pierwszy taniec
Blog

Co zrobić, gdy brakuje pomysłu na pierwszy taniec?

Choć pary młode niechętnie podejmują się kontynuowania tradycji pierwszego tańca po zaślubinach, to jednak na większości wesel właśnie pierwszy taniec jest elementem obowiązkowym. Często jednak parom brakuje pomysłu na to, w jaki sposób poruszać się po parkiecie. Co zrobić w tej sytuacji?

Garść inspiracji z sieci

Pary młode mogą czerpać wiele inspiracji z internetu, gdzie małżeństwa umieszczają filmy, na których możemy oglądać ich pierwszy taniec. Bardzo często pary nie skupiają się stricte na choreografii, ale na efektach specjalnych, które pozwalają odwrócić uwagę gości. Na początek należy określić, w jakiej tonacji ma być utrzymany pierwszy taniec? Czy ma to być nowoczesny układ do muzyki pop, czy może tradycyjne pląsy przy klasycznej muzyce, którą dobrze znamy? Wybór, wbrew pozorom, nie jest prosty. Obecnie pary młode coraz częściej odchodzą od tradycyjnego tańca na rzecz tego bardziej nowoczesnego, angażując w choreografię na przykład druhny. Warto jednak mieć na uwadze, że tego typu choreografia wymaga dopracowania, dlatego też nie sposób stworzyć ją na ostatnią chwilę, na przykład na tydzień czy dwa przed weselem.

Choreografia z kursu

Dużą popularnością cieszy się także kurs pierwszego tańca, który możemy odbyć zarówno stacjonarnie, jak i online. Nauka tańca przez internet to doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, które nie mają zbyt wiele czasu na zajęcia w siedzibie szkoły. Kurs dedykowany jest wszystkim, którzy chcą stworzyć profesjonalną choreografię z pomocą specjalisty. Instruktor dobiera poszczególne kroki do wymogów pary młodej, a także możliwości oraz predyspozycji przyszłych małżonków. Warto mieć na uwadze, że niektóre kursy można odbyć nawet w tydzień, dlatego są one doskonałym rozwiązaniem dla par, które zbyt późno zaczęły myśleć o tym, jak ma wyglądać pierwszy taniec. Pamiętajmy, że instruktor pomoże nam dobrać piosenkę, do której zatańczymy bądź też stworzy choreografię do tej, którą sami wybraliśmy. Może też zasugerować pewne zmiany, jeśli uzna, że są one konieczne, aby osiągnąć pożądane efekty.

Pierwszy taniec nie taki straszny!

Pierwszy taniec, jak się okazuje, wcale nie musi być taki straszny, jak nam się wydaje. Wystarczy tylko odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania, a jeśli to konieczne – skorzystać z pomocy fachowca. Dzięki temu będziemy mogli pięknie zaprezentować się na parkiecie oraz unikniemy stresu, który towarzyszy zdecydowanej większości par młodych, mających po raz pierwszy stanąć na parkiecie jak małżeństwo.

 

 

Zobacz także