subtelna fotografia Współpraca z firmami

Naturalna i subtelna fotografia Whale Photography

Maria Volkova, o której chcemy Wam dzisiaj opowiedzieć, to osoba z wielką pasją do fotografii i podróży. Zdjęcia to jej sposób na życie, a z Polską związała się trochę przez przypadek. Swoją firmę nazwała intrygująco Whale Photography nawiązując do wielorybów – jeśli mieliście kiedykolwiek okazję posłuchać ich śpiewu, to na pewno wiecie, że jest bardzo przejmujący, a z drugiej strony refleksyjny i relaksujący. Zobaczcie czym wyróżnia się subtelna fotografia Marii.

Subtelna fotografia ślubna

Fotografie ślubne Marii są subtelne i spokojne – nie „krzyczą”, nie rozpraszają i nie odwracają uwagi od najważniejszego. W centrum pokazują to, co najpiękniejsze, czyli ludzi i ich emocje. Whale Photography to także zdjęcia bardzo naturalne i o delikatnych kolorach, które dzięki swojej uniwersalności można oglądać po latach z tym samym upodobaniem.

Bardzo lubimy ten subtelny styl Marii i jej sposób pokazywania uczuć. Maria z każdej, nawet prostej historii umie zrobić miłą dla oka opowieść i w niezwykły sposób pokazać ulotność chwili, delikatność, gesty, które się liczą. Jej pary nie pozują, ale działają swobodnie i spontanicznie, a ona umiejętnie uwiecznia to na fotografiach, robiąc z tego naprawdę świetną pamiątkę.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z fotografią?

Jeszcze w szkole, kiedy miałam 16 lat, dostałam w prezencie swój pierwszy aparat. To był zwykły, niedrogi sprzęt, ale wywołał we mnie duże emocje. Poza tym, pasję do fotografii odziedziczyłam chyba w genach – moja mama też zajmowała się fotografią (amatorsko), a główną modelką oczywiście byłam ja!

Na początku fotografowałam kwiaty i zwierzęta, potem zaczęłam „męczyć” swoich przyjaciół i znajomych. Niedługo potem zrozumiałam, że fotografia to właśnie to, czym będę zajmować się na co dzień i bez czego nie będzie mnie. Totalnie się w niej zakochałam!

Skąd pochodzisz i jak to się stało, że pracujesz w Polsce?

Pochodzę z Ukrainy. Mój przyszły mąż był na studiach w Warszawie i to on był główną przyczyną mojego przyjazdu do Polski. Sama też skończyłam uczelnię tutaj na kierunku turystyka (podróże są moją drugą pasją, zaraz po fotografii). W Warszawie po prostu się zakochałam i nie chcę jej opuszczać.

Dlaczego fotografia ślubna?

Nie specjalizuję się tylko i wyłącznie w ślubach – uwielbiam robić sesję rodzinne, dziecięce i portretowe. Lubię poznawać nowych ludzi i zdjęciami opowiadać historię o nich i ich rodzinach.

Co według Ciebie jest ważne w pracy fotografa ślubnego?

Najważniejsze dla mnie jest zaufanie pary młodej – kiedy widzę, że nadajemy na jednej fali, mogę dać z siebie wszystko, pracować na 120%!

Czego szukasz w fotografowanych parach?

Otwartości, szczerości, zaufania. Zawsze staram się zagadywać klientów, by czuli się przed obiektywem komfortowo, nie stresowali się.

Jakie śluby i sesje lubisz najbardziej?

Takie bez stresów – kiedy jest czas pomyśleć i skupić się. Lubię kiedy para młoda przygotowuje ślub dla siebie, nie dla rodziny i znajomych. I kiedy dba o szczegóły!

Jaki rodzaj fotografii lubisz? Jakie są Twoje zdjęcia?

Lubię naturalne zdjęcia, które przekazują emocje. Minimum pozowania i ustawiania.

Jaką radę dałabyś parom przed sesją zdjęciową?

Zrelaksujcie się, pomyślcie nad stylem sesji, napiszcie fotografowi, czego oczekujecie, a on na pewno coś podpowie. Dużo się uśmiechajcie, przytulajcie i po prostu zachowujcie się naturalnie.

Skąd nazwa Whale Photography?

Whale to wieloryb po angielsku. Kiedyś zrobiłam sobie tatuaż na plecach z wielorybem i kiedy musiałam zastanowić się nad nazwą firmy, to decyzja była oczywista.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim marzeniem jest ciągły rozwój – uczyć się i pracować nad sobą. Marzę o tym, aby spotykać w swoim zawodzie  fajnych ludzi i odwiedzać fajne miejsca. I marzy mi się, aby za jakieś 20-30 lat moi klienci, podczas oglądania zdjęć, mogli poczuć te same emocje, które przeżywali podczas sesji zdjęciowej.

Zobacz także

Komentarze