buty ślubne Badgley Mischka Biżuteria, akcesoria, buty

Powiedz TAK swoim wymarzonym butom ślubnym

Co kryje się pod zwrotem „idealne buty ślubne”? Dla jednej z Was to białe pantofle na niskim obcasie, dla drugiej – soczyście różowe sandały na niebotycznej szpilce. Przy wyborze swojej ślubnej pary idealnej kieruj się przede wszystkim własnym gustem, a nie radami wszystkich dookoła. To tylko i wyłącznie Twój dzień, Ty decydujesz co jest dla Ciebie dobre i w czym czujesz się najlepiej. Dzień ślubu zawsze będzie Ci się kojarzył z najprzyjemniejszą chwilą w życiu, więc nie pozwól, żeby za sprawą „dobrych rad” twoja ślubna stylizacja wywoływała gęsia skórkę, a oglądanie zdjęć z ceremonii i wesela przyprawiało Cię o zawrót głowy.

Czytając ten artykuł pewnie zastanawiasz się, czy aby na pewno to, co podpowiada serce jest dobrym wyborem. W oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie, specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy komplet rad, które powinnaś przeczytać przed finalnym wyborem tej jednej, jedynej pary. Usiądź, weź głęboki oddech i rozważ wszystkie za i przeciw.

Wygoda czy wygląd?

Dzień ślubu to najprawdopodobniej jeden z najdłuższych dni w Twoim życiu. Pamiętaj, że od wyjścia z domu do końca zabawy weselnej jest długa droga, dlatego odpowiedz sobie na pytanie czy buty mają tylko pięknie wyglądać, czy pięknie wyglądać i dać komfort Twoim stopom? Wybór ślubnych butów jest tak samo istotny jak wybór sukni, o czym wiele panien młodych zapomina pozostawiając ich wybór na ostatnią chwilę. Pamiętaj o tym i nie doprowadź do sytuacji, w której na przymiarce nie masz ze sobą pary wybranych butów. Nie zwlekaj z ich wyborem i nie dopuść do sytuacji, w której wymarzone buty ślubne nie przyjdą na czas i trzeba będzie je szybko zastąpić innymi.

Action - Promotion 728x90

Niektóre panny młode, ze względu na różnicę wzrostu pomiędzy nimi a panami młodym (często nawet minimalną) decydują się na płaskie buty ślubne. Przed podjęciem tej decyzji porozmawiaj z narzeczonym i wspólnie zastanówcie się co jest dla Was najlepsze. Jest wiele par, w których to pani jest wyższa i doskonale radzą sobie z powstała różnicą. Pamiętaj też, że również pan młody może wybrać but na „obcasie” tj. z wbudowaną wkładką, która doda mu centymetrów. Jeżeli panna młoda jest dużo niższa od swojego partnera, również warto zredukować różnicę, ale nie za wszelką cenę. Nie decyduj się na buty na niebotycznych obcasach tylko ze względu na dzielącą Was różnicę centymetrów – wybierz buty na obcasie, ale tym najbardziej dla Ciebie komfortowym.

Buty ślubne a reszta Twojej stylizacji

Rozważ dobór butów w stosunku do koloru Twojej sukni ślubnej. Zdecyduj, czy chcesz dopasowane kolorystycznie, czy mocno kontrastujące. W wielu stylizacjach buty w odważnym kolorze nie uzupełniają sukni, za to ją dominują. Z drugiej strony, często te w jasnym odcieniu pozostają niezauważone, bo schowane są pod sukienką. Być może kontrastujący kolor będzie nawiązywał do kolorystyki przyjęcia, a biały model ze względu na efektowne zdobienie pięknie wyeksponuje walory stylistyczne sukni – rozważ wszystkie za i przeciw, a jeżeli nie masz pewności poradź się eksperta. W salonie sukien ślubnych czy w dobrym sklepie z butami sprzedawca podpowie Wam najlepsze rozwiązanie.

Wreszcie pozwól sobie na nieco więcej niż na co dzień – w końcu, na ten dzień czekałaś długo. Kochasz buty i nie wiesz, na które się zdecydować? Kup dwie, a nawet trzy pary. Raz się żyje! Przecież wspomnienia o tym wyjątkowym dniu pozostaną na zawsze.

Zobacz także

Komentarze