pomysły na ślub Inspiracje

Twój ślub inny niż wszystkie

Pamiętasz, jak jakiś czas temu podpowiadaliśmy Ci, jak sprawić, aby Wasz ślub był jedyny w swoim rodzaju? Jeśli jeszcze nie widziałaś tego artykułu, koniecznie zerknij tutaj, ale najpierw zobacz, jakie propozycje mamy dla Ciebie dzisiaj. To pomysły na ślub, które sprawią, że Wasza uroczystość stanie się inna niż wszystkie.

Inspirujące pomysły na ślub – ciekawe dekoracje i aranżacje

Czasem ciężko jest zaskoczyć swoich gości czymkolwiek, bo wszystko albo już gdzieś było, albo ograniczony budżet na organizację wesela nie pozwala parom poszaleć z atrakcjami. Poszukaj możliwości w innym miejscu – nie zawsze wyszukane atrakcje faktycznie są… atrakcyjne. Czasem wystarczy zmienić coś niewielkim kosztem i już możesz mieć element, który goście zapamiętają z Twojego ślubu lub wesela i który doda uroczystości charakteru.

Ustawienie krzeseł

Jeśli planujesz ślub w plenerze, pomyśl o aranżacji miejsca w sposób inny niż tradycyjny. Przypomnij sobie, jak sama bywając na ślubach zawsze masz ochotę popatrzeć na parę młodą, która składa sobie przysięgę, ale w tradycyjnym ustawieniu (tzw. kinowym lub teatralnym) niewiele widzisz. Ustaw krzesła wokół miejsca ceremonii, dzięki czemu wszyscy będą Was lepiej widzieć i słyszeć. Taka aranżacja sprawi też, że lepiej będziecie czuli obecność bliskich Wam osób.

1286
Fot. Nicolette Moku

~

Dekoracje kościoła

Zapomnij o tradycyjnych tkaninach zawieszanych wzdłuż ławek w kościele. Dobrą alternatywą jest girlanda z kwiatów, ale to spory wydatek. Pomyśl o czymś niedrogim, jak gruba lina, która będzie idealnie pasowała do uroczystości w stylu żeglarskim (choć niekoniecznie – poniższe zdjęcie pochodzi ze ślubu, który z motywem żeglarskim nie miał nic wspólnego a całość wyglądała imponująco).

Fot. Facibeni Fotografia

~

Piękne i niedrogie dekoracje DIY

Leśne motywy są ostatnio bardzo modne i raczej nie znudzą się nam prędko. Na szczęście elementy leśnych dekoracji nie są drogie i wiele z nich możecie przygotować sami. Kilka pni, świece w słoikach i trochę leśnej roślinności na pewno będą ciekawą alternatywą dla tradycyjnych dekoracji weselnych i stworzą przytulny, a nawet trochę bajkowy klimat.

1293
Fot. Emily Wren

~

Zamiast płatków róż

Były już płatki usypane wzdłuż alejki, którą idzie para młoda. Były też lampiony i świece, pióra, biały dywan i ustawione wzdłuż niego kwiaty. Nie widzieliśmy jeszcze na niczyim ślubie dekoracji z kolorowych serduszek (lub innych kształtów) wystających z trawy. Pomysł fajny i ciekawy – może spodobać się dzieciakom, które będą chciały zabrać kilka sztuk do zabawy.

1292
Fot. Onelove

~

Oryginalność

Ślub cywilny to okazja do stworzenia ciekawych aranżacji (zarówno w plenerze, jak i we wnętrzu). Dla swobodnych i rustykalnych uroczystości (a najchętniej takich w klimacie jesiennego sadu przy zbiorach jabłek) mamy propozycję ustawienia altany z… drabin. Pomysłowo i z charakterem, nie wymaga wielkich nakładów pracy ani pieniędzy, potrzeba tylko trochę pomysłowości.

1291
Fot. Konstantin Eremeev

~

Nowoczesność

Trochę na przekór wszystkim ślubnym tradycjom – modne ostatnio palety można wykorzystać również na ślub. W połączeniu z prostą i gustowną dekoracją staną się ciekawym tłem dla ceremonii. Poza tym, można ich także użyć w charakterze siedzisk lub stolików w tzw. strefie chillout.

1290

~

Znaj swoje miejsce, gościu!

Zawieszki informujące gości, gdzie kto powinien siedzieć. W naszym odczuciu niektóre pomysły na ślub mogą być zbędnym wydatkiem – tak, jak ten, bo nikt raczej nie odbiera pierwszych miejsc najbliższej rodzinie. Jeśli jednak rzeczywiście nie chcesz ryzykować tym, że Twoja babcia nie będzie miała gdzie siedzieć, to jest to rozwiązanie jak najbardziej wskazane. Można to również potraktować jako formę dekoracji czy dodatkowej atrakcji, podkreślić, kto jest dla Was najważniejszy w tym dniu.

1289
Fot. Byron Loves Fawn

~

Dużo zieleni

Kwiaty w charakterze dekoracji na wszystkich krzesłach to raczej rzadkość ze względu na koszty. Łatwiej postarać się o same liściaste rośliny i tylko delikatnie ozdobić nimi część miejsc. To rozwiązanie dobre dla fanów stylu rustykalnego i organicznego oraz minimalizmu. Dzięki sterczącym listkom dekoracja będzie lekka i romantyczna.

1288

 

Zdjęcie główne: Sara Lincoln

Zobacz także

Komentarze