wesele
Ślub i wesele

Jaką ściankę weselną wybrać, żeby nasze wesele było doskonałe?

Organizując wesele, bardzo ważne jest, żeby zadbać o jego najmniejszy szczegół. Jednak w całym tym amoku organizowania wesela, można zapomnieć o tym, jak bardzo ważne są ścianki weselne, jeśli chcemy, żebyśmy dobrze wyglądali przy stole weselnym. Niestety, wiele osób o tym zapomina, przez co organizują je na ostatnią chwilę, przez co potem taka ścianka weselna nie najlepiej się prezentuje. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby już wcześniej zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju ściankę weselną chcemy. Powinniśmy oczywiście zastanowić się nad tym, uwzględniając to, jakiego rodzaju wystrój sali będziemy chcieli mieć. Bardzo ważne jest, żebyśmy nie kupowali najpierw ścianki weselnej, tylko poczekali, aż wszystko będzie względnie zaprojektowane i dopiero względem tego dobierali ściankę weselną. Pamiętajmy także o tym, że ścianka weselna powinna być też tak dobrana, żeby pasowała jak najbardziej do ubioru Panny młodej. Jeśli ściana będzie np. bardzo kwiecista, to niekoniecznie musi pasować do bardziej klasycznych sukni.

W jakim stylu można urządzić ściankę weselną?

Wiele osób decyduje się na to, żeby na ściance weselnej było ich imię i nazwisko, a także data ślubu lub dnia, w którym się poznali. Nie trzeba jednak iść utartymi ścieżkami. Bardzo ciekawymi pomysłami na ścianki weselne są aranżacje florystyczne. Oczywiście, nie będą one zawsze pasować do sukni, jednak jeśli akurat nadarzy się taka okazja, że aranżacja florystyczna będzie pasować, to nie powinniśmy takiej okazji odpuścić. Jeśli jednak robimy wesele w jakimś starszym budynku, to ciekawym pomysłem, jest ścianka weselna zrobiona całkowicie z drewna. Jeśli do drewnianej ścianki dołączymy jeszcze kilka dodatków, w postaci światełek itp. to będziemy mogli być pewni, że uzyskamy coś naprawdę ładnego. Jeszcze inną opcją, są makramy, które mogą odgrywać rolę ścianki weselnej. Co prawda wykorzystanie makramów niekoniecznie jest czymś, co spodoba się wielu osobom, jednak jest to zawsze jakaś nietypowa alternatywa, którą na pewno zaskoczymy gości.

Czy można zrobić ściankę weselną samemu?

Oczywiście, że tak! Jeśli będziemy chcieli, to sami możemy wykonać ściankę weselną. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że sami będziemy mogli kontrolować to, jak całość będzie wyglądać. Ścianki weselne jednak, pomimo że są możliwe do wykonania samemu, to często jednak nie warto ryzykować. Mimo wszystko, na wykonanie takiej ścianki zejdzie nam sporo czasu, przez co właśnie wiele osób decyduje się jednak na kupienie gotowej ścianki.

Zobacz także