jak dobrać fryzurę do twarzy
Uroda

Jak dobrać fryzurę do twarzy?

Do wyboru fryzury powinno się podejść bardzo poważnie, ponieważ w głównej mierze to ona decyduje o tym, jak będziemy wyglądać. Warto mieć na uwadze kilka czynników, takich jak kształt twarzy, typ włosów oraz ich strukturę. Dzięki temu będziesz mogła zdecydować się na taką, która podkreśli naturalne piękno oraz zatuszuje drobne mankamenty urody. Czy wiesz, jak dobrać fryzurę do twarzy? Przeczytaj nasz artykuł i zapoznaj się z poradami na temat wybierania jej, aby doskonale pasowała do Ciebie!

Czego dowiesz się z artykułu:

  • fryzury dla każdego – jaka do mnie pasuje?
  • podkreśl swoje atuty: jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?
  • jak znaleźć idealny odcień włosów?

Fryzury dla każdego – jaka do mnie pasuje?

Wybór fryzury to bardzo indywidualna decyzja. Może zależeć od Twojego stylu życia, rodzaju włosów, wieku i wielu innych czynników. Przed wyborem fryzury warto poszukać przydatnych informacji i inspiracji. Jeśli masz wątpliwości, wtedy zawsze możesz spróbować kilku różnych stylów i zobaczyć, który z nich będzie dla Ciebie najlepszy. Zawsze też możesz skorzystać z porady profesjonalnego fryzjera, który pomoże Ci wybrać odpowiednią fryzurę. Inną opcją jest wykonanie zdjęcia swojej buzi lub dokładnie przyjrzenie się jej w lusterku. W tym celu zepnij włosy tak, aby wokół twarzy był widoczny swobodny kształt. Następnie weź lusterko lub zrób zdjęcie i obserwuj twarz z dystansu, tak abyś miała szerszy obraz samej siebie. Spróbuj zmieniać kąt pochylenia głowy, aby zobaczyć, jak zmienia się wygląd i jak wyglądają różne części jej struktury.

Podkreśl swoje atuty: jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Dobranie odpowiedniej fryzury do kształtu twarzy może być niezwykle przydatne, jeśli chodzi o Twój wygląd. Przykładowo, jeśli masz okrągłą, powinieneś wybrać fryzurę, która optycznie wydłuży twarz. W tym celu możesz zdecydować się na przedziałek pośrodku lub grzywkę. Jeśli masz kwadratową buzię, powinnaś unikać takich, które będą podkreślać kwadratowe krawędzie. Postaw na fryzurę z długimi lokami, które optycznie wygładzą kontur twarzy. Posiadając owalną buzię, będziesz miała więcej możliwości do wyboru. Możesz cieszyć się zarówno krótkimi, jak i długimi kosmykami. Pamiętaj, że wybieranie ułożenia włosów może zrobić dużą różnicę w twoim profilu. 

jak dobrać fryzurę do twarzy

Jak znaleźć idealny odcień włosów?

Aby jeszcze bardziej podkreślić swoją naturalną urodę, poznaj kolejny krok w korygowaniu fryzury – koloryzacja. Jeśli chcesz wyglądać naprawdę dobrze i wiedzieć, jak dobrać kolor włosów, to mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę naturalny odcień skóry i oczu. Jeśli masz ciemną skórę i ciemne oczy, zdecyduj się na ciemne kolory, takie jak czarny, brązowy lub granatowy. Jeśli masz jasną skórę i jasne oczy, wybierz jaśniejsze kolory, takie jak szampan, blond lub rude. Od dawna farbowanie kosmyków ombre i sombre jest niezwykle popularne. Możesz wypróbować różne odcienie oraz wzory na włosach o jasnych i ciemniejszych odcieniach, bez względu na ich długość. Pamiętaj również, że dobór koloru włosów to głównie kwestia własnego stylu oraz osobowości. 

Podsumowanie 

Każdy kształt twarzy wymaga innego rodzaju fryzury, która będzie wyglądać dobrze. Aby dobrać odpowiednią, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na buzię, a także kolor włosów. Warto również uwydatnić swoje brwi, które powinny współgrać z całością. Jeśli nie jesteś przekonana, jakie cięcie i uczesanie będzie najlepsze dla Ciebie, zaufaj profesjonalnemu fryzjerowi, który zna się na dopasowaniu fryzury, a także nada jej indywidualny i niepowtarzalny styl. Dzięki powyższym wskazówkom będziesz na pewno zapewnisz sobie atrakcyjny wygląd.

Zobacz także