3470 Inspiracje

Ślub i wesele w święta Bożego Narodzenia

Ślub i wesele w Boże Narodzenie lub w jego okolicach warto odpowiednio zaaranżować. To zwykle czas, który kojarzy się z ciepłem i bliskimi, określoną paletą barw, smakami i zapachami. Wybierając ten moment w roku na swoją uroczystość, aż prosi się, aby oddać charakter świąt choć odrobinę. Dekoracje z gałązek jodły, kokardki, bombki, sznury lampek, świece i odpowiednia kolorystyka na pewno zbudują wymarzoną atmosferę.

Tradycyjna czerwień, złoto i zieleń

Zwykle z takimi kolorami kojarzą się święta i takie też przeważnie są inspiracje. Czerwone lub złote dodatki w połączeniu z zielonymi gałązkami jodły powodują przyjemne uczucie domowego ciepła. Kokardki, bombki, świeczki to podstawowe rzeczy, jakie mogą występować w tych kolorach. Warto zadbać również o odpowiednią zastawę, serwetki oraz kwiaty. Kolorowe kieliszki i talerze (przynajmniej na stole pary młodej) i rośliny sezonowe, które kojarzą się z zimą i świętami będą tu nie bez znaczenia. Przykładem jest gwiazda betlejemska, którą znamy przeważnie z dekoracji domu lub miejsc publicznych. Tym czasem okazuje się, że pięknie wygląda również na ślubach dodając im uroczystego charakteru.

Pastelowy glamour

Tradycyjne kolory świąteczne to nie jedyna paleta barw, jakimi charakteryzuje się ślub i wesele w Boże Narodzenie. Niebieskie i różowe pastele z dodatkiem błyszczących dekoracji będą równie uroczyste i bardzo eleganckie. Do tego biel i srebro. Można rozważyć mieniące się tkaniny, jeśli chcecie, aby aranżacja zbliżona była bardziej do sylwestrowej zabawy. Sprawdzą się także szarości i czerń w połączeniu z jakimś ożywiającym kolorem, np. złotem lub różem.

Skandynawski minimalizm i las

Leśne motywy są również bardzo typowe dla ślubów zimowych, zatem doskonale sprawdzą się na uroczystości w okresie około-świątecznym. W końcu choinki i dekoracje z szyszek towarzyszą świątecznej oprawie również w domach. Drewniane dodatki takie, jak krążki i ozdoby na tort będą idealnym połączeniem z gałązkami jodły czy świerku.

Ślub i wesele w Boże Narodzenie – magia detali

O nastrój świąteczny można zadbać nie tylko za pomocą dekoracji. Liczą się również atrakcje i potrawy. Poza typowymi świątecznymi daniami, jakie można wpleść w weselne menu, warto przygotować pachnący słodki stół. Biało-czerwone lizaki w kształcie lasek, obsypane wiórkami kokosowymi słodkości, pierniczki i domowe ciasta będą na pewno miłą niespodzianką dla gości. Pamiętajcie, aby w bufecie, poza napojami, znalazły się rozgrzewające herbaty czy gorąca czekolada.

Dla dzieci przygotujcie małe paczuszki z drobnymi upominkami i słodyczami, a dla dorosłych, w ramach podziękowań sprawdzą się m.in. ozdoby choinkowe, małe poinsecje, pięknie zapakowane świece, rękawiczki, koce, szale, czy pyszna czekolada do picia.

Bardzo istotne na ślub i wesele w Boże Narodzenie będzie odpowiednie oświetlenie w postaci lampek choinkowych oraz świec, które zbudują głębię. Jeśli zawieracie ślub cywilny poza urzędem, możecie poszukać miejsca, w którym ceremonia zaślubin odbędzie się w sali z kominkiem. Ogień nie tylko stworzy ciepłą atmosferę, ale także będzie bardzo symboliczny w odniesieniu do rodziny, którą właśnie zakładacie.

chevron-right chevron-left

Zobacz także

Komentarze