Ślub i wesele

Serwetki na wesele – jakie wybrać i jak je formować?

Nie wystarczą wyszukane potrawy, aby przyjęcie weselne nabrało wykwintnego charakteru. Równie ważna jest odpowiednia dekoracja stołu, składająca się z eleganckiego obrusu, wypolerowanych sztućców czy śnieżnobiałych serwetek. Materiałowe cieszą się w tym zakresie największą popularnością. Ich największym atutem jest prostota, która w połączeniu z elegancją buduje nastrój ekskluzywności – niezależnie od miejsca, w jakim organizowane jest przyjęcie. Przyjemne w użyciu i miękkie w dotyku, pozwalające na rozmaite ułożenie, zarówno w klasycznej, jak i bardziej finezyjnej postaci. A do tego, dostępne w bogatej plejadzie kolorystycznej i wzorniczej.

Z czego mogą być wykonane?

Serwetki materiałowe to niezastąpiony dodatek w luksusowo wykończonych wnętrzach restauracyjnych, a także przestrzeniach prywatnych, w których duży nacisk kładzie się na odpowiednią oprawę stołu. To, co w szczególności wpływa na ich popularność to przede wszystkich trwałość i efektowny wygląd. Największym zainteresowaniem cieszą się modele wykonane z bawełny i lnu, które uważane są za najlepsze jakościowo. Oczywiście, w sprzedaży dostępne są również serwetki materiałowe z innych materiałów, np. z uszlachetnionego poliestru. Modele z tkanin syntetycznych są nie tylko tańsze, ale również łatwiejsze w formowaniu, co dla niektórych użytkowników jest dużym ułatwieniem. Swego rodzaju alternatywą są serwetki flizelinowe. Wyróżniają się sztywniejszą teksturą, która sprawia, że łatwiejsze staje się ich formowanie. Szczególnie chętnie wykorzystywane w tworzeniu ozdób stołowych, np. rulonów. Pomimo swoich zalet to jednak serwetki materiałowe uznawane są za najbardziej efektowne. Flizelina bowiem jest nie tylko mniej elegancka, ale również trwalsza.

Jak formować?

Materiałowe serwetki mają to do siebie, że można je układać w rozmaity sposób. Najczęściej jednak formuje je się na kształt walca lub wachlarza. Równie polecanym rozwiązaniem jest umieszczenie ich w serwetniku typu obrączka. Dzięki temu, że są wielokrotnego użytku, efektownym wyglądem można cieszyć się przy każdej okazji. Za sprawą dużej różnorodności kolorystycznej, można wybrać materiałową serwetkę dopasowaną do wystroju wnętrza. Jednak największą popularnością cieszą się modele w neutralnym, jasnym odcieniu, które nie dość, że wyglądają elegancko to dodatkowo nie zaburzają aranżacji. Dla najbardziej wymagających klientów, przygotowano bardziej wyszukane propozycje, czyli serwetki ozdobne. Wzbogacone koronką, mereżką czy kryształkami, a także w formie spersonalizowanej – w postaci naszytego logotypu, haftów czy inicjałów.

Zobacz także