opaska zamiast welonu Biżuteria, akcesoria, buty

Woalka, fascynator czy wianek? Kilka pomysłów na to, czym zastąpić welon

Dzisiejszy rynek ślubny oferuje mnóstwo pięknych rozwiązań dla tych panien młodych, które zamiast welonu, chciałyby do swojej ślubnej stylizacji użyć innej ozdoby. Poza tym, welon po prostu nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, nie do wszystkich sukienek pasuje tak samo i nie każda panna młoda czuje się w nim dobrze. Ślubne akcesoria i ozdoby do włosów powinny być dopasowane do sukienki i stylu uroczystości tak, aby razem tworzyły spójną całość. Poniżej przedstawiamy Wam pomysły na dodatki do włosów inne niż welon.

Zamiast welonu…

…woalki, fascynatory i toczki

Jeśli lubicie szyk i elegancję, jest to idealne dla Was rozwiązanie, trochę „z pazurem”. Pasuje do sukienek zarówno gładkich, jak i koronkowych, bardziej tradycyjnych, jak i tych nowoczesnych. Tego typu dodatki do włosów może również wziąć pod uwagę panna młoda lubiąca styl vintage.

…opaski, grzebyki i spinki

Zamiast welonu, sprawdzą się też ozdobne grzebyki i spinki, które już od dawna królują na salonach i mogą ciekawie uzupełniać fryzurę ślubną. Zakres możliwości wykorzystania tego typu ozdób jest dość szeroki – od włosów rozpuszczonych, poprzez wysoko upięte koki, kończąc na luźnych upięciach w stylu boho. To chyba najłatwiejsza i najbezpieczniejsza metoda stylizacji, bo pasuje do każdego rodzaju sukienki i fryzury.

Opaski ciekawie wyglądają przy luźnych upięciach, kiedy można je nieco schować we włosach – dają wtedy najlepszy efekt.

…wianki i inne ozdoby z kwiatów

Wianki ślubne to coś, co robi ostatnio furorę wśród panien młodych preferujących luźny i naturalny styl. Najlepiej sprawdzają się na ślubach w sielskim stylu, kiedy duży nacisk kładzie się na bliskość przyrody.

Mniejsze ozdoby z kwiatów pasują do wszystkiego – jakakolwiek nie byłaby Twoja suknia ślubna, zawsze będzie pasował do niej piękny dodatek zrobiony z jednego lub kilku kwiatów. Można wtedy rozważyć również welon i na pewno te dwie ozdoby nie będą się ze sobą gryzły. Co więcej, możecie również założyć kombinację z welonu i wianka – welon wówczas nakłada się bezpośrednio na włosy, a na niego wianek. Zerknijcie do naszej galerii inspiracji z wiankami, gdzie znajdziecie kilka pomysłów.

chevron-right chevron-left

Zobacz także

Komentarze