wasz piękny ślub Wydarzenia

Nowa książka Bridelle Wasz piękny ślub + KONKURS

Jak w jednej książce skondensować całą swoją wiedzę na temat ślubów i wesel, nie tracąc przy tym na wiarygodności i zachować profesjonalizm? Jak pokazać, na czym polega konwencja dzisiejszych uroczystości zachowując przy tym ich różnorodność? Zadanie z jednej strony niełatwe do wykonania, ale z drugiej – przy tak cudownych polskich ślubach, pomysły i przykłady są właściwie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy po nie sięgnąć, co właśnie zrobiły Karolina Waltz i Magdalena Piechota tworząc książkę „Wasz piękny ślub”.

3168
Fot. Magdalena Piechota

Książka pełna inspiracji

Aby dobrze zagłębić się w najnowszą książkę Bridelle potrzeba czasu. Obszerne, ponad 300-stu stronicowe kompendium wiedzy to zbiór doświadczeń jego autorek, ale także prawdziwych par młodych, które zgodziły się podzielić z resztą świata swoimi historiami. To inspirujący zbiór sesji przygotowanych przez Karolinę i Magdę oraz współpracujące z nimi firmy nie tylko polskie, ale i zagraniczne. To także zbiór reportaży autorstwa samych dobrych fotografów ślubnych, którzy potrafią zamieniać każdą uroczystość w najpiękniejsze wspomnienia.

3169
Fot. Magdalena Piechota

Co znajdziecie w książce „Wasz piękny ślub”?

Przede wszystkim mnóstwo zdjęć – dodatków, dekoracji, kwiatów, stylizacji i ciekawych miejsc. Każdy reportaż to osobna historia i odmienny styl. Każda z par przygotowała swój ślub idealny i dla każdej z nich oznaczało to coś zupełnie innego. Dla jednej z nich, ślubem idealnym była kameralna uroczystość w gronie tylko najbliższych osób, boso w ogrodzie, w zgodzie z naturą. Dla innych, duże eleganckie przyjęcie z dopracowanymi detalami. Każdy z nich był wyjątkowy i inspirujący i dlatego znalazł się w tej książce.

Między reportażami znajdziecie także wiele cennych i profesjonalnych porad m.in. od konsultantów ślubnych i florystów. Poznacie także praktyczne pomysły na znalezienie oszczędności podczas planowania dnia ślubu. Bo ślub idealny i wyjątkowy, nie musi oznaczać tak ogromnych wydatków, o jakich się zwykle myśli w kontekście planowania. „Wasz piękny ślub” jest na przekór stereotypom i powszechnemu myśleniu, że śluby to wydarzenia kiczowate i niesmaczne. Pokazuje też, jak własnymi siłami można osiągnąć ciekawy efekt i bez wielkich nakładów finansowych zrealizować marzenia o pięknej i oryginalnej uroczystości.

3170
Fot. Magdalena Piechota

Ślub dobrze zaprojektowany

Podzielona na 6 rozdziałów tematycznych książka prezentuje łącznie 24 prawdziwe reportaże z polskich ślubów i 6 pięknych i subtelnych sesji stylizowanych, w których udział wzięły także zagraniczne marki takie, jak Jennifer Behr, Yolan Cris, Emmy London, Zuhair Murad, Galia Lahav, Anna Campbell i wiele innych. Każda z realizacji jest obszernie opisana, posiada wskazówki na temat ich przygotowania i zastosowanych trików. Dzięki temu pomysły autorek książki stają się realne, możliwe do przygotowania, a sama książka ma inspirować, popychać do kreatywności.

3171
Fot. Magdalena Piechota

Karolina i Magda już od pierwszej swojej książki stawiają na jakość, co przejawia się również w wydaniu. Sztywna okładka i gruby papier sprawiają, że „Wasz piękny ślub” robi wrażenie i przybiera postać opasłego albumu z najpiękniejszymi inspiracjami.

Na zakończenie pozwalamy sobie zacytować fragment przedmowy napisanej przez projektantkę Gosię Baczyńską, który idealnie oddaje sens tej realizacji i który będzie dobrym podsumowaniem na dzisiaj. „Uroczystość ślubna to już coś więcej niż powitanie chlebem i solą przed salą weselną, tłuczenie kieliszków i dziwne weselne konkursy (…). Współczesne uroczystości ślubne i weselne są przemyślane, zaprojektowane w najmniejszym detalu, ale co najważniejsze zindywidualizowane, z pomysłem, z atmosferą i klimatem wyrażającym styl, pasje i energię Pary  Młodej”.

KONKURS

Książka „Wasz piękny ślub” to ważna pozycja na liście lektur każdej pary przygotowującej się do ślubu, każdej firmy związanej z branżą ślubną i każdej osoby, która po prostu uwielbia śluby. Możesz mieć ją dla siebie lub obdarować nią bliską Ci osobę – narzeczoną, siostrę, przyjaciółkę. W świetle zbliżających się świąt, jest to świetny pomysł na prezent dla przyszłej panny młodej. Kupisz ją w empiku klikając w ten link. Ewentualnie, możesz spróbować swoich sił w naszym konkursie. Wystarczy, że pod tym wpisem zostawisz odpowiedź na pytanie: „Jaki według Ciebie jest ślub idealny?”. Spośród wszystkich odpowiedzi wybierzemy najciekawszą, którą nagrodzimy książką „Wasz piękny ślub”. Na komentarze czekamy do 22/11/2016 do końca dnia. Zwycięzca zostanie ogłoszony w tym wpisie w ciągu 7 dni od daty zakończenia konkursu. Nie zapomnij podać prawidłowego adresu mailowego.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu konkursowego.

 

>>> WYNIKI KONKURSU (dn. 29/11/2016) <<<

Kochani! Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie. Miło czytało się Wasze wypowiedzi i cieszy nas bardzo to, że nasi czytelnicy tak rozsądnie podchodzą do planowania ślubu. Jak zwykle, wybór jednej odpowiedzi nie był prosty, ale po długich rozważaniach postanowiliśmy przyznać nagrodę Magdzie Wołoch. Ze zwyciężczynią skontaktujemy się mailowo.

Dziękujemy!

3173
Fot. Magdalena Piechota
Fotografia: Magdalena Piechota

Zobacz także

Komentarze (14)

 • odkąd dostałam Wasz piękny ślub, już sie nie mogę doczekać jak to wszystko wyjdzie na moim własnym… Echh rozmarzyłam się. Książka ma wiele pięknych propozycji i mnóstwo inspiracji. Razem z T szukaliśmy najlepszych i najciekawszych propozycji dla nas.

 • Ślub idealny to dla mnie hasło, które nieodwracalnie jest związane z ukochaną nam osobą. Dobry wybór to przecież podstawa. Sam ślub powinien przebiegać wtedy bez paraliżującego stresu – za to z lekkim poddenerwowaniem, które będzie świadczyło tylko o ważności tego niezwykłego momentu. Wraz z narzeczona bardzo cenimy sobie rodzinę, więc w tej doniosłej chwili powinna też uczestniczyć rodzina, zarówno moja jak i mojej ukochanej (bo klasycznie mówiąc – jej szczęście to moje szczęście). Ślub idealny to dla mnie ślub z klasą. Miejsce ślubu powinno być ozdobione, lecz nie przesadnie, przede wszystkim to ślub w którego organizację przyszli małżonkowie wkładają serce i miłość. Nie ma tu wielkiego znaczenia czy będzie to ślub w górach czy nad morzem, ważne jest to aby dwie odpowiednie osoby darzące się uczuciem stanęły w tym samym miejscu w tym samym czasie.

 • Ślub idealny to ślub wzięty z miłości ! :-)
  Z miłości do tej drugiej, ukochanej, wymarzonej osoby. Do naszej drugiej połówki, idealnie pasującej! :-) (Ja taką właśnie znalazłam! ❤❤)
  Uroczystość w gronie najbliższych, w skromnym miejscu, ale w atmosferze szczęścia i radości ! :)
  W tym najważniejszym dniu Ja i On jako główni aktorzy tego wydarzenia w asyście zaproszonych gości cieszących się naszym szczęściem ! :-) :-*

 • Witam serdecznie,
  Przede wszystkim mój wymarzony ślub to taki, na który przybyłaby cała moja rodzina i znajomi. Ślub to wielka uroczystość i według mnie najważniejsza chwila w życiu i moim marzeniem jest, aby waśnie i spory ucichły, a goście nie szukali wymówek. Te piękne chwile chciałabym spędzić z ludźmi dla mnie ważnymi, z osobami na których zawsze mogę polegać i na których mi zależy. Na moim wymarzonym ślubie chciałabym, aby wszyscy się świetnie bawili – tak by wspominać szaloną zabawę do białego rana jeszcze długo po uroczystości.
  Jeśli chodzi o oprawę – która jednak też jest w pewnym sensie ważna – bo starając się o tą książkę każda z nas szuka inspiracji, aby jej ślub był dopracowany w każdym szczególe i najpiękniejszy – marzy mi się dekoracja w której dominuje mech, kora brzozy – zieleń, biel i drobne białe kwiaty. Tymi właśnie kwiatami chciałabym być obsypana po wyjściu z kościoła i takie właśnie kwiaty chciałabym również włączyć do mojego bukietu i wianka ślubnego.
  Mogłabym długo pisać o swoim wymarzonym ślubie – w końcu marzę o nim od dziecka. Mam nadzieję, że uda mi się spełnić choć część z tych marzeń i że będziemy wspominać Nasz Dzień wraz z przyszłym mężem do końca życia. No i idealny ślub to taki, po którym trwa idealne małżeństwo, którego życzę sobie i wszystkim przyszłym Pannom Młodym śledzącym Waszą stronę :)

 • Ślub idealny to przede wszystkim ślub w gronie najbliższych, pokazujący prawdziwą miłość między małżonkami dzielacy się tym szczęściem z rodziną.

 • Mój idealny ślub to ślub z moim przyszłym mężem. Wiemy, że będzie cudownie. Będziemy sobie przysięgać miłość do końca życia i wszyscy, którzy będą wtedy z nami, będą wierzyć w to tak samo mocno jak my.

 • Dla nas idealny ślub to z pewnością taki jaki sobie wymarzylismy i do tego zmierzamy :) przede wszystkim w gronie najukochańszych rodziców, rodzenstwa, całej rodziny i przyjaciół – czyli z osobami bez których nie wyobrażamy sobie tego dnia.
  Te wszystkie nasze przygotowania, wspólne planowanie, wybieranie, załatwianie wszystkiego. Wymarzona od dziecka śliczna ksiezniczkowa biala suknia, pieknie udekorowany kościół jak i sala weselna, zabawa że wszystkimi do białego rana, i tak długo wyczekiwana chwila i słowa przysięgi małżeńskiej po której będziemy już mężem i żoną 💗
  Te jak i wiele innych rzeczy składają się właśnie na NASZ idealny ślub bo tego dnia będziemy najszczęśliwsi, najpiękniejsi i wyjątkowi . !
  Najważniejsze – już na zawsze Razem ! Mamy siebie mamy wszystko ;)
  W dniu ślubu stuknie nam kolejna rocznica bycia razem :)💗

 • Idealny znaczy tylko (i aż )tyle-z przyjaciółmi i osobami najbliższymi sercu – wówczas nie może się nie udać 😊

 • Ślub idealny to dla mnie przysięga miłości i wierności z ukochaną osobą w gronie najbliższej rodziny i znajomych.
  Nie ważne czy odbędzie się w wielkim kościele czy w małej kapliczce gdzieś na końcu świata, nie ważne czy wesele odbędzie się w pałacu czy remizie strażackiej. Najważniejsze dla mnie to żeby para młoda widziała ze to jest ich WYJĄTKOWY dzień.

 • Elegancki minimalizm, który zapiera dech w piersiach,
  Będzie motywem przewodnim na wszystkich weselnych zdjęciach.
  Styl “zastaw się, a postaw się” już dawno jest passe,
  Niech każdy mówi sobie to co chce.

  Tiule, falbany i organtynę odsyłam w zapomnienie,
  Suknia prosta, elegancka i seksowna – to moje marzenie.
  W dekoracjach minimalizm jest taktowny
  Na stołach bukiet liliowy – skromny i dostojny

  Motto proste już przyjęłam, choć do ślubu niecałe dwa lata
  Młodzi ozdobą są wesela i jego duszą!
  Największą wartość ma atmosfera rodzinna,
  A resztę stworzą wyobraźnia w kompilacji z estetyką

  Cały czas w głowie krzyczę “simplicity”,
  “Less is more”,
  Mniej fajerwerków, więcej nas!
  To jest mój przepis na idealny ślub. Jestem właśnie na etapie zbierania inspiracji i wybierania z pośród miliona możliwości tych najlepszych dla nas rozwiązań. Chcemy, żeby wszystko było naturalne, niekoniecznie dopięte na ostatni guzik, ale też z klasą i z zachowaniem estetyki. Może książka "Wasz piękny ślub" pokaże mi jak znaleźć tę równowagę :)

 • Wiele mówi się o idealnych ślubach. Niektórzy o nich marzą, inni próbują je zrealizować, a kolejni twierdzą, że takich nie ma. Zapewne w każdym stanowisku jest odrobina prawdy. Według mnie wszystko zależy od naszych wyobrażeń i podejścia.
  Swój ślub opierałam na rustykalnym stylu. Chciałam, aby było naturalnie i minimalistyczne (z drewnianymi akcentami). Ręcznie robione zaproszenia, winietki, podziękowania dla gości. Dekoracje tworzone przez członków rodziny. Coś swojego. Uroczystość w rodzinnym kościele w gronie najbliższych i przyjaciół, z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Wesele w stodole, do białego rana, bez wodzirejów i sztucznych zabaw. Następnego dnia śniadanie, możliwość porozmawiania i pośmiania się z gośćmi.
  Czy planowałam ślub idealny? Niekoniecznie. Miało być bez stresu, z główną myślą o przyszłym małżonku i o tym, co nas łączy. Aby każdy czuł się dobrze i komfortowo. Abyśmy mogli w cudownym nastroju świętować tak ważne wydarzenie.
  Czy było idealnie? Tak! Dziś nie zmieniłabym niczego, nie chciałabym czegoś powtórzyć, aby było lepiej, ładniej. W moim odczuciu nie mogło być piękniej, bardziej naturalnie i swobodnie. Najważniejsza była ceremonia i bliskość mojego męża. Jego ciepłe spojrzenie i uśmiech pełen uczucia miłości. To wpłynęło na moje odczucia – na idealny dzień. Dla mnie, dla nas.
  Każdemu życzę, aby poczuł to co ja w dniu swojego ślubu (chociaż nie tylko). Aby był to jeden z najpiękniejszych dni w życiu… :)

 • Właśnie się przygotowuje do idealnego ślubu. Jednak jak wiadomo nie ma możliwości sprawić, żeby dla każdego z zaproszonych był idealny. Dla mnie to dzień w którym ja i mój narzeczony spotkamy się w pół drogi gdzie następnie pójdziemy razem ścieżką która będzie prowadziła do wspólnego życia. Pierwsze kroki skierujemy z najbliższymi bez których ten ślub nie mógłby się odbyć. Starając się zrobić tak, żeby każdy wyniósł wspaniałe wspomnienia z tego zdarzenia.

 • Ślub idealny? Nie musi być w pałacu, w bajkowych dekoracjach, z wyszukanym menu i pięćsetką gości. Idealny ślub to przepiękna, pełna emocji, wzruszająca ceremonia wśród najbliższych osób. I przede wszystkim – idealny ślub to ślub z osobą, którą kocha się nad życie. I niczego więcej nie potrzeba…

 • Ślub idealny to taki, który zapamiętamy do końca życia. Niekoniecznie dlatego, że wszystko poszło po naszej myśli, że każdy idealnie odegrał swoją rolę i skrupulatnie co do sekundy trzymał się planu. Pomimo tego całego planowania ważne jest bycie spontanicznym. Nie da się zaplanować najpiękniejszych momentów w naszym życiu, one przychodzą same i to właśnie takie zapamiętujemy najbardziej i nosimy je w sercu. Znam przykład ślubu, który wydaje się kompletną katastrofą jeśli słuchamy opowieści o nim, jednak dla tej pary młodej pomimo nerwów, bo suknia nie ma czas, bo źle uszyta trzy dni przed ślubem, bo kwiatów nie dowieźli, bo w najbardziej podniosłym momencie dzieci biegały po kościele krzycząc na całe gardło w ogólnym rozrachunku był wyjątkowy i idealny. Przestańmy tak kurczowo trzymać się planu, bo wtedy zapominamy o przeżywaniu tego co piękne.