życzenia dla nowożeńców
Ślub i wesele

Jak przygotować życzenia dla nowożeńców?

Wesele jest bardzo ważnym dniem w życiu nie tylko pary młodej, ale także ich najbliższych. W tym wydarzeniu biorą udział osoby, które odegrały istotną rolę w życiu nowożeńców. Jest to czas radosnego płaczu i zadumy, ale także świetniej zabawy. Goście powinni przygotować życzenia dla nowożeńców, które oczywiście będą szczere, ale także zapadną parze młodej w pamięć.

Kiedy składa się życzenia dla nowożeńców?

Ślub i wesele rządzą się swoimi prawami. Większość par młodych decyduje się na zrobienie dużej imprezy rodzinnej, która organizowana jest na sali weselnej. Najpierw jest oczywiście ślub w kościele lub w urzędzie stanu cywilnego. Po zakończeniu ceremonii zaślubin goście składają życzenia parze młodej. Niekiedy jednak nie ma ku temu okazji, gdyż na przykład w urzędzie stanu cywilnego nie ma miejsca, a kolejna para młoda czeka na swoją kolej lub pada deszcz. Wówczas życzenia składa się po przyjściu na salę. Goście najpierw witani są przez zespół weselny lub DJ-a, a następnie śpiewa się sto lat. Po tym wydarzeniu goście mogą podchodzić do pary młodej z życzeniami i prezentami.

życzenia dla nowożeńców

Życzenia dla nowożeńców na kartce

Życzenia nowożeńcom składa się oczywiście osobiście. Najczęściej mówi jedna osoba reprezentująca rodzinę, a czasami każdy chce coś powiedzieć. Jedni mówią krótko, bo ciężko im powstrzymać płacz, a inni znów życzenia składają w wesołej formie i przypominają różne wydarzenia z życia pary młodej. Przy tej okazji warto wręczyć oprócz prezentu kartkę z życzeniami, na której można napisać słowa prosto z serca. Można także skorzystać z gotowych wierszyków, które znajdują się w internecie. Na pewno jednak życzenia na kartce będą wspaniałą pamiątką dla pary młodej i będą mogli oni sobie po latach wrócić do tej wspaniałej chwili i poczytać życzenia, które albo się sprawdziły, albo czekają jeszcze na realizację.

Życzenia dla pary młodej prosto z serca

Wiele osób nie przywiązuje dużej wagi do życzeń dla nowożeńców. Jednak warto chwilę poświęcić i zastanowić się, co warto powiedzieć w tym wspaniałym dniu. Na ślub zapraszane są bliskie osoby, które są związane z panną młodą lub panem młodym, a niekiedy z obojgiem z nich. Na pewno jest wiele wspomnień i wspólnych chwil, o których warto powiedzieć. Życzenia powinny pochodzić prosto z serca. Czasami wystarczy jedno zdanie, które zapadnie w pamięć parze młodej. Niekiedy trzeba powiedzieć znacznie więcej, bo ciężko jest wyrazić uczucia w tym momencie w jednym zdaniu. Najważniejsze jest jednak to, aby były to szczere życzenia.

kartka dla nowożeńców

Życzenia i prezent ślubny

Życzenia są nieodłącznym elementem wesela w takim samym stopniu, jak i prezent ślubny. Goście przychodzą w tym dniu z podarunkami, które mogą się przydać parze młodej. Niekiedy są to pieniądze i kwiaty, czasami wino lub sprzęt AGD. Zdarza się coraz częściej tak, że para młoda na zaproszeniu wpisuje adnotację w formie śmiesznego wierszyka dotyczącą rodzaju prezentu. Coraz częściej nowożeńcy chcą otrzymać pieniądze, które przydadzą im się na nowej drodze życia i jest to najpopularniejszy prezent w obecnym czasie.

Zobacz także