Ślub i wesele

Alkohol na weselu – korkowe

Wesela organizujemy zwykle w restauracjach i specjalnie do tego przeznaczonych salach. Wiąże się to z niemałymi kosztami. Zwykle sprawdzamy jedynie koszt imprezy za osobę. Ten już sam w sobie bywa wysoki. Taniej jest w tygodniu, choć jeśli chcemy zaprosić wielu gości, kwota i tak okazuje się pokaźna.

Na tym jednak koszty się nie kończą

Różne restauracje organizujące wesela wprowadzają szereg dodatkowych opłat, o których trzeba pamiętać i o które bezwzględnie warto zapytać wcześniej. Jedną z takich dodatkowych opłat jest tak zwane korkowe. Jest to opłata za własny alkohol wniesiony na przyjęcie. Alkohol to jeden z elementów wesela, o który trzeba zadbać. Zwykle potrzeba go dużo, stąd młode pary organizujące wesele zaopatrują się w hurtowniach, gdzie ceny są niższe. Jeśli jednak doliczymy korkowe, tanio być przestaje. Ogólnie jest to opłata za przechowanie i chłodzenie alkoholu. Może być stała, zależeć od liczby butelek albo liczby pełnoletnich gości. Zazwyczaj ustalona zostaje na takim poziomie, który wyrównuje przedsiębiorcy prowadzącemu restaurację lub salę przyjęć straty z mniejszej sprzedaży alkoholu na imprezach okolicznościowych i weselach.

Alkohol na miejscu

Jeśli wszystko podliczymy, niejednokrotnie okaże się, że jednak taniej wychodzi kupić alkohol na miejscu lub ryczałtem zapłacić za nieograniczony do niego dostęp. W ofercie pojawia się także usługa typu open bar, gdzie goście sami mogą zakupić alkohol wedle własnych potrzeb. Jeśli przewidujemy, że zaproszeni goście nie wypiją zbyt wiele, warto zdecydować się na opcję zakupu alkoholu na miejscu. Bogatą i zróżnicowaną ofertę win znajdziesz na wybieramwino.pl. Aby nie przepłacić, kwestię tę należy zawczasu dokładnie przemyśleć i przeliczyć. W ten sposób unikniemy nadmiernych kosztów.

Zobacz także