gdzie pojechać na weekend we dwoje
Poradnik

Gdzie pojechać na weekend we dwoje?

Wiele osób zastanawia się, gdzie pojechać na weekend we dwoje. Nawet dwa lub trzy dni spędzone w pięknym miejscu powinny dodać mnóstwo dobrej energii związkowi.

Czego dowiesz się z artykułu:

  • wyjazd we dwoje
  • jakie jest najbardziej romantyczne miasto w Polsce?
  • gdzie pojechać na weekend we dwoje? – park dla zakochanych

Wyjazd we dwoje

Nie ulega wątpliwości, że raz na jakiś czas trzeba zadbać o wzajemne uczucia, wziąć głębszy oddech i się zrelaksować. Nie ma znaczenia, czy jesteście ze sobą wiele lat, czy też dopiero się w sobie zakochaliście. Wyjazd na romantyczny weekend dla dwojga będzie wspaniałym przeżyciem i to niezależnie od stażu. Nie ma chyba nic lepszego niż celebrowanie wspólnych chwil w komfortowym oraz klimatycznym miejscu, gdzie można delektować się wspaniałą kuchnią, a także korzystać z masaży, basenów i saun. Osoby, które myślą o romantycznym weekendzie we dwoje nie muszą wcale decydować się na daleki wyjazd. Jest również takie powiedzenie, że nieważne gdzie, ale ważne z kim. Warto jednak poszukać miejsc, które wyraźnie sprzyjają atmosferze miłości.

Jakie jest najbardziej romantyczne miasto w Polsce?

Na liście najbardziej romantycznych miast w Polsce musi znaleźć się Kazimierz Dolny. Niesamowite widoki na Wisłę oraz urokliwe renesansowe kamieniczki przyciągają zakochanych do tego miejsca. Nie da się ukryć, że w tym miasteczku panuje romantyczna i trudna do opisania atmosfera. Nie wszyscy mają świadomość, że najczęściej wybieraną lokalizacją na ślubne sesje fotograficzne jest właśnie kazimierski rynek. Trudno to zanegować, gdy spaceruje się po malowniczych uliczkach miasta. Warto również zjeść kolację w jednej z restauracji, a także odwiedzić zabytkowy zamek na wzgórzu. Zainteresowanie wzbudza również ławeczka dla zakochanych z widokiem na rynek. Według powszechnej opinii Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej romantycznych miast w Środkowej Europie. Szeroka oferta hoteli sprawia, że każdy bez większych trudności może znaleźć coś dla siebie. Doskonałym miejscem dla zakochanych jest też Wrocław. Spacer po wrocławskim rynku powinien być obowiązkowym punktem podczas romantycznej wizyty. To właśnie ten rynek jest uznawany za najpiękniejszy w całej Europie.

Gdzie pojechać na weekend we dwoje? – park dla zakochanych

Możecie się też wybrać do Arkadii, czyli romantycznego parku w stylu angielskim zlokalizowanego niedaleko Łowicza. Park to świadectwo potęgi jednego z najsłynniejszych rodów szlacheckich. Arkadia została stworzona pod koniec XVIII wieku i do dziś jest uznawana za perłę architektury romantycznej. Jest to naprawdę wyjątkowe i romantyczne miejsce, w którym można się zgubić z ukochaną osobą pośród alejek i antycznych ruin. Miastem miłości lub stolicą zakochanych jest też określane Chełmno. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że sam św. Walenty jest patronem tego miasta. W kościele farnym znajdują się relikwie świętego, które warto zobaczyć. Co roku w walentynki organizowany jest Festiwal Piosenki Miłosnej, także nie można narzekać na brak atrakcji. Unikatowe i średniowieczne zabytki czekają na turystów. Przepiękna panorama miasta, którą tworzą wieże chełmińskich kościołów jest symbolem miasta i miejscem, które koniecznie powinni odwiedzić zakochani. Dobrym wyborem będzie również Kraków, gdzie o każdej porze dnia i nocy można spotkać zakochane pary.

Zobacz także