tort weselny Współpraca z firmami

O tortach weselnych słów kilka

Chyba każda mniejsza lub większa panna będąca gościem na weselu, wzrusza się na widok młodej pary krojącej wspólnie swój pierwszy małżeński kawałek tortu i widzi oczami wyobraźni siebie ze swoim ukochanym stojących nad swoim wymarzonym tortem w dniu własnego ślubu…

Aby ten moment był piękny i niezapomniany, warto chwilę wcześniej rozpocząć poszukiwania tortu weselnego. Takiego, który oprócz pięknego wyglądu, swoim smakiem urzeknie młodych małżonków oraz weselnych gości.

1982
1981

Tort weselny o wielu smakach

Smaków tortu można skomponować setki. Jednak idealny tort to przygotowany wg smaku i gustu pary młodej, która tego dnia jest w końcu najważniejsza. Można zdecydować się na smak bezpieczny i uniwersalny, który powinien przypaść do gustu większości osób. Do takich smaków zaliczamy czekoladowy, waniliowy, wzbogacone klasycznymi owocami w zależności od sezonu. W czerwcu będą to truskawki, w kolejnych miesiącach maliny i leśne owoce. Bardziej odważni małżonkowie mogą zaryzykować z mniej oczywistymi smakami. I tak klasyczną śmietankę, można przełamać ziołami – werbeną, tymiankiem, bazylią lub trochę bardziej egzotycznym kefirem. A żeby nie kupować przysłowiowego kota w worku, warto zapytać o możliwość degustacji smaków które wydają się najbliższe sercu i kubkom smakowym młodych.

1984
1980

Wygląd tortu weselnego

Wygląd tortu to kolejna kwestia, której ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia i artystyczna smykałka cukiernika. Aktualne trendy skłaniają się ku naturalności i minimalizmowi, stąd furorę robią nagie tory (tzw. naked cakes). Z pozoru nie wykończone, bo wszystkie warstwy ciasta i kremu są eksponowane, przyozdobione naturalnymi kwiatami lub świeżymi owocami. Sprawdzą się zarówno na przyjęciu w rustykalnym stylu jak i bardziej eleganckiej uroczystości. Jeśli zapadnie decyzja, że tort weselny ma być ozdobiony naturalnymi kwiatami warto skontaktować ze sobą florystkę oraz cukiernika, żeby kwiaty na torcie idealnie wkomponowały się w stylizację bukietu oraz kwiatowych dekoracji w sali weselnej.

1979
1978
1977

Miłośnikom klasyki na pewno przypadnie do gustu tort weselny w stylu angielskim. Jest to tort pokryty masą cukrową, idealnie gładki, często precyzyjnie udekorowany cukrowymi detalami – koronkami, kwiatkami, perełkami. Sama masa, oprócz swojego pięknego wyglądu, jest jedynie słodkim ulepkiem i większość gości zostawia ją nietkniętą na talerzu.

Zamawianie tortu

I na koniec kilka kwestii organizacyjnych. Jeżeli macie upatrzoną cukiernię, należy nie zwlekać i z jak największym wyprzedzeniem rezerwować sobie termin, zwłaszcza jeżeli Wasza uroczystość przypada na miesiące letnie. Im bliżej ślubu, tym więcej stresów, dlatego tę jedną rzecz można sobie zrzucić z barków już kilka miesięcy przed wielkim dniem. Liczba porcji tortu powinna odpowiadać liczbie gości. Są dwa sposoby ustalania jego rozmiaru – albo przeliczając wielkość porcji na osobę, ale przyjmując 100 g gotowego tortu na osobę. Nawet jeżeli nie każdy gość będzie miał ochotę na kawałek tortu, to na pewno znajdą się łasuchy, które będą upominać się o dokładkę.

Jeżeli tort jest zamawiany z zewnątrz, należy również ustalić z restauracją lub salą weselną czy będzie możliwość przechowywania ciasta i o której godzinie to ciasto może zostać dostarczone. Może się zdarzyć, że nie będzie dostępnej odpowiednio dużej lodówki. Wtedy cukiernik musi przywieźć tort w trakcie wesela, co trzeba z nim wcześniej ustalić.

Tak więc, drogie panny młode, życzymy pięknych i przepysznych tortów, które będą idealnym słodkim uzupełnieniem Waszych wymarzonych uroczystości.

Tekst i zdjęcia: Masz Kawałek

Zobacz także

Komentarze