rustic glam Trendy

Rustic glam, czyli styl rustykalny w błyszczącej odsłonie

„Ostatnie miesiące w modzie ślubnej to przede wszystkim powrót do natury, delikatności, kolorów ziemi i stylu rustykalnego. Moda na przyjęcia weselne w stodołach, w ogrodach i ceremonie w starych drewnianych kościołach czy kapliczkach stają się coraz bardziej popularne. Jeśli styl rustykalny jest Wam bliski, ale brakuje w nim dodatku w postaci błysku złota czy srebra, to rustic glam będzie tym, czego szukacie.”

Błyszczący rustic glam

Tak w kilku słowach o stylu rustic glam mówi Agata Klepin-Pawliszcze, właścicielka firmy dekoratorskiej APdeco. O tym, czym dokładnie charakteryzuje się styl rustykalny i jak zorganizować takie wesele pisałam Wam już tutaj. Dzisiejsza propozycja jest dla tych osób, którym (tak samo, jak zresztą mnie), nawiązania do natury bardzo się podobają, ale jednocześnie lubią, kiedy co nieco się pobłyszczy. „Ten trend to połączenie ciepła drewna, naturalnych materiałów, jak czerpany papier, jutowy sznurek, naturalne koronki z iskrzącym brokatem, metalicznym szkłem i przepychem sztrasu czy kryształów”, podpowiada dalej APdeco.

Jak dodać weselu rustykalnemu trochę blasku? Przede wszystkim przez konkretne dekoracje. Jak wspomniała Agata, trzeba pomyśleć o przedmiotach, które po prostu błyszczą, np. wazonikach, posypanych brokatem słoikach, mieniących się obrusach lub bieżnikach, złotych lub srebrnych świecznikach, wiszących kryształkach. Jednocześnie pamiętać należy o podstawowych elementach rustykalnych, które będą decydowały o stylu, np. o miejscu uroczystości, drewnianych elementach, koronkach, motywach roślinnych.

Dodatkowy blask

Nie małe znaczenie w tego typu dekoracjach będzie miało oświetlenie – pomyślcie o dużej ilości świeczek, których światło będzie pięknie odbijało się w mieniących się dekoracjach czy tkaninach. To doda Waszemu rustykalnemu przyjęciu weselnemu dodatkowego blasku i sprawi, że będzie przytulniej.

Słodki stół, który dzisiaj poza funkcją deserową ma też być dekoracją i atrakcją wesela, również można wystylizować na rustic glam. Możecie zostać przy prostych, lokalnych słodkościach, odpowiednim torcie (np. naked cake), ale w błyszczącej oprawie. Polecam Wam użyć np. pozłacanego cake toppera (czyli ozdoby, którą umieszcza się na samej górze tortu) w postaci jakiegoś chwytliwego napisu. Desery możecie podać na pozłacanej lub posrebrzanej zastawie, a do tego wszystkiego możecie użyć elementów dekoracyjnych, o których przeczytaliście wyżej. Dopuszczalne są również desery i torty nie w formie rustykalnej a bardziej eleganckiej – ważne po prostu, aby utrzymać równowagę.

Z pewnością nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniej papeterii ślubnej – pracownie, które wykonują projekty na zamówienie na pewno zaproponują Wam coś, co będzie i rustykalne i jednocześnie wystarczająco glamour (np. elegancka czcionka, pozłacane dekory). Pomyślcie od razu nie tylko o zaproszeniach, ale również o winietkach i tablicy z usadzeniem gości weselnych, aby całość była spójna i jednocześnie bardziej elegancka.

Rustykalna para młoda w stylu glamour

A jak dodać glamouru do wyglądu, kiedy myślimy o rustykalnej stylizacji pary młodej? Panna młoda może wziąć pod uwagę wyrazistą i błyszczącą biżuterię, bardziej „uporządkowaną” fryzurę zamiast luźnego upięcia lub bardziej elegancką sukienkę, dodatkowo ozdobioną połyskującymi detalami. Pan młody może rozważyć założenie bardziej eleganckiego garnituru w kolorze czarnym lub granatowym.

Styl rustykalny jest pochwałą natury i polega na bliskim obcowaniu z nią, dlatego początkowo mieliśmy doradzić Wam, abyście byli ostrożni z używaniem elementów glamour. Pomyśleliśmy, że łatwo z nimi przesadzić, ale po obejrzeniu wielu sesji zdjęciowych dochodzimy do wniosku, że nie do końca mieliśmy rację. Natężenie detali w stylu glamour może różnić się w zależności od tego, jaki efekt końcowy chcecie uzyskać i jak bardzo rustykalne ma pozostać Wasze przyjęcie weselne. Z jednej strony możecie skupić się przede wszystkim na elementach rustykalnych i zadbać tylko o drobne świecące detale, a z drugiej dopuszczalne również jest przygotowanie całej stylizacji w stylu glamour i osadzenie jej w lokalu nawiązującym do sielskiego domostwa z odpowiednią ilością roślinności. W rustic glam wszelkie chwyty są dozwolone pod warunkiem, że całość będzie dobrze przemyślana i konsekwentnie zaaranżowana.

Zdjęcie główne: Sarah Kate

chevron-right chevron-left

Zobacz także

Komentarze