Strona główna
Ślub i wesele
Tutaj jesteś

Proste zaproszenia ślubne i 2 inne elementy, o które trzeba zadbać przed weselem

16 marca 2020


Papeteria jest nieodłączną częścią zarówno przygotowań do ślubu, jak i integralnym dodatkiem na każdym przyjęciu weselnym, począwszy od zaproszeń, przez przygotowanie planu usadzenia gości, aż po winietki na stole. Zadaniem państwa młodych i innych organizatorów jest takie dobranie papeterii, aby była ona gustowną wskazówką dla gości, mówiącą o charakterze przyjęcia.

1. Bogato zdobione czy proste zaproszenia ślubne?
2. Inne, ślubne elementy papiernicze

Jedną z pierwszych decyzji, jaką podejmują narzeczeni podczas organizacji ślubu i wesela, jest wybór dominującej kolorystyki i stylu dekoracji sali weselnej. Jedni stawiają na prostą, ale gustowną klasykę, inni dążą do uzyskania wybranego motywu, np. rustykalnych dekoracji lub wiejskiego wesela. Jedni i drudzy wybraną kolorystykę oddają w zaproszeniach i pozostałych elementach papierniczych.

Bogato zdobione czy proste zaproszenia ślubne?

Wybór odpowiednich zaproszeń zależy od tego, na jaką opcję dekoracji zdecydowali się narzeczeni. Ci, którzy skłaniają się ku tradycyjnym motywom i stonowanej elegancji, wybiorą proste zaproszenia ślubne. Utrzymane w delikatnej kolorystyce, z motywami jednoznacznie kojarzącymi się ze ślubem, klasyczne zaproszenia hołdują zasadzie „mniej znaczy więcej”. Charakteryzuje je niebanalny design i ręcznie robione elementy. Zaproszenia są dopracowane w każdym szczególe, dlatego wyglądają tak pięknie i gustownie. Natomiast zwolennicy dekoracji w określonym stylu, dopasują do niego kolorystykę i wzornictwo papeterii. Pomysłów nie brakuje również na samodzielne tworzenie zaproszeń – taka opcja pozwoli nie tylko spersonalizować zaproszenia, ale również wygeneruje oszczędności.

Inne, ślubne elementy papiernicze

Zaproszenia ślubne to część papeterii, która powstaje jako pierwsza. Wraz z biegiem przygotowań trzeba zaplanować czy powstanie plan usadzenia gości, a jeśli tak, to w jakiej formie. W tradycji polskiej można zauważyć dwie metody. Według pierwszej z nich, coraz rzadziej stosowanej, goście sami wybierają miejsce. Wówczas nie potrzeba tworzyć planu ani bilecików na stoły. Druga metoda używana jest coraz częściej, zakłada bowiem, że o usadzeniu gości decydują organizatorzy wesela. W ten sposób każdy gość ma z góry przeznaczone miejsce, podczas wejścia na salę nie tworzy się zamieszanie, a narzeczeni będą mieli pewność, że każdy z gości znajdzie koło siebie życzliwą osobę do rozmowy. Zarówno plan usadzenia gości, jak i bileciki na stołach, powinny być utrzymane w takim samym stylu, w jakim stworzono zaproszenia. Jednolita kolorystyka i wzornictwo pozwolą utrzymać spójną wersję dekoratorską całego przyjęcia.

WedBook

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sesja ślubna w Łazienkach Królewskich
Wymarzone przyjęcie weselne
Kiedy zacząć planować wesele

Jesteś zainteresowany reklamą?