figurki na tort
Ślub i wesele

Jak ozdobić tort weselny?

Ślub i wesele to wielki dzień dla każdego małżeństwa. Wszystko musi być idealne, a goście powinni się świetnie bawić do białego rana. Przygotowania, jednak do tego wydarzenia nie są najprostsze, a wybór smaków tortu, jego dekoracji owocami, czy może figurkami weselnymi wcale nie jest prostym zadaniem.

Wesoły tort

Ile par, tyle pomysłów na wesele. Ogólnie przyjęte zasady mówią o eleganckim, wysokim torcie z wieloma warstwami, co jednak zrobić, by był on bardziej wyjątkowy? Warto sięgnąć po figurki na tort weselny. Dzięki szerokiemu wyborowi figurek, możemy zadecydować jaki będzie nasz tort – może uciekająca Panna Młoda po kolejnych piętrach tortu? A może para młoda, wyglądająca jak Bonnie i Clyde z rewolwerami? Takie dekoracje stanowią świetny humorystyczny dodatek naszej uroczystości, a dodatkowo oddaje charakter nowożeńców. Dla pasjonatów wspinaczki, czy ogólnie pojętego sportu można użyć figurek na tort, które będą się wspinały po poszczególnych piętrach ciasta, lub będą w eleganckich ślubnych strojach jechały na wspólnym rowerze.

Romantyczne uniesienie

Od romantycznego charakteru w dniu ślubu ciężko uciec, warto więc użyć tego motywu, by wesele było jak z bajki. Płatki róż na stołach, wielkie i małe świece, a dodatkowo romantyczne figurki na torcie weselnym. Może to być para trzymająca się za rękę lub spacerująca po piasku, a może ujęta w objęciach, podczas czułego tańca? Jeśli jednak wolimy coś bardziej zdobnego, warto sięgnąć np. po figurkę na tort ślubny z napisem „Mr. & Mrs.”, a do tego romantyczną figurkę przytulającej się pary. Dla fanek i fanów kwiatów, można użyć kwiatów do dekoracji,a na samą górę tortu weselnego dodać figurki, otoczone kwiatowym wieńcem, w kształcie serca.

Minimalistyczny tort

Jeśli zależy nam na czymś mniej wystawnym, warto sięgnąć po inny rodzaj figurek na tort weselny. Na rynku można znaleźć również toppery, które wyglądają jak figurki, jednak jest to jedynie ilustracja. Taki rodzaj ozdoby możemy łatwo zindywidualizować, dodając do ilustracji nasze pasje, czy przedmioty, z którymi kojarzą nas przyjaciele i rodzina. Innym rodzajem ciekawych figurek na torty weselne są różnego rodzaju napisy, wykonane ciekawym fontem. Tak przystrojony tort możemy dodatkowo ozdobić kwiatami i owocami, tworząc ciasto jak z okładek pism weselnych.

Wybór tortu weselnego to trudna decyzja, ciężko w końcu dogodzić smakowo każdemu z gości, warto jednak zadbać o odpowiednie dekoracje, bo to je będziemy oglądać na zdjęciach. Figurki na torcie będą idealnym wyborem dla każdej pary, która marzy o pięknym, zachwycającym torcie.

Zobacz także