dekoracje weselne z gwiazdy betlejemsmiej Trendy

Poinsecja na romantyczny i elegancki ślub zimą

Zimowe śluby są piękne!

Zimowe śluby należą do najpiękniejszych – nie ma co do tego wątpliwości. Bajkowa sceneria, połyskujące dekoracje i ciepłe światło świec potrafią wprowadzić niezwykły, uroczysty nastrój. Dzięki odpowiednim dodatkom i dekoracjom śluby zaplanowane w okolicach świąt Bożego Narodzenia mają niepowtarzalną atmosferę. Szyszki, gałązki choinek, bombki i czerwone dodatki to zwykle akcenty używane w dekoracjach, które dodają zimowego, świątecznego charakteru ślubom i weselom o tej porze roku. Aby ta aranżacja była konsekwentna, warto zamówić rośliny sezonowe, typowe dla zimy. Należą do nich gwiazdy betlejemskie. Poinsecje, bo tak brzmi inna nazwa tych zimowych piękności, będą idealnym mocnym akcentem, który będzie przywodził na myśl szczęśliwe i ciepłe chwile w gronie najbliższych.

3220
Fot. Stars for Europe
3223
Fot. Stars for Europe
3225
Fot. Stars for Europe
poinsecja na ślubie
Fot. Stars for Europe

Poinsecja na ślubie i weselu

Gwiazdę betlejemską można zastosować wszędzie tam, gdzie zwykle używa się kwiatów i roślin, zarówno jako dekorację miejsca ceremonii oraz przyjęcia weselnego. Jej dużą zaletą jest wielkość i rozłożystość, dzięki czemu jest widoczna i doskonale wypełnia aranżację florystyczną. Wyeksponujcie ją na słodkim stole i na stołach gości. Umieszczona na talerzach w towarzystwie ładnej serwetki lub winietki, godnie powita Waszych bliskich.

 

Ustawcie piękne kompozycje przy wejściu do sali i ozdóbcie nimi krzesła. Gwiazdą betlejemską można również udekorować tort a nawet przygotować drobne upominki dla gości w postaci małych roślinek w doniczkach, które będą mogli wziąć ze sobą do domu w podziękowaniu za przybycie. Modny ostatnio rozłożysty i asymetryczny bukiet panny młodej będzie wyglądał elegancko z poinsecją w roli głównej. A jeśli dodatkowo potraktujecie poinsecję jako motyw przewodni Waszej uroczystości, warto, aby znalazła się również w Waszej papeterii (w zaproszeniach, kartach menu, księdze gości).

3222
Fot. Stars for Europe
3227
Fot. Stars for Europe
poinsecja na ślubie
Fot. Stars for Europe
poinsecja na ślubie
Fot. Stars for Europe
poinsecja na ślubie
Fot. Stars for Europe

Najbardziej popularna jest poinsecja w kolorze czerwonym. Występuje jednak w wielu innych odcieniach, dlatego łatwo dopasować ją do Waszych upodobań, stylu oraz miejsca uroczystości. Jeśli czerwień to nie Wasz kolor, możecie wykorzystać gwiazdy betlejemskie w pastelowych odcieniach np. łososiową, kremową czy morelową. Odmianą poinsecji, która idealnie pasuje do ślubnych aranżacji jest Princettia w różowym i białym kolorze – w sam raz na delikatne i eleganckie uroczystości. Spotkać można również odmiany dwukolorowe, cętkowane, w różnych rozmiarach i kształtach, co daje jej zwolennikom spory wybór.

Elegancja i trwałość gwiazdy betlejemskiej

Swój sukces gwiazda betlejemska zawdzięcza nie tylko szlachetnej urodzie, ale również niezwykłej trwałości. Jeżeli łodygę zaraz po ścięciu zanurzymy na 5 sekund w wodzie o temperaturze 60 stopni Celsjusza, a potem w zimnej wodzie, jej piękne przylistki pozostaną świeże aż do dwóch tygodni.

3228
Fot. Stars for Europe
3229
Fot. Stars for Europe
3230
Fot. Stars for Europe

Gwiazdę betlejemską można łączyć w ciekawe i unikatowe kompozycje z innymi kwiatami, m.in. z różą, eustomą czy gipsówką. Jest idealna na eleganckie śluby, jednak pięknie wygląda także w aranżacjach w stylu sielskim, a nawet rustykalnym. Dobrze czuje się w towarzystwie klasycznej bieli i błyszczących dodatków, ale idealnie sprawdzi się też w barwnych aranżacjach i tych z materiałów ekologicznych (jutowy sznurek, drewniane stoły przykryte naturalnymi tkaninami). Poinsecja na ślubie potęguje wyniosłą i odświętną atmosferę, pozostawiając ogromne wrażenie na gościach.

Jest przy tym bardzo oryginalna i unikatowa. Posiada ogromną konkurencję w postaci najpopularniejszych kwiatów wykorzystywanych na ślubach i weselach, przez co wydaje się nieco zapomniana. Tym czasem, jest to świetna roślina, która każdy ślub i wesele zamienia w bajkową, jedyną w swoim rodzaju uroczystość.

3231
Fot. Stars for Europe
3233
Fot. Stars for Europe

Zobacz także

Komentarze