stół wesele
Ślub i wesele

Niebanalne wesele – oryginalne pomysły i dekoracje

Jak przygotować własne wesele, by nie było przewidywalną i nudną uroczystością? Przede wszystkim angażuj w zabawę gości i zapewnij im niezapomniane emocje. Udane zaślubiny to niestandardowy scenariusz, inspirujące dekoracje i jeszcze kilka ważnych elementów, które zmotywują uczestników do radosnej zabawy.

Konfetti, balony i banery są archaiczne, dlatego warto wybrać takie ozdoby, które zaciekawią gości i będą stanowić oryginalną oprawę. Najważniejsze, by zachować spójność całej stylizacji, liczą się też zamiłowania i pasje nowożeńców, podobnie, jak ich preferencje. Dlatego, zamiast tradycyjnego obiadu można zdecydować się na nietypowe menu, a zamiast wyborowej, postawić na oryginalne alkohole – wódka smakowa czy rzemieślnicze piwo to trunki dostępne w cenionych browarach, np. https://browar-tenczynek.pl/produkt/wodka-wyjebongo-500ml/, które oferują wyłącznie oryginalne produkty. 

Główny temat wesela – oczaruj gości nietypowym motywem

Można zorganizować wesele w góralskim stylu, ale wyjątkowy charakter uroczystości podkreśli także nadal modny nurt boho czy styl rustykalnym. A gdyby tak poszaleć i zorganizować zaślubiny w hawajskim stylu? Salę balową można przerobić również na tropikalną dżunglę, stosując typowe dla stylizacji rośliny i dodatki lub nawiązać w dekoracjach do rajskich wakacji, używając jako ozdób figurek ananasów i flamingów, a gościom serwować drinki w kokosie. Modne są wesela w tematyce kultowego filmu, np. „Pożegnania z Afryką”, „Alicji w krainie czarów” czy też „Wielkiego Gatsby’ego”.

Lokalizacja zaślubin – zaskocz oryginalnym plenerem

Coraz częściej pary decydują się na malowniczą scenografię, którą może być urocze rozlewisko, jezioro czy dorzecze. Nowożeńcy wyszukują ciekawe zagajniki i ogrody, by zorganizować w nich wesela pod chmurką. Modne są zaślubiny pod wiekowym drzewem, pod którym młodzi wymieniają obrączki i składają własnoręcznie napisane deklaracje. Wtedy można na gałęziach dębu czy klonu zawiesić wstążki, makramy, serca czy łapacze snów. Lokalizacją z charakterem są stare zamki, stodoły oraz przerobione pod wymogi wesela szklarnie, które są doskonałym miejscem na wesele organizowane zimą. Dominują takie scenografie jak polna łąka i ogród – miejsca, które kojarzą się z błogim spokojem i sielskością.

Dekoracje – podkreśl zamiłowania pary młodej

Ozdobami mogą być akcesoria podróżnicze, jeśli młodzi lubią zwiedzać świat, np. stare walizki, mapy, czy też aparaty fotograficzne. Dla sportowców można się pokusić o wstawienie stacjonarnego roweru, który dzięki użytkownikom wyprodukuje trochę prądu i pomoże spalić spożyte podczas imprezy kalorie. Ciekawie się będzie prezentować uroczystość, zorganizowana w lokalu stylizowanym na bibliotekę – miejsce będzie podkreślać, że państwo młodzi są miłośnikami czytania. 

Warto zadbać także o gości i na wesele w plenerze przygotować ciepłe, bawełniane koce w wiklinowym koszu, które przydadzą się po zmroku lub ekspozycję japońskich klapek w różnych rozmiarach, z napisem „buty do tańca”. Ciekawym pomysłem są też okulary przeciwsłoneczne z nadrukiem, szklane dystrybutory z orzeźwiającą lemoniadą oraz parasole przeciwsłoneczne, jeśli wesele jest organizowane latem. Na wejście można przygotować także miniaturowe kremy z filtrem czy kapelusze, którymi zaskoczysz swoich gości i zadbasz o ich bezpieczeństwo.

Zobacz także