pierwszy taniec weselny
Blog

Co wybrać na pierwszy taniec weselny?

Wesele to wyjątkowa impreza, podczas której para młoda bawi się do białego rana wraz z zaproszonymi gośćmi. Na weselu jest parę obowiązkowych punktów, które są tradycją podczas tego typu uroczystości. Jedną z nich jest pierwszy taniec weselny. Jaki utwór wybrać?

Jaką piosenkę wybrać na pierwszy taniec weselny?

Dla większości par młodych pierwszy taniec weselny jest bardzo stresujący. Wszyscy zaproszeni goście najczęściej stoją w kółeczku i przypatrują się nowożeńcom, jak radzą sobie podczas pierwszego małżeńskiego tańca. Nie każdy przecież jest zawodowym tancerzem lub lubi się bawić. Na weselu jest najczęściej fotograf i kamerzysta, którzy uwieczniają tę chwilę. Również wielu gości nagrywa na telefon ten moment, który potem będzie wielokrotnie oglądany. Dużym problemem dla wielu par może być wybór piosenki. Niektórzy wiedzą od razu, co zatańczą, bo na przykład zakochali się w sobie podczas słuchania jakiegoś zespołu. Zdecydowana większość jednak nie ma takiego utworu i szuka czegoś odpowiedniego. Jest spora lista piosenek, które nadają się na pierwszy taniec. Na pewno dobrze jest zdecydować się na coś w miarę wolnego, przy czym można się przytulić. Może to być polski lub zagraniczny wykonawca. Można w internecie sprawdzić listę polecanych piosenek na pierwszy taniec i wybrać tę, która najbardziej się podoba.

pierwszy taniec weselny

Jak przygotować się do pierwszego tańca weselnego?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, nie każdy jest tancerzem i potrafi pięknie wirować na parkiecie. Wiele par młodych zapisuje się do szkoły tańca na kilka lekcji, aby ten taniec był wyjątkowy. Jest to dobry pomysł, choć czasami tych kilka lekcji jest niewystarczająca. Na pewno nie warto wybierać tańca, który jest zbyt skomplikowany dla osób początkujących. Jeśli ktoś kiedyś tańczył, to oczywiście może nieco poeksperymentować z figurami. Nie warto jednak przesadzać. Pierwszy taniec nie jest pokazem, a jedynie chwilą, którą każdy z gości chce dobrze zapamiętać, a para młoda chce się znakomicie zaprezentować. Zbyt trudne kroki mogą wyglądać nienaturalnie i w konsekwencji śmiesznie. Jeśli ktoś nie ma żadnych zdolności tanecznych, to powinien zdecydować się na wolny taniec i bujać się na parkiecie, przytulając się. Najważniejsze jest to, aby czuć się swobodnie i dobrze. Wówczas wszystko będzie wyglądać naturalnie.

pierwszy taniec

Wolny czy szybki pierwszy taniec – co wybrać?

Nie ma reguły, jeśli chodzi o pierwszy taniec. Choć zdecydowanie najczęściej wybierane są wolne utwory, to także te szybkie mają wielu zwolenników. Wszystko zależy oczywiście od pary młodej i jej temperamentu. Niektóre osoby są na co dzień szalone i nie wyobrażają sobie, aby podczas pierwszego tańca bujać się spokojnie w rytm muzyki. Czasami wybierają miks różnych wykonawców i prezentują na parkiecie śmieszne figury, które rozbawiają gości. Osoby skromniejsze najczęściej decydują się na wolny taniec w wersji skróconej. Najczęściej trwa on około dwóch minut i w tym czasie para młoda przytula się do siebie na parkiecie w chmurze dymu. Wybór tempa utworu i piosenki na pierwszy taniec zależy tylko i wyłącznie od pary młodej.

Zobacz także