Ślub humanistyczny w Toruniu
Blog

Ślub humanistyczny w Toruniu — jak zorganizować taką uroczystość?

Ślub humanistyczny to wyjątkowa forma uroczystości, w której zakochani przysięgają sobie miłość, opiekę i troskę. Różnicą między ślubem humanistycznym, a ślubem cywilnym jest taka, że nie otrzymuje się aktu małżeństwa. Jaki jest więc cel brania ślubu humanistycznego? 

 

Kto decyduje się na ślub humanistyczny w  Toruniu?

 

Na drodze zakochanych osób staje wiele przeszkód do zawarcia związku małżeńskiego w tradycyjnej formie. Najczęściej może wynikać to z bariery międzynarodowej, różnych poglądów religijnych, bycia parą LGBT lub innych formalnych problemów utrudniających zawarcie związku małżeńskiego. Niestety na drodze prawdziwej miłości często stoi litera prawa i kruczki urzędowe.

 

A może ślub cywilny i ślub humanistyczny?

 

Nie zawsze muszą być to problemu wielkiego kalibru. Czasem na taką ceremonię decydują się pary, które w Urzędzie Stanu Cywilnego w Toruniu chcą załatwić tylko formalności, a przysięgę pragną sobie złożyć w innym miejscu przy bliskich. Chociaż urzędnik może wyrazić zgodę na ślub w plenerze, to koszt takiej uroczystości zwiększa się o tysiąc złotych. Dodatkowo należy pamiętać, że nie w każdym miejscu może pojawić się urzędnik. Poznaliście się na szczycie góry? A może na wycieczce zagranicznej? Niewielkie szanse, że otrzymacie zgodę na zawarcie związku małżeńskiego w takim miejscu. 

 

W takiej sytuacji Pary zapraszają bliskich w wyjątkowe miejsce, przysięgają sobie miłość, a następnego dnia dopiero udają się do USC celem zawarcia samych formalności. Jak wygląda ślub w urzędzie, każdy wie, ale czym wyróżnia się ślub humanistyczny w Toruniu i dlaczego jest tak wyjątkowy? 

 

Brak urzędnika — kto prowadzi ceremonię humanistyczną?

 

Jeśli nie ma urzędnika, to kto odpowiada za przebieg ceremonii? I tu właśnie pojawia się odpowiedź, która wywołuje uśmiech na twarzy większości Par Młodych. Waszą ceremonię humanistyczną może poprowadzić każdy, przyjaciel, mama, koleżanka, kuzyn. Nie musi być to osoba przeszkolona do tego zadania, która ma specjalne kompetencja. Dobrze jednak wybrać kogoś, kto dobrze was zna i poprowadzi to w sposób wyjątkowy. 

 

Śluby humanistyczne wyróżnia brak ograniczeń. Wszystko możecie zrobić na swoich zasadach, w terminie, który wam odpowiada oraz w miejscu, które sobie wymarzycie. A ponieważ jest to wasza ceremonia i wszystko może odbyć się na waszych zasadach, warto podkreślić to odpowiednimi dekoracjami ślubnymi. 

 

Dekoracja weselne Toruń 

 

Śluby humanistyczne najczęściej odbywają się w plenerze. Dekoratorka ślubna w Toruniu wykona dla łuk ślubny, pod którym Para Młoda złoży sobie przysięgę. Zadba również o przystrojenie krzeseł, ściankę na zdjęcia, napis za Młodą Parą. Każdy detal zostanie dopracowany, aby otoczenie tego wyjątkowego dnia wyglądało wspaniale. Dekoratorka ślubna Che Bello przygotuje dekoracje weselne w Toruniu zgodnie z wizją Pary Młodej, aby mieli poczucie, że otoczenie podkreśla historię ich miłości. 

 

Ślub humanistyczny to piękna ceremonia, której jedynym celem jest dwójka ludzi i ich miłość. Takie wyjątkowe uroczystości zasługują na piękną oprawę. 

Zobacz także