. Jeśli symbolika ślubu kościelnego jest dla nowożeńców znacząca, to powinni zdecydować się właśnie na taki ślub. A jeśli nie – to nie! Ich ślub, Ich symbolika, Ich decyzja!

 

ślub

 

NA PEWNO ZABRAKNIE JEDZENIA.

 

Ilość jedzenia zawsze jest trudnym tematem do ustalenia. To naturalne, że Pary Młode chcą ugościć swoich bliskich jak najlepiej i myślą o tym, aby niczego im nie zabrakło. Na ślubnych grupach i forach mnoży się próśb o porady związane z tym tematem. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić. Na weselach jedzenia marnuje się bardzo dużo. Pary Młode skupione na tym, że ich impreza ma potrwać całą noc, potrafią ustalić serwis ciepłych dań co 1,5 – 2 godziny. Zapominają przy tym często, że w trakcie wesela serwowany jest również tort, pojawia się słodki stół, często wiejski stół i zimna płyta. Warto zastanowić się, czy goście potrzebują aż 5 różnych sałatek i 3 zup. Pomyślcie, ile wy jecie idąc na wesele czy rodzinną imprezę. Jeszcze nigdy nie słyszałam o weselu, z którego goście wyszli głodni.

tort wesele

wesele ciasta

BĘDZIESZ ŻAŁOWAŁA WYBORU “TEGO” STROJU NA WESELE.

 

W tym przypadku “tego” należy zamienić na dowolne słowo: butów na płaskim obcasie, krótkiej sukienki, braku welonu itp. Musimy pamiętać, że ślub i wesele prawdopodobnie weźmiemy raz w życiu. To naturalne, że przyszłe Panny Młode chcą tego dnia wyglądać i czuć się pięknie. Taki efekt można osiągnąć tylko wtedy, kiedy pójdzie się za głosem serca. Dobierając na co dzień dla siebie stroje i dodatki, kobiety doskonale wiedzą w czym czują się dobrze. Myśląc o stroju na ślub i wesele, warto o tym pamiętać i nie ulegać presji. 

 

WESELE JEST DLA GOŚCI.

 

Pary Młode chcą, aby każda zaproszona osoba czuła się tego dnia dobrze. Chcą, aby goście docenili każdy element i świetnie się bawili. Z jednej strony nie ma w tym nic złego. Każdy gospodarz, organizując przyjęcie, powinien pomyśleć o komforcie zapraszanych. W końcu nie zaprasza się gości tylko dlatego, aby czerpać ze spotkania jednostronną satysfakcję. Rozsądnie jest organizować wesele z myślą o swoich gościach i dla swoich gości. Pamiętać przy tym należy, że  „dla gości” nie oznacza jednak „ze względu na gości”, ani tym bardziej „tak jak chcą goście”. To nowożeńcy są powodem ślubu i wesela i nie przestaną być jego głównymi bohaterami. Każda Para Młoda ma prawo nadać imprezie kształt taki, jaki chce, zaplanować, to co lubią oraz zgodnie z tym kim są i jak lubią celebrować czas z bliskimi.

 

goście weselni

 

WESELE BEZ ATRAKCJI BĘDZIE NUDNE I NIEUDANE.

 

Tak naprawdę ślub i wesele jest już jedną wielką atrakcją. Jest to wydarzenie doniosłe, na którym celebruje się szczęście nowożeńców i spędza czas z bliskimi. Co może być większą atrakcją? Tego dnia Para Młoda, jak i ich goście zawieszają na moment sprawy codzienne i odkładają obowiązki na bok, aby świętować piękne wydarzenie. Dzień wolny, bliscy, dobre jedzenie, alkohol czy tańce powodują, że ciężko jest się nudzić. Oczywiście w dodatkowych atrakcjach na weselu nie ma nic złego, ale jeśli Para Młoda zrezygnuje z dodatkowych aktywności, na pewno nikt z ich gości tego nie zauważy.

wesele goscie

Warto słucha rad bliskich. Przyszli nowożeńcy nie powinni zamykać się na porady serdecznych im osób, co jednak  nie oznacza, że muszą ze wszystkim się zgadzać. Warto pamiętać, że podczas organizacji ślubu i wesela nieocenioną pomocą mogą okazać się osoby z większym doświadczeniem. Para Młoda powinna wziąć pod uwagę,  że wykonawcy, których zatrudnia mają duże doświadczenie. Mogą okazać się nieocenionym źródłem wiedzy i dobrych rozwiązać. Do tego potrafią częstą podejść do problemu z dystansem i bez emocji.

 

Zobacz także