Wybierając własny portfel, należy dużą uwagę przyłożyć do jego wykonania. Chodzi tu przede wszystkim o materiał – jeśli ten jest dobrej jakości, to produkt z pewnością także będzie mógł służyć nam przez dłuższy czas. Z czego portfel jest w takim razie wyrabiany najczęściej? To już zależy od klasy towaru, który nas interesuje. Aby dokonać wyboru, z którego będziemy zadowoleni, mądrze jest najpierw lepiej przyjrzeć się każdej z dostępnych opcji i poznać jej silne oraz słabe strony. Badania rynku wykazują, że osoby przeprowadzające zakupy w pośpiechu, o wiele rzadziej są faktyczne usatysfakcjonowane nabytymi akcesoriami. Potwierdzają to sprzedawcy z puccini.pl – sklepu z wysokiej jakości galanterią skórzaną.
Portfele tekstylne – czy to dobra inwestycja?
Jak można się domyślić, do najtańszych egzemplarzy wliczają się portfele tekstylne. Ankiety przeprowadzone wśród użytkowników internetowych forów poświęconych modzie wskazują, że tego typu produkty są wybierane przede wszystkim przez osoby młode, które na uwadze mają głównie wygodę oraz niską cenę. Kwestia wyglądu zależy raczej od osobistych preferencji, ale warto jest wspomnieć, że zazwyczaj dostępne są one w bardzo szerokim zakresie różnych kolorów, wzorów oraz nadruków. Portfele tekstylne pasują co casualowych stylizacji, są lekkie, wygodne i kosztują zaledwie kilkanaście złotych, lecz niestety posiadają także liczne wady. Największym problemem jest ich wątpliwa trwałość – większość materiałów tekstylnych nie należy do szczególnie solidnych tworzyw, dlatego narażone są na odbarwienia, przetarcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Poza tym, portfele te są podatne na wilgoć, a produkty o gorszej jakości czasem się rozklejają. Nie jest to akcesorium, które pasuje do bardziej eleganckich stylizacji. Jest to dobry prezent dla dziecka lub nastolatka, lecz mało która, dorosła osoba, pokazałaby się z takim portfelem na oficjalnym spotkaniu. Z czego portfel powinien być w takim razie wykonany?
Czy portfele skórzane są warte swojej ceny?
W zdecydowanej większości przypadków, za standard uznaje się portfele wykonane za skóry. Badania rynku wskazują na to, że właśnie tego typu produkty cieszą się największą popularnością wśród Polaków – z całkiem zrozumiałych przyczyn. Ich największym atutem jest solidność – naturalna skóra to bardzo wytrzymały materiał, który wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, jest wodoszczelny, odporny na rozciąganie, nie targa się ani nie przeciera. Jeśli nie wystawiamy swojego portfela na ekstremalne warunki, powinien nam bez zarzutów służyć przez długie lata. Specjaliści są jednak zgodni co do tego, że istotny jest wybór producenta – wyroby z górnej półki odznaczają się znacznie lepszą jakością, która jest bardzo istotna w perspektywie żywotności sprzętu. Najtańsze portfele ze skóry co prawda nie wiążą się z wysokimi kosztami, lecz nie jest warto w nie inwestować, ponieważ brakuje im dostatecznej trwałości.
Nie można zapomnieć również o unikalnym stylu, jaki oferuje nam skóra. Jej charakterystyczna tektura oraz kolor są łatwo rozpoznawalne i doskonale pasują do każdego, eleganckiego stroju. Znani producenci, jak na przykład Puccini, regularnie wystawiają na rynek nowe, fascynujące kolekcje. Warto jest zwrócić uwagę właśnie na markowe produkty, gdyż te odznaczają się dobrym gustem, który nie zawsze jest obecny w przypadku mniej wyrafinowanych portfeli. Chodzi tutaj przede wszystkim o metalowe dodatki oraz grawer, które dobrze komponują się ze skórą, nadając jej bardziej indywidualnego, spersonalizowanego uroku.
Skóra naturalna czy syntetyczna – z czego portfel okaże się lepszy?
Dylemat pomiędzy ekoskórą a jej naturalnym odpowiednikiem od wielu lat stanowi niemałą zagwozdkę, nawet dla największych znawców w tej dziedzinie. Z czego portfel powinien być wykonany, aby spisać się jak najlepiej? Opinie specjalistów z puccini.pl oraz internetowe recenzje użytkowników jasno wskazują na to, że jeśli zależy nam na wytrzymałości, prawdziwa skóra bez wątpienia spisze się najlepiej.
Nie powinno się jednak tego tematu spłycać, gdyż pod uwagę należy wziąć o wiele więcej czynników, takich jak:
-
Cena produktu
-
Jakość materiału
-
Rozmiar i krój
-
Dodatki oraz zapięcia
Prawdą jest, że skóra ekologiczna jest znacznie tańsza i bardziej przystępna. Wynika to przede wszystkim z niskich kosztów produkcji oraz nieco mniejszego popytu. Wiele osób wybiera ekoskórę dlatego, że stara się unikać produktów pochodzenia zwierzęcego, gdyż te kłócą się z ich światopoglądem. Niezależnie co kieruje nami podczas zakupów, należy pamiętać, że materiał ten wymaga odpowiedniej konserwacji, aby nie ulec przedwczesnemu uszkodzeniu. Skóry syntetycznej nie powinno się drapać, naciągać ani zbytnio pocierać, gdyż można w ten sposób naruszyć jej strukturę.
Pod względem wyglądu, różnice pomiędzy dwoma produktami nie są widoczne na pierwszy rzut oka, lecz w miarę użytkowania mogą stać się bardziej wyraźne. Szybsze zużywanie się portfeli ze skóry syntetycznej należy usprawiedliwić tym, że są one o wiele tańsze, dzięki czemu można wyposażać się w nowy egzemplarz praktycznie co sezon i nie przepłacać. Reasumując, powinno się samodzielnie zastanowić się nad tym, z czego portfel lepiej spełni nasze oczekiwania, a następnie podjąć decyzję bazującą na osobistych preferencjach – tylko wtedy będziemy mieć pewność, że zakup okaże się udany.